Internet a PC

Rakouští hackeři zveřejnili soukromé údaje o policistech

27.9.2011 09:05 Rakouská hackerská skupina AnonAustria v pondělí zveřejnila soukromé údaje o téměř 25 000 policistech, což vyvolalo obavy o jejich bezpečnost. Na webu se totiž ocitla jejich jména, adresy a data narození, napsala na svém webu BBC.

Walter Scharinger z policejních odborů uvedl, že se obává o bezpečí policistů, kteří se kvůli uniklým informacím mohou stát cílem odplaty kriminálníků. Zveřejněny byly osobní údaje o policistech různých hodností, jsou mezi nimi nejen takzvaní pochůzkáři, ale i vysoce postavení velitelé.

AnonAustria, která je součástí hackerského sdružení Anonymous, na svém twitterovém účtu uvedla, že tímto způsobem protestuje proti návrhu zákona o telekomunikacích. Chystaný právní předpis požaduje po telekomunikačních společnostech uchovávat po dobu šesti měsíců podrobnosti o všech telefonátech a internetovém provozu. Tyto údaje mají být rovněž zpřístupněny policii.

List Wiener Zeitung připomněl, že zmíněná akce hackerů následovala jen několik dní poté, co vídeňská prokuratura oznámila vyšetřování útoků proti webům politických stran. Osobní údaje policistů skupina údajně nezískala nabouráním do policejní sítě, ale obdržela je od zatím neznámých zdrojů.

ČTK

nahoru

Internet a PC:

Intel představil nejrychlejší SSD disk. Cena ale nepotěší

-

včera 09:09 Společnost Intel představila světu svůj nový SSD disk...

GDPR se týká i justice, soudy změní směrnice i systémy

-

19.5. 07:04 Nová pravidla ochrany osobních údajů (GDPR) dopadnou...

Čínská škola sleduje studenty technologií pro rozpoznání obličeje

-

18.5. 17:48 Studenty jedné ze středních škol v Číně budou ve třídě...

Windows 10 dostala nová vylepšení

-

18.5. 14:22 Obrazem: Společnost Microsoft vypustila tento týden do...

Šéf Facebooku přijede „na kobereček“ do Evropy

-

18.5. 13:13 Šéf Facebooku Mark Zuckerberg přijal výzvu Evropského...

Senát USA podpořil zachování síťové neutrality

-

18.5. 12:39 Americký Senát se ve středu většinou hlasů přiklonil k...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby