Ekonomika

Inspektoři zavřeli výrobnu tofu v Brně kvůli špíně a plísni

ZDROJ: Policie ČR

22.9.2011 12:38 Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) vykonali ve středu společně s Policií ČR kontrolu nelegální výrobny tofu v Brně-Tuřanech. Po zjištění celkového neutěšeného stavu vydali zákaz dalšího využívání těchto prostor k výrobě potravin. Uvedl to mluvčí SZPI Michal Spáčil.

„Provozovna byla zřízena v objektu bývalého zemědělského zařízení, který nebyl nijak rekonstruován a uzpůsoben pro potravinářskou výrobu,“ sdělil Spáčil s tím, že chybělo i příslušné kolaudační rozhodnutí.

Inspektoři i policisté zjistili na místě značný stupeň nečistoty a další hygienické nesrovnalosti. „V celém výrobním prostoru byly vydrolené podlahy, neomítnuté zdi byly promořeny plísní, v objektu byl nahromaděn odpad a věci nesouvisející s výrobou potravin,“ nastínil Spáčil.

Výrobce nebyl dále schopen v den kontroly předložit doklady o původu používaných surovin. „Výrobna navíc nebyla registrována u SZPI jako u příslušného dozorového orgánu, čímž nebyla naplněna další zákonná povinnost,“ připomněl Spáčil.

Na základě všech těchto nedostatků kontroloři zakázali užívat tyto prostory pro výrobu potravin, stejně jako uvést do oběhu 40 kilogramů sójového výrobku připraveného k expedici do prodejen na tržnicích. Podle Spáčila bude zahájeno s dotyčnou osobou správní řízení o uložení pokuty.

Na stejném místě policisté zasahovali už v květnu. „Kromě výroby sýra byl na místě zjištěn ještě chov slepic a kachen, který taky nesplňoval zákonem stanovené podmínky,“ uvedl Pavel Šváb, mluvčí Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

pit, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Agentura China Lianhe zhoršila rating CEFC Shanghai

-

dnes 17:24 Čínská ratingová agentura China Lianhe popáté za necelé...

Češi dnes přestali pracovat na stát

-

dnes 14:05 Na úterý podle výpočtů Liberálního institutu připadl...

Vítkovice Steel v loňském roce vydělaly 421 miliónů

-

dnes 13:28 Loňské hospodaření společnosti Vítkovice Steel skončilo...

Čína sníží cla na dovoz aut z 25 na 15 procent

-

dnes 11:42 Čína sníží cla na dovoz osobních aut na 15 procent. V...

Další výjimku z Trumpových cel už asi nedostaneme, myslí si evropská komisařka

-

dnes 11:41 Je vysoce nepravděpodobné, že by USA na konci května...

Sony kupuje kontrolní podíl v hudebním vydavatelství EMI

-

dnes 08:53 Japonský technologický a zábavní gigant Sony se dohodl...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby