Ekonomika

Rekapitalizace evropských bank by měla být individuální, tvrdí Německo

11.10.2011 10:06 Eurozóna by měla přistupovat k rekapitalizaci evropských bank na individuálním základě, nikoli kolektivně. Doporučila to asociace německých bank BdB. Zatímco individuální přístup požaduje Německo, Francie by podle zpráv médií dávala přednost plošné rekapitalizaci z Evropského fondu finanční stability (EFSF).

„Německé banky svůj kapitál zvýšily a vedou si dobře," řekl v rozhovoru pro televizi ARD výkonná ředitel BdB Michael Kemmer. Dodal, že politici by se měli prozatím držet červencové dohody, podle níž by soukromí věřitelé přispěli k druhému záchrannému úvěrovému programu pro Řecko odpisem 21 procent řeckých dluhů.

Evropští politici v posledních dnech začali vážně jednat o plánu ochrany bank před dopady dluhové krize a případného bankrotu Řecka. Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Nicolas Sarkozy o víkendu slíbili, že do konce měsíce předloží plán na řešení krize. [celá zpráva]

Stamiliardová injekce do evropských bank

Předseda Evropské rady Herman Van Rompuy podle listu Financial Times řekl, že k jednáním o konečné podobě druhého balíku pro Řecko a rekapitalizace bank se šéfové zemí eurozóny unie sejdou 23. října.

Evropská komise minulý týden navrhla, aby země EU přistoupily ke koordinované akci na rekapitalizaci bank, která by je ochránila před dopady eskalující dluhové krize v Řecku. Mezinárodní měnový fond (MMF) doporučil do největších evropských bank napumpovat 100 až 200 miliard eur (až 4,9 biliónu korun).

pit, Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Vítkovice loni skončily ve ztrátě čtyři a půl miliardy

-

dnes 16:53 Společnost Vítkovice a.s. měla loni ztrátu po zdanění...

Lanový most na D11 je podobné konstrukce jako most v Janově, nebezpečný ale není

-

dnes 16:48 Video: Lanový most přes Labe stojí na 42. kilometru...

Moderní odysea skončila. Tsipras oslavil opuštění záchranného programu projevem

-

dnes 14:33 Za „den osvobození” a „konec moderní odysey” označil v...

Integrace uprchlíků se daří, pochvaluje si německý úřad práce

-

dnes 13:34 Začlenění uprchlíků na německý trh práce se daří. Práci...

Kdo postaví nové jaderné bloky? Ministryně průmyslu jednala s korejskou firmou

-

dnes 11:22 Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO)...

Trump cupoval měnovou politiku EU a Číny

-

včera 22:56 Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů