Zahraniční

Jemenská armáda ostřeluje protivládní demonstranty

20.9.2011 12:09 Jemenské armádní síly pokračují třetím dnem v ostřelování tábora protivládních demonstrantů v hlavním městě Saná. V noci na úterý zastřelili nejméně dvě osoby a celkový počet se od neděle vyšplhal na více než padesát, napsala BBC s odkazem na vyjádření zdravotníků.

Exploze a střelby se ozývaly městem celou noc a ještě před úsvitem nabyly na síle, popsali svědkové. „Vraceli jsme z modliteb a najednou poblíž z ničeho nic dopadla raketa. Někteří lidé se skáceli na zem. Když přišla druhá, viděli jsme dva zabité mučedníky,“ řekl agentuře Reuters Manea Al-Matarí.

Na střechách jsou rozmístěni ostřelovači, kteří pálí po demonstrantech. Vojáci zároveň bojují s jednotkou, která před měsícem zběhla na stranu opozice. Do útoků proti nim se zapojilo i letectvo.

Skupiny protestujících se shromažďují na různých místech Saná dlouhé měsíce a vyzývají prezidenta Alího Abdalláha Salíha k odstoupení. Salíh, který vládne zemi přes tři desetiletí, to odmítá, ačkoliv pobývá v Saúdské Arábii, kde se léčí po operaci zranění utrpěného během raketového útoku na prezidentský palác. Prezident prohlašuje, že se do vlasti vrátí.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Ať Terezu pustí, jinak Pákistán čekají teroristické útoky, měl napsat serveru údajný Čech

-

dnes 12:11 Pokud nebude do 48 hodin propuštěna Češka Tereza H.,...

U břehů Aljašky udeřilo silné zemětřesení, hrozí tsunami

-

dnes 10:45 aktualizováno Zhruba 250 kilometrů od břehů Aljašky...

Davos paralyzují rekordní přívaly sněhu

-

dnes 10:27 Video: Téměř dva metry sněhu, nebezpečí lavin,...

Nezletilý chlapec ubodal v německém Lünenu spolužáka

-

dnes 10:26 aktualizováno Ve městě Lünen ve spolkové zemi Severní...

Jávu postihlo zemětřesení, lidé vybíhali na ulici

-

dnes 08:14 Video: aktualizováno Silné zemětřesení o síle 6,4...

Lavina a létající kameny po erupci japonské sopky zabíjely a těžce zranily lyžaře

-

dnes 07:45 Video: aktualizováno Jednoho mrtvého a několik...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby