Věda a školy

Plzeňské školy s talenty obdržely finanční ohodnocení

18.10.2011 08:11 Střední školy z Plzeňského kraje, jejichž žáci se umístili na prvním až třetím místě v celostátních kolech a na medailových pozicích v mezinárodních kolech předmětových soutěží ve školním roce 2010/2011, obdržely finanční příspěvky.

Příspěvky jsou určeny na platy pedagogů úspěšných žáků z mezinárodních a národních kol soutěží a na učební pomůcky, vybavení specializovaných učeben, spotřební materiál nebo odbornou literaturu.

Ocenění se uskutečnilo díky dotačnímu programu kraje Talent 2011. V jeho rámci obdržela od PK šeky v celkové hodnotě 200 tisíc korun plzeňská gymnázia Luďka Pika, Mikulášské nám., a F. Křižíka, dále Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy, Tachov, Sušice, Gymnázium a střední odborná škola Rokycany a Gymnázium Stříbro.

Žáci škol Plzeňského kraje letos získali v mezinárodních kolech předmětových soutěží pět medailí – tři stříbrné a dvě bronzové. Například na fyzikální olympiádě v Bangkoku, které se zúčastnilo 397 žáků z 86 zemí, vybojoval stříbro Martin Bucháček (Gymnázium L. Pika) a Hynek Kasl (Gymnázium Plzeň, Mikulášské nám.) bronz.

her, Právo

nahoru

Věda a školy:

A kněží se ženili a ženili

-

dnes 03:40 Ve středu 22. ledna 1919 navštívila T. G. Masaryka...

Osamělost škodí zdraví

-

19.1. 19:59 Vědci prokázali škodlivé dopady sociální izolace na...

Čeští vědci objevili v Nové Guineji prvního jeskynního raka na jižní polokouli

-

19.1. 11:49 Video: Badatelům z Jihočeské univerzity (JČU) v...

Kapacita učilišť zůstala opět nenaplněná

-

18.1. 13:31 Navzdory opatřením na podporu odborného vzdělávání...

Pivo na Marsu? Mohlo by se tam dařit chmelu, ukázal pokus studentů z USA

-

18.1. 11:05 Důležitá rostlina pro výrobu piva se možná dá...

Vědci radí, jak nejefektivněji hubnout. Budete překvapeni

-

17.1. 20:16 Zhubnout – to je asi to nejčastější novoroční...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby