Krimi

69letá důchodkyně vraždila v pečovatelských domech

obrazek

Profimedia.cz

21.11.2011 17:32 Kriminalistům z Vysočiny se v těchto dnech podařilo dostat za mříže penzistku - vražedkyni. Vyklubala se z nenápadné 69leté návštěvnice pečovatelských domů v Ledči nad Sázavou a Berouně, v nichž letos usmrtila a vážně zranila dvě ještě starší obyvatelky. Důvody přitom byly vlastně malicherné – vyplynuly z obyčejného názorového střetu.

Na zločineckou dráhu se dosud netrestaná důchodkyně ze středočeského Berounska vydala letos na začátku srpna, kdy přijela do domu s pečovatelskou službou v Ledči nad Sázavou na Vysočině navštívit svoji příbuznou.

U té přespala a ráno před odjezdem potkala na téže adrese bývalou kolegyni z práce, k níž se stavila na krátkou návštěvu. Setkání se 80leté paní stalo osudným. Mezi oběma ženami totiž zakrátko vzplál spor, který návštěvnice ukončila těžkou skleněnou vázou. Tu si pak odvezla s sebou.

Na druhou ženu si přinesla kovovou tyč

„Největší problém způsobil hned zpočátku omyl přivolaného lékaře. Ten totiž po zběžném ohledání konstatoval, že mrtvá paní si přivodila zranění na hlavě nejspíš sama, v důsledku tíhy vlastního těla při pádu a nárazu do okolních předmětů. Díky proto patří havlíčkobrodským policistům, kteří nic nenechali náhodě, místo činu zapečetili a nařídili soudní pitvu,“ uvedl šéf kriminálky Pavel Kubiš.

Vyšetřovatele však přivedly na místo až výsledky soudní pitvy a dvoudenní zpoždění výrazně zkomplikovalo cestu k pachateli.

Agresivní důchodkyně však vyšla kriminalistům vstříc sama. Na konci října se totiž obdobně pohádala se známou v berounském pečovatelském domě, na kterou si přinesla kovovou tyč.

Při hádce mezi čtyřmi stěnami útočnice své 77leté oponentce podrazila nohy a do ležící ženy začala tlouct. Tentokrát se ale oběť nedala: její křik přivolal sousedky a případ začala vyšetřovat středočeská policie. Nitky kauzy z Ledče a Berouna spletla dohromady vzájemná spolupráce kriminalistů.

Hrozí jí 20 let za mřížemi

„Pachatelka je ve vazbě, k oběma činům se přiznala částečně. Na Ledeč si prý nepamatuje,“ uvedl vyšetřovatel Michal Laška. Obviněná by mohla strávit až 20 let za mřížemi.

Lékaři, který v Ledči nesprávně vyhodnotil situaci, ale podle Lašky nic nehrozí. „Dá se těžko říct, že něco zanedbal. Prvotní sdělení přivolaného lékaře je pro kriminalisty důležité, ale nikoli zavazující,“ vysvětlil.

Jana Pechová, Právo

nahoru

Krimi:

Z vyhlídky na Berounsku spadl muž, letěl pro něj vrtulník

-

včera 20:18 Video: Z vyhlídky ve Svatém Janu pod Skalou na...

Policie hledá muže a ženu, kteří měli z bankomatů vybrat cizí hotovost

-

včera 13:54 Video: Pražští policisté pátrají po muži a ženě, kteří...

Opilý řidič nezvládl v Moravském Krumlově řízení a naboural do sloupu

-

včera 11:53 Sloup v Tiskárenské ulici v Moravském Krumlově na...

Hořící dodávka uzavřela Pražský okruh

-

včera 11:13 aktualizováno Na Pražském okruhu u Jesenice na Praze...

Hasiči v noci z olomouckého hotelu evakuovali kvůli požáru 150 lidí

-

včera 10:16 Video: aktualizováno Přibližně 150 lidí muselo být...

Bývalý detektiv měl podnikatelům slibovat ochranu před policií

-

19.5. 19:50 aktualizováno Generální inspekce bezpečnostních sborů...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby