Krimi

Proud zabil horníka v hlubinném dole

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Jaroslav Soukup, Novinky

9.11.2011 11:31 V jediném hlubinném hnědouhelném dole v Česku, šachtě Centrum na Mostecku, zahynul minulý týden horník. Podle mluvčí těžařské skupiny Czech Coal Gabriely Sáričkové Benešové muže zasáhl elektrický proud na noční směně ze čtvrtka na pátek. Jde o šestý smrtelný úraz v těžebních společnostech v Česku, v dole Centrum k podobné události nedošlo už deset let.

„Případ vyšetřuje souběžně policie i Báňský úřad, informace o probíhajícím vyšetřování však zatím nejsou k dispozici,“ řekla Právu Sáričková Benešová.

Podle odborů jde zřejmě o nešťastnou náhodu, důl s bezpečností práce problémy nemá. "Na dole Centrum se stal smrtelný úraz po deseti letech, bohužel to je daň hornické práci. Ale ještě není uzavřené šetření, nerad bych předjímal," řekl ČTK za odbory Czech Coal Arnošt Ševčík, který se vyšetřování účastní. Odbory se podle něj v tuto chvíli nechystají tlačit firmu ke změnám v bezpečnosti práce.

K smrtelným úrazům dochází častěji v hlubinných dolech ve Slezsku, severočeskému revíru se poslední léta vyhýbají. Naposledy zaznamenaly šachty v Ústeckém kraji oběť na životě v květnu 2008, kdy zahynul v povrchovém lomu Bílina Severočeských dolů Chomutov pracovník při výměně převodovky na rypadle.

V září 2006 zahynul muž, který opravoval pásový dopravník v lomech Mostecké uhelné společnosti, stejně zahynul o dva roky dřív i dělník v povrchovém lomu Tušimice. V roce 2004 zahynul technik, který se v lomu ČSA propadl do starého hlubinného dolu prohořelým stropem šachty a uhořel.

Šárka Tonarová, Právo

nahoru

Krimi:

O vyjednávání nic nevím, řekla Němcová soudu v kauze Nečasové a poslaneckých trafik

-

dnes 11:27 Kauza tzv. trafik pro poslance, ve které jsou...

Policie nezjistila, jak utekly šelmy na Hradecku. Trestný čin spáchán nebyl

-

dnes 10:39 aktualizováno Únikem šelem z Bioparku Štít na...

Řidička na D1 na Přerovsku vytlačila opel, který naboural

-

dnes 10:32 Policisté tento měsíc vyšetřují už druhý případ...

Před soudem stanul policista, který v Plzni vytáhl zbraň na řidiče. Narazil do nás, tvrdí

-

dnes 08:38 Video: aktualizováno Za nevybíravý zásah proti řidiči...

Strážníci zveřejnili video z honičky, která skončila požárem. Měl jsem 10 piv, řekl řidič

-

včera 18:02 Video: Městská policie Praha zveřejnila v pondělí...

Muž vyplul s 1,7 promile na Baťův kanál, narazil do lodě s policisty

-

včera 17:18 Třicetiletý muž narazil v sobotu dopoledne lodí na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů