AutoMoto

O titul Auto roku 2012 bojují Citigo, Focus, A6, Evoque a Carrera

2.1.2012 14:26 Do finále ankety Auto roku 2012 zvolila odborná porota a veřejnost Škodu Citigo, Ford Focus, Audi A6, Range Rover Evoque a Porsche 911 Carrera. Z těchto nejlépe hodnocených vozů v jednotlivých kategoriích vybere porota 24. ledna celkového vítěze.

Škoda Citigo zvítězila v kategorii městských vozů, Focus se prosadil v nižší střední třídě, Audi A6 vyhrálo mezi vozy střední a vyšší střední třídy, Range Rover bodoval v kategorii terénních a velkoprostorových vozů a Porsche 911 Carrera bylo nejlepší mezi sportovními vozy. Celkem bylo do ankety nominováno 41 automobilových novinek.

O vítězství vozů v jednotlivých kategoriích rozhodla 31členná porota motoristických novinářů a veřejnost. Jejich hlasy se sečetly. "Veřejnost se s odbornou porotou, při volbě v jednotlivých kategoriích na vítěze, shodla ve třech z pěti kategorií, avšak ani ve zbylých dvou nebylo hlasování dramaticky odlišné," uvedl předseda odborné poroty Petr Hanke.

Škoda Citigo (2011)

FOTO: Martin Žemlička, Novinky

Současně s anketou Auto roku v České republice probíhá již poosmé akce Dodavatel pro Auto roku 2012. Je možno uvést, že každý z uvedených vítězných vozů obsahuje díly od řady tuzemských dodavatelů.

Klub motoristických novinářů již několik let pořádá konkurenční anketu Auto roku KMN, která se řídí regulemi evropské soutěže "Car of The Year". V té zvítězil Range Rover Evoque před Focusem a Škodou Citigo.

ČTK

nahoru

AutoMoto:

Kanaďan postavil auto ze sněhu. Policie ho chtěla pokutovat za špatné parkování

-

včera 16:46 Lze dát pokutu za parkování hromadě sněhu? I když ona...

Kia Stinger vyzvala BMW řady 6 a Porsche Panamera. Neskončila poslední

-

včera 16:33 Kia Stinger je povedené auto. To netvrdí jenom náš...

Pět zvednutých kombíků aneb Jaké auto zvolit, když nechcete krabici na kolech

-

včera 15:43 Obrazem: Chcete u auta vyšší podvozek, ale nikoli...

Konec klasických autosalonů? První značky se odhlašují už i ze Ženevy

-

včera 14:17 Že věhlasné autosalony mají problém s tím, že se jim...

Šéf vývoje Hyundai: Zajeté časy na Nürburgringu nejsou důležité

-

včera 12:05 Obrazem: Nepsaným standardem při uvedení nového...

Peugeot a Citroën budou od roku 2025 nabízet u všech modelů elektrickou verzi

-

včera 10:45 Francouzská automobilka PSA, pod kterou spadá kromě...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby