Ekonomika

Student Agency začne od neděle jezdit do Mnichova v dresu Deutsche Bahn

9.12.2011 20:44 Od neděle nabídne spojení nová autobusová linka DB Expressbus mezi Prahou a německým Mnichovem. Linku společně provozují společnosti DB Bahn a Student Agency. Informoval o tom mluvčí Studen Agency Aleš Ondrůj s tím, že na linku jsou nasazeny nové autobusy Volvo v barevném provedení DB Bahn.

Cestování autobusem by mělo být až o hodinu rychlejší v porovnání s vlakem a jízda má trvat necelých pět hodin. Denně pojedou celkem čtyři spoje v obou směrech, dva z nich zastaví i na mezinárodním nádraží v Mnichově.

„Vzhledem k tomu, že je autobusová linka součástí systému mezinárodní vlakové dopravy, je možné, podobně jako již u více než dva roky fungující linky Praha – Norimberk, zakoupení jízdenek pro návaznou cestu vlaky dál z Mnichova,“ připomněl mluvčí.

Ceny jízdenek začínají podle Ondrůje na 29 eurech (asi 750 korun) a nakoupit je lze na všech pobočkách RegioJet, dále na pobočkách Student Agency s prodejem jízdenek DB Bahn nebo přes internet a také na mezinárodních železničních pokladnách v celé Evropě.

Skupině Student Agency stoupl v pololetí meziročně obrat o 35 procent na 2,85 miliardy korun. Dopravce počítá za letošní rok s obratem 5,5 miliardy korun, což by v porovnání s loňskem mělo být navýšení o více než jednu miliardu korun.

pit, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Trump nechce, aby firmy zveřejňovaly čtvrtletní výsledky

-

včera 23:25 Americký prezident Donald Trump vyzval Komisi pro...

Akcionáři řeší vyhoření vizionáře Muska

-

včera 20:16 Šéf společnosti Tesla a zakladatel projektu SpaceX...

Cestovní kancelář RS Tour vyhlásila úpadek

-

včera 14:16 aktualizováno Cestovní kancelář RS Tour vyhlásila...

Číňané jedou do Washingtonu jednat o možném uklidnění obchodní války

-

včera 12:56 Čínu a USA příští týden čeká další kolo obchodních...

Rozpočtu dojdou peníze, míní ekonomové

-

včera 12:12 Rozpočet na příští rok počítá se zvyšováním platů...

Meziroční inflace v eurozóně stoupla na 2,1 procenta

-

včera 11:40 aktualizováno Meziroční inflace v eurozóně v červenci...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů