Internet a PC

Další falešná aplikace pro Android, problémům se nevyhnul ani Google+

23.8.2011 16:32 Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android jsou opět ohroženi falešnými aplikacemi. Útočníci si nyní vzali na mušku i samotný Google, který operační systém Android vyvíjí. Hackeři začali šířit podvodnou aplikaci sociální sítě Google+.

Falešná aplikace namísto propojení se zmiňovanou sociální sítí zaznamenává IM konverzace, GPS lokace, výpisy volání a další citlivá data. Automaticky nahrává i hovory. Malware nabíhá v pozadí při zapnutí telefonu a nastřádaná data odesílá na vzdálený server, kde si je pravděpodobně přeberou výrobci malwaru.

Jak se jí zbavit?

Google++, jak se falešná aplikace jmenuje, škodí podobně jako další podvodné nástroje, které se šíří na telefonech Android. Na rozdíl od případů z minulosti ovšem Google++ není k dispozici na oficiálním obchodu s aplikacemi, Android Marketu. Google++ musí uživatel stáhnout z falešné webové stránky a posléze manuálně nainstalovat.

Jednoduché je však i odstranění aplikace pro uživatele, kteří si ji stáhli a škodí jim. V menu telefonu stačí zvolit položky Nastavení -> Aplikace -> Správa aplikací a následně Google++ odinstalovat.

Android nebezpečnou platformou

Android čelil bezpečnostním problémům i v minulosti. Nejčastěji se útočníci soustředí právě na kradení citlivých informací, jako jsou údaje z adresáře, SMS zprávy či IMEI. Určitý malware také zasílá prémiové SMS bez vědomí majitele. Nejznámějším případem malwaru na Androidu je trojský kůň Geinimi, který hackerům dokonce umožňoval vzdálený přístup k telefonu.

Jakub Kuneš, Petr Bořuta (zdroj: dvojklik.cz)

nahoru

Internet a PC:

Změnit operátora bude snazší. Přenesení čísla se zkrátí na deset dnů

-

dnes 12:12 Mobilní operátoři budou mít od února nově na přenesení...

Telefony nezpomalujeme, ohradil se Samsung proti vyšetřování Italů

-

dnes 10:32 Společnost Samsung čelí v Itálii vyšetřování kvůli...

Bitcoinům přibude konkurence, další kyberměna vzniká ve Švýcarsku

-

dnes 09:07 Švýcarský komoditní fond Tiberius Group hodlá vstoupit...

Lákadla moderních PC a notebooků

-

dnes 07:16 Hned zkraje letošního roku se ukázalo několik...

Jakub Jedlinský z VŠE: Kryptoměna skončí až s posledním uživatelem

-

včera 16:04 O minulosti i budoucnosti kryptoměn se v rozhovoru pro...

Apple zařízne iPhone X předčasně, tvrdí uznávaný analytik

-

včera 15:25 Video: Společnost Apple udělala v loňském roce velmi...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby