AutoMoto

Dědečkem nejnovější audiny je prastarý veterán

2.11.2011 12:41 DKW Auto Union AG Klase Lux Cabrio zní plný název autoveterána, který patří Vsevolodu Soperovi z Olomouce. Do naleštěného vozu by málokdo řekl, že je pradědečkem nejmodernějších vozů značky Audi.

„Dékávky stejně jako vozy značky Horsch, Adler a další vyráběla stejná firma, jako dnešní audiny. Tenhle vůz má ale jednu zvláštnost, je to vodou chlazený dvoutakt,“ říká o svém miláčkovi hrdý majitel.

Vůz získal zcela náhodou v roce 1974, kdy jej našel havarovaný na cestě kousek od Mohelnice. „Podařilo se nám majitele umluvit, takže auto prodal nám a ne do šrotu. Stál mě tehdy patnáct set,“ zavzpomínal Vsevolod Soper. Dékávku dával dohromady ve spolupráci s otcem dlouhých deset let.

Od té doby se svým  veteránem, kterému neřekne jinak než Lízinka, najezdil přes 160 tisíc kilometrů bez jakékoli větší opravy. Zásluhu na tom má bezesporu skutečnost, že auto půl roku stojí v garáži na špalkách. „Má zimní prázdniny, špatné počasí by mu uškodilo. Když ale v půlce dubna otočím klíčem, motor šlape jak hodiny,“ poplácal kapotu.

Vsevolod Soper jezdí s naleštěným kabrioletem na nejrůznější srazy, často vozí i svatby. „Těch je ale stále míň, tak se asi přeorientujeme na rozvody, ať si zajezdíme,“ smál se. 

Novinky

nahoru

AutoMoto:

Milujete rychlé vozy? V USA vyrostou luxusní byty s výhledem na závodní okruh

-

včera 17:59 U závodního okruhu Circuit of the Americas poblíž...

Netradiční test: Jak udělat z dodávky kempinkový vůz

-

včera 15:21 Obrazem: Tenhle test auta bude dost netradiční. Není...

Mercedes promlouvá ke kolemjdoucím pomocí světel

-

včera 13:43 Video: Mluvící auto už tu bylo, ať už ve sci-fi formě...

Aston Martin vyrobí 25 vozů z bondovek. Včetně všech špionských vychytávek

-

včera 11:17 Vozů Aston Martin DB5 s výsuvným pancéřováním, otočnou...

Legendární „kachna” má svou čtyřiadvacetihodinovku, jezdí se v Anglii

-

včera 09:31 Video: Existují auta, se kterými by člověka opravdu...

Bentley chystá ke svému jubileu luxusní obrazovou knihu

-

včera 07:55 V roce 2019 oslaví značka automobilů Bentley své sté...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů