Internet a PC

Malá chyba v e-mailu může firmu připravit o tajné informace

obrazek

Profimedia.cz

12.9.2011 14:56 Drobná chyba při psaní e-mailové adresy může způsobit, že se zpráva dostane do rukou internetových zlodějů. S odvoláním na odborníky to v pondělí napsala BBC, podle níž tak zejména firmám hrozí ztráta citlivých a utajovaných údajů.

Dvojice výzkumníků z firmy Godai Group, která se zabývá internetovou bezpečností, si zaregistrovala domény, které se dají snadno zaměnit se jmény stávajících firem. Díky tomu během šesti měsíců získala 20 GB dat ve formě 120 000 zpráv zaslaných na nesprávnou e-mailovou adresu. Část zachycené korespondence obsahovala citlivé údaje, například uživatelská jména, hesla nebo podrobnosti o firemních sítích.

Jako příklad Peter Kim a Garret Gee, kteří výzkum zpracovali, uvádějí firmu, která by používala doménu us.company.com. Internetoví podvodníci by si zaregistrovali téměř totožnou doménu uscompany.com a mohli tak přijímat veškeré emaily určené společnosti us.company, v nichž by chyběla tečka spojující obě slova.

Podle dvojice výzkumníků může být tímto způsobem ohroženo asi 30 procent z 500 největších firem ve Spojených státech. Řada domén, které napodobují jména skutečně existujících společností, již prý existuje, registrované jsou často v Číně.

Deset nejzajímavějších programů pro boj s hackery

Počítačoví podvodníci jsou velice aktivní a vynalézaví. Podle statistik antivirové společnosti McAfee vznikne denně přibližně 60 tisíc škodlivých programů, což je čtyřikrát více než v roce 2007. Jen od začátku letošního roku tak vzniklo přes 14 miliónů virů, trojských koňů a dalšího počítačového smetí. Zabezpečení svého PC by tak letos nikdo neměl podceňovat. [celá zpráva]

mif, Novinky, ČTK

nahoru

Internet a PC:

Obří počítač od Microsoftu bude stát jako nové auto

-

včera 15:02 Půl miliónu korun. To je suma, za kterou v dnešní době...

Vlajková loď od LG se bude prodávat ve světě postupně. Do Česka dorazí v červnu

-

včera 13:52 Video: Společnost LG odhalila detaily o zahájení...

USA a Čína se blíží k dohodě ohledně firmy ZTE

-

včera 12:40 Washington a Peking se blíží k dohodě, která by...

Uživatele serveru Spolužáci.cz se snaží napálit podvodníci

-

včera 10:29 Na pozoru by se měli mít uživatelé serveru...

Alza.cz nevydává objednávky. Již druhý den

-

včera 09:06 aktualizováno Největší český internetový obchod...

Českem se šíří nový typ podvodu: Piráti útočí na internetové bankovnictví

-

včera 07:29 Vyzrát na uživatele internetového bankovnictví od Air...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby