Domácí

Ministerstvo povolováním hazardu porušovalo zákon, tvrdí ombudsman

obrazek

Pavel Varvařovský

FOTO: Petr Horník, Právo

26.10.2011 16:00 (aktualizováno: 26.10.2011 16:19) Ombudsman Pavel Varvařovský ve své zprávě za třetí čtvrtletí konstatoval, že ministerstvo financí opakovaně postupovalo při povolování videoloterijních terminálů nezákonně.

Podle veřejného ochránce práv resort v celé řadě aspektů "nerespektoval obecně závazné vyhlášky obcí regulující provozování výherních hracích přístrojů". Ombudsman rovněž konstatoval, že ministerstvo povolilo přístroje, které umožňují prohrát během hodiny vyšší částky, než stanovuje zákon.

"Po určitou dobu dokonce ani nezjišťovalo, zda schváleným umístěním technického zařízení nedojde k porušení zákazu jejich provozování ve školách, školských zařízeních, v zařízeních sociální a zdravotní péče, v budovách státních orgánů a církví, jakož i v sousedství uvedených budov," dodal ombudsman, podle něhož navíc resort povoloval tyto hry i na deset let, ačkoliv zákon stanovuje pouze možnost ročního pronájmu.

Ministerstvo výše uvedené výtky odmítlo. Varvařovský proto citoval usnesení Ústavního soudu, z něhož plyne, že pokud ministerstvo svůj postup nepřezkoumá, porušuje práva obcí.

Nebude-li sjednána náprava, hodlá Varvařovský požadovat, aby všechna povolení vydaná v rozporu se zákonem byla zrušena.

Před časem vzbudila pozornost informace, že resort povolil v Brně trojici videoloterijních terminálů až do roku 2500. Ministerstvo upřesnilo, že povolení bylo pouze na dobu neurčitou. Navíc byl provoz všech tří terminálů ukončen. [celá zpráva]

jas, Novinky

nahoru

Domácí:

Porucha eskalátorů uzavřela na hodiny stanici metra Bořislavka

-

dnes 05:26 Na 12 hodin uzavřela porucha eskalátorů stanici...

Téměř třetina cest ministra Hermana vedla do Německa

-

včera 20:22 Nejčastějším cílem bývalého ministra kultury Daniela...

Hamáček: Německo neplánuje změny režimu na hranici s ČR

-

včera 19:15 Německo neplánuje kvůli nelegální migraci měnit režim...

Senát schválil novelu, která má urychlit dopravní stavby

-

včera 19:04 Senát ve středu po rozsáhlé debatě schválil poslanecký...

Vytrvalý déšť přidělává práci hasičům

-

včera 16:41 aktualizováno Kvůli vytrvalým dešťům zasahovali zatím...

Podezřelých tendrů ve zdravotnictví bude hodně, naznačuje prověrka ministra

-

včera 16:22 Ministerstvo zdravotnictví obdrželo první informace o...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů