Internet a PC

Rakouští hackeři zveřejnili soukromé údaje o policistech

27.9.2011 09:05 Rakouská hackerská skupina AnonAustria v pondělí zveřejnila soukromé údaje o téměř 25 000 policistech, což vyvolalo obavy o jejich bezpečnost. Na webu se totiž ocitla jejich jména, adresy a data narození, napsala na svém webu BBC.

Walter Scharinger z policejních odborů uvedl, že se obává o bezpečí policistů, kteří se kvůli uniklým informacím mohou stát cílem odplaty kriminálníků. Zveřejněny byly osobní údaje o policistech různých hodností, jsou mezi nimi nejen takzvaní pochůzkáři, ale i vysoce postavení velitelé.

AnonAustria, která je součástí hackerského sdružení Anonymous, na svém twitterovém účtu uvedla, že tímto způsobem protestuje proti návrhu zákona o telekomunikacích. Chystaný právní předpis požaduje po telekomunikačních společnostech uchovávat po dobu šesti měsíců podrobnosti o všech telefonátech a internetovém provozu. Tyto údaje mají být rovněž zpřístupněny policii.

List Wiener Zeitung připomněl, že zmíněná akce hackerů následovala jen několik dní poté, co vídeňská prokuratura oznámila vyšetřování útoků proti webům politických stran. Osobní údaje policistů skupina údajně nezískala nabouráním do policejní sítě, ale obdržela je od zatím neznámých zdrojů.

ČTK

nahoru

Internet a PC:

Fanoušci mají smůlu. Nintendo 4K ani virtuální realitu nechystá

-

dnes 15:35 Video: Fanoušci společnosti Nintendo, kteří čekají na...

Lákadla největšího počítačového veletrhu

-

dnes 13:42 Minulý týden se v americkém Las Vegas konal největší...

Nová strategie Facebooku může pomoci šíření dezinformací

-

dnes 12:53 Společnost Facebook chce změnami na své sociální síti...

Chytrý telefon dokáže fungovat i jako notebook. Stačí i na hry

-

dnes 10:24 Video: Zajímavý koncept zvaný Linda, který spojuje to...

SoftBank plánuje prodej akcií divize pro mobilní telefony

-

dnes 09:25 Japonský telekomunikační konglomerát SoftBank Group...

Windows, Explorer i Office. Microsoft opravil desítky bezpečnostních chyb

-

dnes 08:40 Více než pět desítek oprav týkajících se bezpečnostních...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby