Internet a PC

Malá chyba v e-mailu může firmu připravit o tajné informace

obrazek

Profimedia.cz

12.9.2011 14:56 Drobná chyba při psaní e-mailové adresy může způsobit, že se zpráva dostane do rukou internetových zlodějů. S odvoláním na odborníky to v pondělí napsala BBC, podle níž tak zejména firmám hrozí ztráta citlivých a utajovaných údajů.

Dvojice výzkumníků z firmy Godai Group, která se zabývá internetovou bezpečností, si zaregistrovala domény, které se dají snadno zaměnit se jmény stávajících firem. Díky tomu během šesti měsíců získala 20 GB dat ve formě 120 000 zpráv zaslaných na nesprávnou e-mailovou adresu. Část zachycené korespondence obsahovala citlivé údaje, například uživatelská jména, hesla nebo podrobnosti o firemních sítích.

Jako příklad Peter Kim a Garret Gee, kteří výzkum zpracovali, uvádějí firmu, která by používala doménu us.company.com. Internetoví podvodníci by si zaregistrovali téměř totožnou doménu uscompany.com a mohli tak přijímat veškeré emaily určené společnosti us.company, v nichž by chyběla tečka spojující obě slova.

Podle dvojice výzkumníků může být tímto způsobem ohroženo asi 30 procent z 500 největších firem ve Spojených státech. Řada domén, které napodobují jména skutečně existujících společností, již prý existuje, registrované jsou často v Číně.

Deset nejzajímavějších programů pro boj s hackery

Počítačoví podvodníci jsou velice aktivní a vynalézaví. Podle statistik antivirové společnosti McAfee vznikne denně přibližně 60 tisíc škodlivých programů, což je čtyřikrát více než v roce 2007. Jen od začátku letošního roku tak vzniklo přes 14 miliónů virů, trojských koňů a dalšího počítačového smetí. Zabezpečení svého PC by tak letos nikdo neměl podceňovat. [celá zpráva]

mif, Novinky, ČTK

nahoru

Internet a PC:

Italové bojují proti podvodným zprávám, lidé je mohou nahlásit na webu

-

dnes 08:08 Italská policie spustila necelé dva měsíce před...

Těžba bitcoinů spotřebuje stejné množství energie jako polovina Česka za rok

-

včera 13:08 Virtuální měna bitcoin je fenoménem dnešní doby....

Nejen Apple, ale i Samsung. Další výrobce čelí nařčení z úmyslného zpomalování telefonů

-

včera 10:21 Italský regulační úřad žene americkou společnost Apple...

Nejvýkonnější průmyslový počítač na světě mají Italové

-

včera 09:12 Italská energetická společnost Eni instalovala nové...

Následky kyberšikany mohou být tragické, ukazuje hra #jsi_user

-

včera 08:35 Příští týden v pondělí proběhne derniéra inscenace...

Apple ustoupí zákazníkům. Zpomalování iPhonů půjde vypnout

-

18.1. 15:03 Kauza týkající se zpomalování starších iPhonů kvůli...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby