Zahraniční

Kaddáfího vojáci si týrání povstalců natáčeli na mobil

Týraný příslušník povstalecké skupiny v Libyi

ZDROJ: Reuters

20.8.2011 11:12 Jeden ze členů armády Muammara Kaddáfího si pro pobavení natáčel týrání zajatých povstaleckých bojovníků na svůj mobilní telefon. Ten objevil student medicíny, který se ve městě Gharyan stará o zraněné povstalce a záběry zveřejnil.

Student lékařské fakulty Ahmer Abar, který se ve městě Gharyan stará právě o týrané povstalce, tvrdí, že záběry pochází ze zabaveného mobilního telefonu vojáka Kaddáfího armády.

Jeho oblečení zůstalo společně s telefonem v jednom ze zajateckých táborů poté, co ho všichni vojáci ve spěchu opustili. Alarmující záběry pak Abar okamžitě předal agentuře Reuters, která je zveřejnila.

Videozáznam ukazuje, jakému psychickému a fyzickému teroru jsou povstalci vystaveni, když padnou do rukou Kaddáfího jednotek. Její členové se na něm doslova chlubí tím, jaká zranění svým zajatcům způsobili. Jsou vidět řezné rány na zádech jednoho z nich, další muži jsou vystaveni kopancům a následnému vysmívání.

Abar, který je mimo jiné zapáleným bojovníkem proti Kaddáfího režimu, se shromažďováním materiálu a informací o mučených vojácích i civilistech v rámci své nemocniční praxe věnuje dlouhodobě.

Tvrdí, že podobných videí existuje ještě několik, ale s jejich dalším zveřejňováním je opatrný. Jeho největším přáním je, aby byl Mummar Kaddáfí odsouzen za válečné zločiny.

Karolína Vrbasová, Novinky, Reuters

nahoru

Zahraniční:

Rusko chce legalizovat a dostat pod kontrolu soukromé armády, v Sýrii se osvědčily

-

dnes 16:10 Ruský parlament začne v únoru projednávat návrh zákona,...

Bývalého agenta CIA zadrželi v New Yorku kvůli pomoci Číně

-

dnes 15:15 Bývalého agenta americké tajné služby CIA Jerryho...

Předsedou katalánského parlamentu se stal separatista Torrent

-

dnes 13:50 aktualizováno Předsedou nového katalánského...

Turecko pohrozilo americkému ministrovi rozsáhlou operací v Sýrii

-

dnes 13:28 Video: Nezvratným poškozením vzájemných vztahů pohrozil...

Válečné reparace platit nebudeme, vzkázal Polsku šéf německé diplomacie

-

dnes 13:17 Požadavky na válečné reparace z polské strany odmítám,...

Rusko pořádá na Sibiři manévry s mezikontinentálními balistickými raketami

-

dnes 12:43 Video: Ruská armáda zahájila tento týden rozsáhlé...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby