Věda a školy

Plzeňské školy s talenty obdržely finanční ohodnocení

18.10.2011 08:11 Střední školy z Plzeňského kraje, jejichž žáci se umístili na prvním až třetím místě v celostátních kolech a na medailových pozicích v mezinárodních kolech předmětových soutěží ve školním roce 2010/2011, obdržely finanční příspěvky.

Příspěvky jsou určeny na platy pedagogů úspěšných žáků z mezinárodních a národních kol soutěží a na učební pomůcky, vybavení specializovaných učeben, spotřební materiál nebo odbornou literaturu.

Ocenění se uskutečnilo díky dotačnímu programu kraje Talent 2011. V jeho rámci obdržela od PK šeky v celkové hodnotě 200 tisíc korun plzeňská gymnázia Luďka Pika, Mikulášské nám., a F. Křižíka, dále Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy, Tachov, Sušice, Gymnázium a střední odborná škola Rokycany a Gymnázium Stříbro.

Žáci škol Plzeňského kraje letos získali v mezinárodních kolech předmětových soutěží pět medailí – tři stříbrné a dvě bronzové. Například na fyzikální olympiádě v Bangkoku, které se zúčastnilo 397 žáků z 86 zemí, vybojoval stříbro Martin Bucháček (Gymnázium L. Pika) a Hynek Kasl (Gymnázium Plzeň, Mikulášské nám.) bronz.

her, Právo

nahoru

Věda a školy:

Stále více mladých lidí na škole předčasně skončí

-

včera 17:45 V posledních letech v ČR vzrostl podíl mladých lidí,...

Nová kampaň prosazuje bezpečné pěší cesty do školy

-

včera 16:01 Kampaň s názvem Pěšky do školy, za kterou stojí spolek...

NASA odhalila tajemství kumránského svitku

-

včera 12:26 Text psaný dosud neznámým písařem odhalily na těžce...

Čeští vědci objevili pod antarktickým ledem nová jezera

-

včera 11:23 Díky rozboru nejnovějších gravitačních dat z družic a...

Zákon o školkách pro dvouleté je špatný, tvrdí ministr školství Plaga

-

21.5. 19:04 Povinnost obcí zajistit pro dvouleté děti místa v...

Školy usilují o zdravější vnitřní prostředí, jen čerstvý vzduch však nestačí

-

21.5. 16:25 Organizace Česká rada pro šetrné budovy v minulém roce...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby