Zahraniční

Kaddáfího vojáci si týrání povstalců natáčeli na mobil

Týraný příslušník povstalecké skupiny v Libyi

ZDROJ: Reuters

20.8.2011 11:12 Jeden ze členů armády Muammara Kaddáfího si pro pobavení natáčel týrání zajatých povstaleckých bojovníků na svůj mobilní telefon. Ten objevil student medicíny, který se ve městě Gharyan stará o zraněné povstalce a záběry zveřejnil.

Student lékařské fakulty Ahmer Abar, který se ve městě Gharyan stará právě o týrané povstalce, tvrdí, že záběry pochází ze zabaveného mobilního telefonu vojáka Kaddáfího armády.

Jeho oblečení zůstalo společně s telefonem v jednom ze zajateckých táborů poté, co ho všichni vojáci ve spěchu opustili. Alarmující záběry pak Abar okamžitě předal agentuře Reuters, která je zveřejnila.

Videozáznam ukazuje, jakému psychickému a fyzickému teroru jsou povstalci vystaveni, když padnou do rukou Kaddáfího jednotek. Její členové se na něm doslova chlubí tím, jaká zranění svým zajatcům způsobili. Jsou vidět řezné rány na zádech jednoho z nich, další muži jsou vystaveni kopancům a následnému vysmívání.

Abar, který je mimo jiné zapáleným bojovníkem proti Kaddáfího režimu, se shromažďováním materiálu a informací o mučených vojácích i civilistech v rámci své nemocniční praxe věnuje dlouhodobě.

Tvrdí, že podobných videí existuje ještě několik, ale s jejich dalším zveřejňováním je opatrný. Jeho největším přáním je, aby byl Mummar Kaddáfí odsouzen za válečné zločiny.

Karolína Vrbasová, Novinky, Reuters

nahoru

Zahraniční:

Nejméně dva mrtví a 23 zraněných po železničním neštěstí u Turína

-

dnes 06:36 Nejméně dva mrtvé a 23 raněných si podle italských...

Slovenská pečovatelka uspala rakouskou seniorku a okradla ji o šperky za milióny

-

včera 23:02 O šperky a hotovost v hodnotě více než 250 tisíc eur...

Kupujte naši ropu a jadernou dohodu dodržíme, vzkázal Írán evropským zemím

-

včera 22:19 Nejvyšší íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí...

Jeden mrtvý a desítky zraněných po výbuchu na severozápadě Španělska

-

včera 21:23 aktualizováno Jednu oběť a 27 zraněných si vyžádal...

Trump na Twitteru nesmí blokovat uživatele, rozhodl americký soud

-

včera 20:45 Americký prezident Donald Trump na svém Twitteru,...

Italský prezident jmenoval premiérem právníka Giuseppe Conteho

-

včera 19:24 aktualizováno Italský prezident Sergio Mattarella ve...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby