Domácí

Koalice se dohodla na zdanění hazardu, osud stravenek odsunula

obrazek

Profimedia.cz

18.10.2011 16:53 (aktualizováno: 18.10.2011 17:10) Zástupci stran vládní koalice se v úterý na jednání s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) dohodli na tom, jak bude od příštího roku zdaněn hazard. Další sporné otázky včetně stravenek zůstávají zatím otevřené. Po jednání to oznámili šéfové poslaneckých klubů ODS a VV Zbyněk Stanjura a Vít Bárta.

Příslušný pozměňovací návrh k daňové reformě, schválené vládou, připraví ministerstvo financí. Počítat bude pro loterijní společnosti s devatenáctiprocentní daní z příjmu právnických osob, dvacetiprocentní daní z obratu a ročním dvacetitisícovým paušálním poplatkem za každý výherní automat, uvedli poslanci. Podle Bárty je dohoda i na snaze omezit obcházení loterijního zákona sázením v Čechách na internetu v zahraničí.

"Dnes jsem cítil od koaličních partnerů shodu v tom, že poslanecký klub VV bude moci hlasovat pro daňovou reformu s ohledem na to, že hazard bude zdaněn podle našich požadavků," poznamenal Bárta.

Peníze poputují především obcím

Šéf klubu ODS Stanjura uvedl, že paušální poplatky za automaty by celé měly skončit v obecních rozpočtech, tam kde zastupitelstva vyhláškou hazard povolí.

U výherních hracích přístrojů a videoterminálů by mělo v městských či obecních rozpočtech skončit 70 procent daně z obratu. V ostatních případech by byl poměr opačný - cestou rozpočtového určení daní by obce získaly třicet procent z daní zaplacených za kursové sázky, za kasina a další typy hazardu.

Poslanci ODS jsou ve Sněmovně odhodláni podpořit vládní podobu daňové reformy i nyní domluvený pozměňovací návrh týkající se hazardu, zdůraznil Stanjura.

Mezi stranami vládní koalice stále není shoda, například pokud jde o zrušení daňového osvobození stravenek. Nejmenší vládní strana VV trvá na jejich zachování.

VV chtějí také podporu pro ZTP

Ekonomický expert Věcí veřejných Michal Babák řekl Právu, že kromě dohody na zdanění hazardu od ledna příštího roku se jednání koaličních poslanců zasekla na jiných bodech.

„Pro nás zůstává důležité zachování stravenek, zrušení superhrubé mzdy a stavíme se také proti zrušení daňové podpory zdravotně postižených,“ prohlásil.

VV chtějí také osvobodit od daně výnosy z cenných papírů pro drobné investory, které je vlastní jeden rok, nikoli pět let, jak to požaduje ministerstvo financí.

rsk, Novinky, ČTK, Právo

nahoru

Domácí:

Nový text u pražské sochy sovětského velitele Koněva naštval komunisty

-

dnes 18:57 Ostrá výměna názorů mezi komunisty a jejich odpůrci se...

Poskočí platy politiků? Poslanci tomu nahrávají

-

dnes 18:47 Kolem patnácti tisíc korun měsíčně by mohli získat ke...

Trikolory i papírové tanky. Lidé si připomněli vpád vojsk Varšavské smlouvy

-

dnes 16:39 Video: aktualizováno Po celé republice si v úterý lidé...

V Praze je znovu torzo tanku od výtvarníka Davida Černého

-

dnes 16:13 Video: Na pražské náměstí Kinských nainstaloval...

V Holešově museli Sověti otočit hlavně tanků, do kasáren se nedostali

-

dnes 16:13 Video: Hlavně tanků namířené na kasárna v Holešově na...

A pak přišel srpen… Okupace 1968 v obecních kronikách

-

dnes 16:01 Obrazem: Výstavba nových bytů, počet prvňáčků na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů