Ekonomika

Inspektoři zavřeli výrobnu tofu v Brně kvůli špíně a plísni

ZDROJ: Policie ČR

22.9.2011 12:38 Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) vykonali ve středu společně s Policií ČR kontrolu nelegální výrobny tofu v Brně-Tuřanech. Po zjištění celkového neutěšeného stavu vydali zákaz dalšího využívání těchto prostor k výrobě potravin. Uvedl to mluvčí SZPI Michal Spáčil.

„Provozovna byla zřízena v objektu bývalého zemědělského zařízení, který nebyl nijak rekonstruován a uzpůsoben pro potravinářskou výrobu,“ sdělil Spáčil s tím, že chybělo i příslušné kolaudační rozhodnutí.

Inspektoři i policisté zjistili na místě značný stupeň nečistoty a další hygienické nesrovnalosti. „V celém výrobním prostoru byly vydrolené podlahy, neomítnuté zdi byly promořeny plísní, v objektu byl nahromaděn odpad a věci nesouvisející s výrobou potravin,“ nastínil Spáčil.

Výrobce nebyl dále schopen v den kontroly předložit doklady o původu používaných surovin. „Výrobna navíc nebyla registrována u SZPI jako u příslušného dozorového orgánu, čímž nebyla naplněna další zákonná povinnost,“ připomněl Spáčil.

Na základě všech těchto nedostatků kontroloři zakázali užívat tyto prostory pro výrobu potravin, stejně jako uvést do oběhu 40 kilogramů sójového výrobku připraveného k expedici do prodejen na tržnicích. Podle Spáčila bude zahájeno s dotyčnou osobou správní řízení o uložení pokuty.

Na stejném místě policisté zasahovali už v květnu. „Kromě výroby sýra byl na místě zjištěn ještě chov slepic a kachen, který taky nesplňoval zákonem stanovené podmínky,“ uvedl Pavel Šváb, mluvčí Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

pit, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Nájemci nejspíš budou potřebovat k trvalému pobytu souhlas vlastníka

-

včera 16:59 Nájemce bytu se nejspíš nově bude moci přihlásit k...

Po másle začala v Česku konečně zlevňovat i vejce

-

včera 16:11 Ačkoli potraviny v Česku zdražují rychleji, než je...

Britský úřad je proti Murdochově převzetí televize Sky. Magnát má prý příliš velkou moc

-

včera 15:13 Akvizice britské televizní společnosti Sky plc...

Trump brání americké výrobce vysokými cly. Začal u praček a solárních panelů

-

včera 15:06 Americký prezident Donald Trump schválil vysoká cla na...

Maskovaná inflace. Výrobci zmenšují balení, aby nemuseli zdražovat

-

včera 14:23 Zmenšování obsahu balení se netýká jen čokolád Milka...

EU odstranila osm zemí z černé listiny daňových rájů

-

včera 10:47 aktualizováno Evropská unie (EU) v úterý odstranila...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby