Vánoce

Karel Gott miluje ladovské Vánoce

obrazek

Karel Gott se s ženou a dcerkami už se těší na nefalšované české ladovské Vánoce.

ČTK

24.12.2011 08:04 Na Vánoce se nejúspěšnějšího československého zpěváka všech dob ptají novináři každý rok. „Nevím, co o nich mám pořád médiím říkat. Jestli budu někde na horách nebo doma? Že budeme mít jako vždy kapra? O ničem jiném podle mě Vánoce nejsou. Samozřejmě je strávím s rodinou doma a s dárky. Do Karibiku v žádném případě nepojedeme,“ řekl Novinkám Karel Gott (72).

„Jsem výhradně pro české Vánoce. Úplně ty klasické pohádkové, ladovské,“ vysvětluje „božský Karel“ s tím, že u něj doma o svátcích hrají typické české koledy. „Rockové nebo jazzové předělávky koled, to není naše parketa,“ uvedl. Také by jednoznačně hlasoval pro Ježíška, Santa Claus do našich končin podle něj nepatří.

Pokud by někdo čekal, že své blízké obdarovává vlastnoručně vyrobenými dárky, úplně by se nemýlil, ale... „Neřadím se k příliš manuálně zručným. Umím jen trochu malovat, takže čas od času někoho obdaruji obrazem. Jinak jde o nápad. Musí mě do očí trknout, co by se komu mohlo líbit. Nechám se inspirovat na svých cestách. Přivezu to, ale sám nic nikomu vyřezávat nebudu,“ říká s nadsázkou Gott, který připouští, že dárky sice nakupuje po celý rok, ale do Vánoc skoro žádný nevydrží. „Hned je rozbalím a předám,“ říká.

Coby otec své dvě malé dcerky rozhodně dárky za statisíce nerozmazluje. „Ani by to ve svém věku neocenily. Vždyť se vždy z každé hračky radují jen krátkou chvíli. Po nějakém čase se k ní občas vrátí, to se stává, ale že by ocenily dárky za půl miliónu? To si nemyslím. Některé věci pokládají ve svém věku za samozřejmost a netuší jejich hodnotu,“ uvědomuje si Karel Gott, jenž si otcovství ve svém věku užívá. Dcerky se prý potatily, na dárku nejvíce ocení dobrý nápad.

Karel Gott

FOTO: fotobanka Profimedia

„To může být dárek za stovku, ale když jde o dobrý fór, je to to nejlepší, co vám někdo může dát. A naopak někdy člověk dává dárky, u kterých cenu obdarovávaný nedocení. Proto je dobré u nich nechávat omylem cenovku. Pak řeknete jen: Jé, pardon, já jsem to zapomněl odlepit!“ končí ve veselém duchu Karel Gott.

David Zápal, Novinky

nahoru

Vánoce:

KOMENTÁŘ: Nehoda v Mikulandské ukázala zanedbávání bezpečnosti práce - Patrik Nacher

-

21.7. 09:00 Záchranné složky nám opět dokázaly, jak velcí jsou...

Tradice svátku Tří králů

-

5.1. 00:55 Připomínka legendy o mudrcích z Východu, kteří se...

Jak na kocovinu

-

31.12.2017 14:39 Bujaré oslavy k silvestru jednoduše patří....

Vojta Kotek: Silné, zajímavé ženy mě fascinují

-

31.12.2017 08:13 Od osmi let je v dabingovém studiu jako doma,...

Silvestrovské koktejly, které zpestří příchod nového roku

-

29.12.2017 15:06 Bujaré oslavy a míchané nápoje k silvestru...

Tajemství šumivých vín

-

28.12.2017 12:32 Lehké přiťuknutí skleniček se šumivým vínem a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů