Internet a PC

Další falešná aplikace pro Android, problémům se nevyhnul ani Google+

23.8.2011 16:32 Uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem Android jsou opět ohroženi falešnými aplikacemi. Útočníci si nyní vzali na mušku i samotný Google, který operační systém Android vyvíjí. Hackeři začali šířit podvodnou aplikaci sociální sítě Google+.

Falešná aplikace namísto propojení se zmiňovanou sociální sítí zaznamenává IM konverzace, GPS lokace, výpisy volání a další citlivá data. Automaticky nahrává i hovory. Malware nabíhá v pozadí při zapnutí telefonu a nastřádaná data odesílá na vzdálený server, kde si je pravděpodobně přeberou výrobci malwaru.

Jak se jí zbavit?

Google++, jak se falešná aplikace jmenuje, škodí podobně jako další podvodné nástroje, které se šíří na telefonech Android. Na rozdíl od případů z minulosti ovšem Google++ není k dispozici na oficiálním obchodu s aplikacemi, Android Marketu. Google++ musí uživatel stáhnout z falešné webové stránky a posléze manuálně nainstalovat.

Jednoduché je však i odstranění aplikace pro uživatele, kteří si ji stáhli a škodí jim. V menu telefonu stačí zvolit položky Nastavení -> Aplikace -> Správa aplikací a následně Google++ odinstalovat.

Android nebezpečnou platformou

Android čelil bezpečnostním problémům i v minulosti. Nejčastěji se útočníci soustředí právě na kradení citlivých informací, jako jsou údaje z adresáře, SMS zprávy či IMEI. Určitý malware také zasílá prémiové SMS bez vědomí majitele. Nejznámějším případem malwaru na Androidu je trojský kůň Geinimi, který hackerům dokonce umožňoval vzdálený přístup k telefonu.

Jakub Kuneš, Petr Bořuta (zdroj: dvojklik.cz)

nahoru

Internet a PC:

Nad kapesní konzolí od Sony se stahují mračna. Na vině jsou mobily

-

dnes 09:39 Obrazem: Psal se rok 2012 a společnost Sony s velkou...

Hackeři ošálili švýcarskou banku, peníze prali v Plzni

-

dnes 09:10 Plzeňští policisté zabodovali na mezinárodní scéně v...

GDPR umožní lidem kontrolovat, jak firmy pracují s jejich údaji

-

dnes 08:56 Nové unijní nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR)...

Alza vyřešila technické problémy, opět vyřizuje objednávky

-

dnes 07:54 V noci na středu se internetovému obchodu Alza.cz...

Zuckerberg se na půdě Evropského parlamentu omluvil Evropanům za únik dat

-

včera 19:41 Ochrana soukromí pro nás bude vždy důležitější než...

Obří počítač od Microsoftu bude stát jako nové auto

-

včera 15:02 Půl miliónu korun. To je suma, za kterou v dnešní době...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby