Zahraniční

Jemenská armáda ostřeluje protivládní demonstranty

20.9.2011 12:09 Jemenské armádní síly pokračují třetím dnem v ostřelování tábora protivládních demonstrantů v hlavním městě Saná. V noci na úterý zastřelili nejméně dvě osoby a celkový počet se od neděle vyšplhal na více než padesát, napsala BBC s odkazem na vyjádření zdravotníků.

Exploze a střelby se ozývaly městem celou noc a ještě před úsvitem nabyly na síle, popsali svědkové. „Vraceli jsme z modliteb a najednou poblíž z ničeho nic dopadla raketa. Někteří lidé se skáceli na zem. Když přišla druhá, viděli jsme dva zabité mučedníky,“ řekl agentuře Reuters Manea Al-Matarí.

Na střechách jsou rozmístěni ostřelovači, kteří pálí po demonstrantech. Vojáci zároveň bojují s jednotkou, která před měsícem zběhla na stranu opozice. Do útoků proti nim se zapojilo i letectvo.

Skupiny protestujících se shromažďují na různých místech Saná dlouhé měsíce a vyzývají prezidenta Alího Abdalláha Salíha k odstoupení. Salíh, který vládne zemi přes tři desetiletí, to odmítá, ačkoliv pobývá v Saúdské Arábii, kde se léčí po operaci zranění utrpěného během raketového útoku na prezidentský palác. Prezident prohlašuje, že se do vlasti vrátí.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

KLDR podle Trumpa změnila vstřícný přístup po Kimově návštěvě Číny

-

dnes 10:22 Americký prezident Donald Trump řekl v noci na středu,...

Ve Španělsku zadrželi při razii Čecha kvůli podezření z prodeje drog

-

dnes 08:31 aktualizováno Český občan byl mezi čtveřicí lidí...

Čecha v Maďarsku těžce zranil výstřel z historické pušky

-

dnes 08:30 Vážné zranění způsobil českému občanovi výstřel z...

Savčenková zhubla při hladovce o 20 kilogramů

-

dnes 08:27 Bojovnice za Ukrajinu a poslankyně Nadija Savčenková,...

Vyšetřovatel Mueller spolupracoval jako šéf FBI s Děripaskou

-

dnes 07:36 Ve střetu zájmů kvůli dřívější dohodě s ruským...

Odstoupil australský arcibiskup, který kryl pedofilního kněze

-

dnes 06:28 Australský arcibiskup Philip Wilson, jehož soud v úterý...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby