Krimi

Do domu na Rakovnicku obývaného Romy někdo hodil zápalnou láhev

10.8.2011 11:26 V Krtech na Rakovnicku v noci na středu někdo zaútočil zápalnou láhví na domek obývaný Romy. Hořící láhev se podařilo okamžitě uhasit, jeden obyvatel domku má lehké zranění. Řekla to mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Incident v Krtech se stal hodinu po půlnoci. "Někdo hodil láhev se zapálenou látkou do drážního domku, kde žije asi 12 bezproblémových slušných Romů," uvedla mluvčí.

Jeden z obyvatel domku se při hašení ohně zřejmě popálil na noze. Policie zatím případ prověřuje jako pokus o těžké ublížení na zdraví, za který by pachateli hrozilo pět až 12 let vězení.

"Při požáru drážního domku byl lehce zraněn muž středního věku. Záchranáři jej převezli s drobnou popáleninou 2.stupně na dolní končetině do rakovnické nemocnice," řekla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

"Rozhodně nemůžeme říci, že se jedná o rasově motivovaný případ. Zatím je to na samém začátku a více informací k tomu až do odvolání podávat nebudeme," dodala Budská. V domě totiž ještě nedávno žil někdo jiný a policie nevylučuje, že se mohlo jednat o omyl.

Podobný případ se stal nedávno v Býchorech na Kolínsku. Do domu, kde žijí Romové, dopadla zapálená pochodeň. Nikdo nebyl zraněn.

Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Z vyhlídky na Berounsku spadl muž, letěl pro něj vrtulník

-

včera 20:18 Video: Z vyhlídky ve Svatém Janu pod Skalou na...

Policie hledá muže a ženu, kteří měli z bankomatů vybrat cizí hotovost

-

včera 13:54 Video: Pražští policisté pátrají po muži a ženě, kteří...

Opilý řidič nezvládl v Moravském Krumlově řízení a naboural do sloupu

-

včera 11:53 Sloup v Tiskárenské ulici v Moravském Krumlově na...

Hořící dodávka uzavřela Pražský okruh

-

včera 11:13 aktualizováno Na Pražském okruhu u Jesenice na Praze...

Hasiči v noci z olomouckého hotelu evakuovali kvůli požáru 150 lidí

-

včera 10:16 Video: aktualizováno Přibližně 150 lidí muselo být...

Bývalý detektiv měl podnikatelům slibovat ochranu před policií

-

19.5. 19:50 aktualizováno Generální inspekce bezpečnostních sborů...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby