AutoMoto

O titul Auto roku 2012 bojují Citigo, Focus, A6, Evoque a Carrera

2.1.2012 14:26 Do finále ankety Auto roku 2012 zvolila odborná porota a veřejnost Škodu Citigo, Ford Focus, Audi A6, Range Rover Evoque a Porsche 911 Carrera. Z těchto nejlépe hodnocených vozů v jednotlivých kategoriích vybere porota 24. ledna celkového vítěze.

Škoda Citigo zvítězila v kategorii městských vozů, Focus se prosadil v nižší střední třídě, Audi A6 vyhrálo mezi vozy střední a vyšší střední třídy, Range Rover bodoval v kategorii terénních a velkoprostorových vozů a Porsche 911 Carrera bylo nejlepší mezi sportovními vozy. Celkem bylo do ankety nominováno 41 automobilových novinek.

O vítězství vozů v jednotlivých kategoriích rozhodla 31členná porota motoristických novinářů a veřejnost. Jejich hlasy se sečetly. "Veřejnost se s odbornou porotou, při volbě v jednotlivých kategoriích na vítěze, shodla ve třech z pěti kategorií, avšak ani ve zbylých dvou nebylo hlasování dramaticky odlišné," uvedl předseda odborné poroty Petr Hanke.

Škoda Citigo (2011)

FOTO: Martin Žemlička, Novinky

Současně s anketou Auto roku v České republice probíhá již poosmé akce Dodavatel pro Auto roku 2012. Je možno uvést, že každý z uvedených vítězných vozů obsahuje díly od řady tuzemských dodavatelů.

Klub motoristických novinářů již několik let pořádá konkurenční anketu Auto roku KMN, která se řídí regulemi evropské soutěže "Car of The Year". V té zvítězil Range Rover Evoque před Focusem a Škodou Citigo.

ČTK

nahoru

AutoMoto:

Boj o reklamu v automobilech začal u Audi a Volva

-

dnes 08:01 Spojení automobilu a mobilního telefonu není tak stará...

Test Seatu Ibiza 1,0 TGI: Je skoro jako normální auto, ale spočítejte si návratnost

-

včera 11:19 Obrazem: Chcete-li jezdit v Seatu Ibiza na zemní plyn,...

Supersport dostal psychedelický interiér

-

včera 08:01 Carlex Design je firma, která se nezastaví před ničím....

Start-up Rivian slibuje rychlejší a levnější konkurenci pro Teslu Model X

-

25.5. 15:21 Firma Rivian existuje už devět let, ale až v příštím...

Citroën C5 Aircross přináší unikátní tlumiče a největší kufr své třídy

-

25.5. 13:47 Obrazem: S kapacitou až 720 litrů před sklopením...

Ruský všudychod si můžete koupit i v Česku. A jezdit s ním i po silnici

-

25.5. 11:57 Obrazem: Lada Niva Extreme Cross je křížencem klasické...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby