Kultura

Bohdalová s Brzobohatým před kamerou České televize

9.9.2011 10:08 Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý, kteří v roce 1970 excelovali ve filmu Karla Kachyni Ucho, se po letech znovu setkají před kamerou České televize. Režisér Jiří Strach prolomil letitou šeptandu a nabídl někdejším životním partnerům spolupráci. K překvapení mnoha pesimistů souhlasili.

Začnou natáčet vtipný, poetický a místy až nekompromisně upřímný film s pracovním názvem Oldies but Goldies o starších lidech, kteří se ocitli v prazvláštním bezčasí.

Svižně a vtipně vypráví scenárista Marek Epstein téměř romantický příběh gymnaziálního profesora na penzi a někdejší herecké hvězdičky.

Radoslav Bzobohatý

FOTO: Petr Horník, Právo

„Každý člověk potřebuje určitou motivaci, pocit smyslu, aby jeho život měl nějakou cenu. Ve stáří se tato základní hodnota hledá mnohem hůře než dřív. Otův čin spočívá ve splnění dávného snu o krásné herečce Janě. Dřív, dokud měl dost sil a ona byla mladá a krásná, neměl dost odvahy ji vyhledat. Jana nabízené gesto přijme, protože i ona se cítí být na konci. Prožijí spolu dva dny na útěku. Dva dny, které vrátí jejich životům ztracený smysl,“ přiblížil Epstein děj nového filmu.

Vedle Bohdalové (Jana) a Brzobohatého (Ota) oslovil režisér Strach i Jiřinu Jiráskovou a Ivana Trojana. Film by měl být hotov na jaře roku 2013.

Jana Perglerová, Právo

nahoru

Kultura:

Mauglí a kapitán Flint zrození štětcem Zdeňka Buriana

-

dnes 13:11 Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy ožilo dávno...

Na Hip Hop Kemp míří GZA, Hopsin, Chaozz i Kontrafakt

-

dnes 11:49 Festivalpark v Hradci Králové se ve druhé polovině...

Videoklipem roku je podle MTV Havana od Camily Cabello

-

dnes 11:11 Klipem roku se na předávání cen MTV v pondělí 20. srpna...

Pohřeb Arethy Franklin bude na konci srpna

-

dnes 09:34 Pohřeb zpěvačky Arethy Franklin, která podlehla minulý...

Padesát let od 21. srpna 1968 jde do kin Jan Palach

-

dnes 08:33 Video: Přesně půl století od invaze vojsk Varšavské...

Nová DVD: Vadí nevadí, Souboj pohlaví a Fakjů pane učiteli 3

-

dnes 07:11 Hororový příběh má název vcelku nevinné hry Vadí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů