Krimi

Do domu na Rakovnicku obývaného Romy někdo hodil zápalnou láhev

10.8.2011 11:26 V Krtech na Rakovnicku v noci na středu někdo zaútočil zápalnou láhví na domek obývaný Romy. Hořící láhev se podařilo okamžitě uhasit, jeden obyvatel domku má lehké zranění. Řekla to mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Incident v Krtech se stal hodinu po půlnoci. "Někdo hodil láhev se zapálenou látkou do drážního domku, kde žije asi 12 bezproblémových slušných Romů," uvedla mluvčí.

Jeden z obyvatel domku se při hašení ohně zřejmě popálil na noze. Policie zatím případ prověřuje jako pokus o těžké ublížení na zdraví, za který by pachateli hrozilo pět až 12 let vězení.

"Při požáru drážního domku byl lehce zraněn muž středního věku. Záchranáři jej převezli s drobnou popáleninou 2.stupně na dolní končetině do rakovnické nemocnice," řekla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

"Rozhodně nemůžeme říci, že se jedná o rasově motivovaný případ. Zatím je to na samém začátku a více informací k tomu až do odvolání podávat nebudeme," dodala Budská. V domě totiž ještě nedávno žil někdo jiný a policie nevylučuje, že se mohlo jednat o omyl.

Podobný případ se stal nedávno v Býchorech na Kolínsku. Do domu, kde žijí Romové, dopadla zapálená pochodeň. Nikdo nebyl zraněn.

Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Vietnamské komando si vyšláplo na milenku. Mstitelky ji zmlátily, pořezaly a okradly

-

dnes 16:59 Jako bohyně pomsty udeřily tři Vietnamky na milenku...

Policie stíhá plzeňského advokáta, měl se zaplést do pletich při exekutorské dražbě

-

dnes 15:51 Policisté podle zjištění Práva obvinili plzeňského...

Mám v sobě stresy a nevím, jak z toho ven, tvrdil obžalovaný z obchodování s lidmi

-

dnes 12:53 Video: Případ obchodování s lidmi a týrání osob...

Ve Štramberku někdo sestřelil letící dron

-

dnes 12:44 Kopřivničtí policisté pátrají po neznámém pachateli,...

Za brutální vraždu své babičky si mladík odpyká 17 let

-

dnes 11:07 Devatenáctiletý Jakub Ševčík stráví 17 let ve vězení za...

Za podfuk s krví dostal exprimář pokutu a podmínku, rok nesmí dělat vedoucího lékaře

-

dnes 10:45 Bývalý přednosta chirurgie domažlické nemocnice Michal...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby