Zahraniční

U domu belgického útočníka našli další mrtvolu

ZDROJ: Reuters

14.12.2011 08:21 (aktualizováno: 14.12.2011 09:23) Belgická policie objevila u domu Nordina Amraniho, který v úterý útočil s granáty a samopalem v centru Lutychu, další mrtvolu. Amrani podle agentury Belga ženu zabil před útokem.

Tělo 45leté ženy bylo nalezeno v úterý v garáži Amraniho domu ve Vottemu. Oběť se údajně starala o domácnost souseda. Žena byla střelena do hlavy. Amrani ji měl k sobě vlákat s tím, že potřebuje pomoc, načež ji zabil, uvedla Belga.

Státní žalobkyně ve středu doplnila, že v garáži policisté objevili také dvě zbraně a množství munice. Amrani garáž využíval k pěstování marihuany.

ČTĚTE TAKÉ:
Atentátník zabíjel v belgickém Lutychu, pět mrtvých včetně batolete
Pachatel belgického masakru měl být ve vězení
Viděl jsem smrt zblízka, popsal svědek masakr v Lutychu

Agentura Belgie navíc informovala, že útočník před činem na konto své přítelkyně poslal peníze se vzkazem: „Miluji tě, lásko. Hodně štěstí“. To státní žalobkyně nepotvrdila.

Po činu spáchal sebevraždu

Nordine Amrani byl v úterý předvolán na policii v Lutychu. Tam ale nedorazil a namísto toho před justičním palácem čtyřmi granáty a samopalem zaútočil na lidi. Zabil čtyři osoby včetně batolete. Zraněno bylo 123 lidí, z nichž čtyři jsou stále v kritickém stavu. Je mezi nimi i 75letá žena, o níž se dříve uvádělo, že zemřela.

BEZ KOMENTÁŘE: Amatérské záběry z Lutychu těsně po výbuchu

Sám Amrani při útoku zemřel po zásahu kulkou, potvrdila prokuratura. Policie už dříve uvedla, že bezpečnostní síly útočníka nezasáhly. Ten tedy spáchal sebevraždu. U jeho těla leželo devět zásobníků.

Prokuratura potvrdila, že Amrani jednal sám. V minulosti si odseděl tři roky ve vězení za přechovávání drog a nedovolené držení zbraní. Na svobodu byl předčasně propuštěn loni v říjnu. Nebyly u něj zaznamenány psychické problémy a jeho motiv zůstává nejasný.

rei, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Lukašenko vyměnil vládu, skončil i premiér

-

dnes 16:03 Běloruský prezident Alexandr Lukašenko odvolal předsedu...

Jezídka potkala v Německu svého bývalého trýznitele z Islámského státu

-

dnes 14:37 Příslušnice kurdské náboženské menšiny jezídů ze...

V mexických horách objevili podzemní skrýš s 50 tunami pervitinu

-

dnes 13:04 Video: Mexickému námořnictvu se podařilo odhalit tajnou...

Zemřel bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan

-

dnes 11:39 aktualizováno Ve věku 80 let zemřel bývalý generální...

V Janově pohřbili oběti spadlého mostu

-

dnes 10:48 Video: aktualizováno Za přítomnosti italského...

V troskách janovského mostu našli další mrtvé, včetně jedné rodiny

-

dnes 09:51 aktualizováno Záchranáři z trosek zříceného mostu v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů