Krimi

Manžela ústavní soudkyně stíhá policie, opilý řídil její služební auto

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Aleš Fuksa, Právo

6.12.2011 14:54 Až rok vězení hrozí Aleši Teršovi, který řídil opilý služební vozidlo své manželky, ústavní soudkyně Vlasty Formánkové. Osmapadesátiletému učiteli hudby policisté tento týden sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Stěžejním důkazem je výsledek krevní zkoušky, podle které kolovalo v těle řidiče 1,77 promile alkoholu. Případ bude projednán ve zkráceném trestním řízení.

Policejní hlídka stavěla Terše v Červeném Poříčí na Klatovsku ve čtvrtek 17. listopadu po deváté ráno. Upoutal ji tím, že při jízdě telefonoval. V rámci kontroly u něho policisté provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Dále zjistili, že vozidlo patří Ústavnímu soudu (ÚS) a má ho přiděleno soudkyně Vlasta Formánková.

Proto ji strážci zákona ihned kontaktovali a požadovali vysvětlení. Ta měla uvést, že auto nechala u Kdyně na Domažlicku a manželovi zavolala, aby jí ho přivezl do Plzně. Údajně tvrdila, že o tom, v jakém stavu manžel je, neměla ani tušení. Když ho o převoz auta žádala, prý se jí jevil v telefonu normálně.

Terš: Pravda to je, no a co jako?

Formánková na dotaz Práva sdělila, že zákon jí umožňuje služební vozidlo využívat i k soukromým účelům. „Mohu ho používat kdykoliv a jakkoliv,“ dodala. Sám Terš vinu přiznal, nicméně proč usedl opilý za volant, nekomentoval.

"Pravda to je, no a co jako? Já jsem vezl auto manželce do Plzně, to je všechno. Na shledanou,“ řekl Právu a zavěsil telefon.

Formánkové ze strany zaměstnavatele žádný postih nehrozí. Mluvčí ÚS Jana Pelcová Právu sdělila, že v souvislosti s tímto případem nepřijal ÚS žádná opatření.

„Nedošlo ke škodné události a nebyly porušeny žádné předpisy upravující provoz služebního vozidla. To mohou ústavní soudci ze zákona používat i k soukromým účelům, přičemž proto nejsou stanoveny žádné regule. Takže možnost řízení služebního vozidla třetí osobou není apriorně vyloučena,“ prohlásila Pelcová.

Patrik Biskup, Právo

nahoru

Krimi:

Muž z Klatovska svázal a dvě hodiny sexuálně trýznil kolegyni z práce. Dostal pět let

-

dnes 13:10 Video: Chtěl jsem si vyzkoušet dominanci nad ženou. Tak...

Řidička jela v obci 117 km/h a zabila chodce, soud jí potvrdil 1,5 roku vězení

-

dnes 12:46 Video: Krajský soud v Brně potvrdil ve středu trest 18...

Čtyři bývalé manažery vnitra čeká soud kvůli smlouvám s Fujitsu

-

dnes 11:54 Čtyři bývalí vedoucí zaměstnanci ministerstva vnitra...

Při lovu na Táborsku byl vážně postřelen myslivec

-

dnes 10:38 V úterý odpoledne byl při lovu zvěře v obci Oldřichov...

Mladý řidič narazil zezadu do auta se dřevem, na místě zemřel

-

dnes 10:33 aktualizováno Řidič osobního auta zemřel v úterý večer...

Auto na dálnici D1 smetlo chodce v levém jízdním pruhu

-

dnes 08:33 aktualizováno Chodce v levém jízdním pruhu srazilo v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů