Krimi

Policejní passaty se stáhly do Prahy a okolí

ZDROJ: Novinky

26.8.2011 15:49 Druhým dnem se v hlavním městě a okolí pohybují speciální policejní passaty, které pomáhají pražských dopravním policistům dohlížet na bezpečnost provozu. Rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce v celé zemi přitom potrvá až do konce týdne.

Pražská policejní zpráva měla silniční speciály půjčené z celé republiky na dva dny, v sobotu se opět rozjedou do dalších částí Česka. V hlavním městě jejich posádky zkontrolovaly sto řidičů, sedmnáct z nich pokutovaly za rychlou jízdu, další za jízdu bez pásů, špatný technický stav nebo telefonování za jízdy.

Policejní passaty se pohybují zejména na frekventovaných hlavních tazích v celé zemi. Speciální radar snímá rychlost všech vozidel před ním, kamery jsou umístěné vpředu i vzadu. Mohou jet rychlostí až 280 km/h.

Desítky akcí policie během víkendu

Policisté očekávají náročný víkend. Každoročně patří poslední prázdninový víkend k nejtragičtějším, proto policisté na následující dva dny připravili řadu regionálních akcí, zejména na hlavních tazích a v okolí velkých nákupních center.

V týdnu od 22. do 28. srpna probíhá na celém území mezinárodní akce. „Je zaměřena na dodržování nejvyšší dovolené rychlosti, jak v obci, tak i mimo ni. Nepřiměřená rychlost je příčinou řady tragických dopravních nehod,“ řekl mluvčí policie Jan Melša.

Petr Nový, Novinky

nahoru

Krimi:

Hasiči v Chodově na Sokolovsku evakuují dům kvůli požáru plynové přípojky

-

dnes 20:54 V Poděbradově ulici v Chodově na Sokolovsku hoří...

Za pokus o vraždu sousedčina syna poslal soud muže na pět let do vězení

-

dnes 18:19 Vrchní soud v Praze v úterý rozhodl pro dolní sazbu...

To fakt půjdu do vězení? divil se pracovník České pošty, který klienty připravil o peníze

-

dnes 15:53 Video: Téměř rok procházelo Marku Horváthovi fiktivní...

Trestanec z břeclavské věznice zmizel z pracoviště

-

dnes 14:45 Možnost pracovat zneužil sedmadvacetiletý muž, toho...

Soud připravil zpěváka Ortela o cenu, která nesla jméno Karla Kryla

-

dnes 14:33 Lídr skupiny Ortel Tomáš Ortel (rodným jménem Hnídek) v...

Nejvyšší soud snížil trest Tomáši Březinovi, pomohl rozkrýt lihovou mafii

-

dnes 13:43 Video: aktualizováno Pomohl rozkrýt působení tzv....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů