Krimi

Policejní passaty se stáhly do Prahy a okolí

ZDROJ: Novinky

26.8.2011 15:49 Druhým dnem se v hlavním městě a okolí pohybují speciální policejní passaty, které pomáhají pražských dopravním policistům dohlížet na bezpečnost provozu. Rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce v celé zemi přitom potrvá až do konce týdne.

Pražská policejní zpráva měla silniční speciály půjčené z celé republiky na dva dny, v sobotu se opět rozjedou do dalších částí Česka. V hlavním městě jejich posádky zkontrolovaly sto řidičů, sedmnáct z nich pokutovaly za rychlou jízdu, další za jízdu bez pásů, špatný technický stav nebo telefonování za jízdy.

Policejní passaty se pohybují zejména na frekventovaných hlavních tazích v celé zemi. Speciální radar snímá rychlost všech vozidel před ním, kamery jsou umístěné vpředu i vzadu. Mohou jet rychlostí až 280 km/h.

Desítky akcí policie během víkendu

Policisté očekávají náročný víkend. Každoročně patří poslední prázdninový víkend k nejtragičtějším, proto policisté na následující dva dny připravili řadu regionálních akcí, zejména na hlavních tazích a v okolí velkých nákupních center.

V týdnu od 22. do 28. srpna probíhá na celém území mezinárodní akce. „Je zaměřena na dodržování nejvyšší dovolené rychlosti, jak v obci, tak i mimo ni. Nepřiměřená rychlost je příčinou řady tragických dopravních nehod,“ řekl mluvčí policie Jan Melša.

Petr Nový, Novinky

nahoru

Krimi:

Zbil muže i ženu, pak násilník z Karlovarska chodil s nožem po obci a hledal policisty

-

včera 16:22 Video: Dvě napadení, vyhrožování hostům občerstvení i...

Podezřelým ze šíření nebezpečné drogy na Ostravsku je i žák základní školy

-

včera 15:22 Už dvanáct mužů obvinila policie na Ostravsku v...

V Drnovicích hoří kulturní dům, hasiči nasadili i cobru

-

včera 13:54 Video: aktualizováno Jihomoravští hasiči zasahují v...

Podnik propustil řidiče linky do pražské zoo, kterého přistihli na pervitinu

-

včera 13:28 Video: Pražský dopravní podnik propustil řidiče...

Migranti z kamiónu v Mikulově se vrátí na Slovensko a do Bulharska

-

včera 13:27 Kriminalisté již vyslechli čtveřici migrantů z...

Krajský soud rozhodl v případu spadlého mostu ve Studénce, výsledek zatím tají

-

včera 13:01 aktualizováno Krajský soud v Ostravě v pátek rozhodl,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů