Krimi

Policie zatkla lupiče, který v Karlových Varech přepadával lázeňské hosty

ZDROJ: Policie ČR

28.9.2011 10:07 (aktualizováno: 28.9.2011 10:52) Karlovarští kriminalisté zatkli jednatřicetiletého cizince, který přepadával a okrádal lázeňské hosty. Vyšetřovatelé zadokumentovali zatím pět případů, jejich počet může ale ještě narůst.

"Muž byl obviněn z loupeže, krádeže a porušování domovní svobody,“ řekl Právu mluvčí karlovarské policie Pavel Valenta. Zatím je v cele předběžného zadržení a čeká na rozhodnutí soudce, zda jej pošle do vazby.

Své oběti si lupič vyhlížel mezi cizinkami, které si přijely do lázní odpočinout. K loupežím docházelo ve městě během září. „Poprvé cizinec udeřil na náměstí Republiky. Vytipovanou ženu praštil rukou do spánku a následně jí z krku strhl dva zlaté řetízky, s nimiž z místa utekl,“ uvedl Valenta. K dalším přepadením došlo na Goethově stezce a na ulici I. P. Pavlova.

Poslední případ kriminalisté evidují na křižovatce ulic Kolmá a Petřín.  „Zde obviněný zezadu přistoupil k ženě a chtěl jí vzít kabelku, kterou držela v ruce. Při přetahování oba upadli na zem. Útočník  pak ženě šlápl do slabin a vytrhl jí kabelku z ruky. Kabelku si okamžitě uschoval do bílé papírové tašky. Na útěku ho chytli kolemjdoucí, sebrali mu ukradenou kabelku ale zadržet se jim ho nakonec nepodařilo,““ popisoval Valenta jednání podezřelého.

Má na svědomí i vloupání

Během vyšetřování případů, kriminalisté zjistili, že muž také vnikl do dvou bytů. V Karlových Varech. Z prvního si odnesl nalezenou elektroniku, z dalšího odcizil věci v hodnotě 151 tisíc korun.

„Obviněný tak způsobil škodu předběžně odhadnutou na částku přesahující 216 tisíc korun. Kriminalisté odcizenou elektroniku zajistili v místním bazaru a následně jí vydali majiteli. Při domovní prohlídce u obviněného kriminalisté zajistili různý důkazní materiál, který budou nadále vyhodnocovat,“ uzavřel Valenta.

pab, Právo

nahoru

Krimi:

Policie zasahovala v advokátní kanceláři Rittigových právníků

-

dnes 13:18 Policie obvinila dva lidi z krácení daní, čímž podle ní...

Sedm let za pobodání seniora. Požádal mě o to, hájil se obžalovaný

-

dnes 13:13 Sedm let ve vězení by měl strávit čtyřiačtyřicetiletý...

Metro A stojí, souprava srazila člověka

-

dnes 12:43 Video: aktualizováno Pražské metro na trase A mezi...

Policie po roce vyšetřování obvinila tři muže za výbuch v Poličských strojírnách

-

dnes 10:54 aktualizováno Policie obvinila tři muže z trestného...

Podmínka za křivou výpověď Janouškova znalce platí, potvrdil soud

-

dnes 09:37 aktualizováno Odvolací soud ve středu potvrdil...

V chatě u Prahy našli zavražděného muže, policie zadržela podezřelého

-

dnes 09:33 Video: Středočeští policisté vyšetřují násilnou smrt...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby