Kultura

Od ledna se budou prodávat parfémy vyráběné na památku Michaela Jacksona

obrazek

Michael Jackson během vystoupení v Praze v roce 1996.

Profimedia.cz

6.1.2012 12:05 Od 21. ledna se budou prodávat v Las Vegas parfémy vyráběné na památku Michaela Jacksona. Otec zesnulého popového zpěváka to oznámil ve čtvrtek. Původně měly být na trhu loni na jaře, ale prodej se zpozdil kvůli právnímu sporu.

Otec Joe Jackson poprvé parfémy Jackson's Tribute a Jackson's Legend představil v květnu na filmovém festivalu v Cannes. Zahájení prodeje ale zpozdila žaloba, již podala společnost, která vlastní práva na prodej výrobků nesoucích zpěvákovo jméno. Usilovala o zakázání prodeje a požadovala odškodnění.

Joe Jackson se k výrobě parfémů spojil s Francouzem Julianem Rouasem, který ve čtvrtek řekl, že parfémy neponesou jméno Michael. "Nepoužijeme jméno Michael, nepoužijeme jeho portrét," řekl agentuře Reuters.

Rodina chce prodávat parfém "nenápadněji"

Rodina si prý přeje parfém prodávat nikoli v zavedených obchodech, ale raději nenápadněji, v amerických nákupních střediscích. Tím prvním bude lasvegaské nákupní centrum, v němž bude zřízen prodejní stánek.

V Cannes byly parfémy popsány jako výrobek inspirovaný zpěvákovým příběhem. Podle čtvrtečního oznámení půjde o "vzdání úcty největší hvězdě, která poctila svět". Cena lahvičky bude 59 dolarů (1 191 korun).

Jackson zemřel v roce 2009 na předávkování anestetikem propofol, které používal jako uspávací prostředek. Jeho lékař Conrad Murray byl kvůli tomu loni odsouzen ke čtyřem letům vězení za neúmyslné zabití.

ČTK

nahoru

Kultura:

Španělský herec je vyšetřován kvůli podpoře žen znevažujících církev

-

dnes 10:21 Španělský herec Guillermo ,Willy' Toledo je ve...

Noční pták: Je otázka, zda pomůže vymazání paměti

-

dnes 08:39 Stoupající popularitu psychothrillerů podporuje i...

Nová alba: Katapult, Harlej a Five Finger Death Punch

-

dnes 07:00 Tři výrazné rockové kapely se hlásí se svými novými...

Zemřel významný americký spisovatel Philip Roth

-

dnes 05:41 aktualizováno Ve věku 85 let zemřel jeden z...

Rychlé šípy opěvují své osmdesátiny výstavou

-

včera 17:12 Pražská Galerie Lucerna hostí do 28. června výstavu...

Skupina Trojky: Vedle nás jezdily tanky

-

včera 15:26 Její první písnička je o životě na Instagramu, druhá...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby