Domácí

Policisty propouštět nebudeme, rozhodl Kubice nad seškrtaným rozpočtem

obrazek

Ministr vnitra Jan Kubice

FOTO: Petr Horník, Právo

9.8.2011 11:27 Ministerstvo vnitra se smiřuje s návrhem rozpočtu, který připravil ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Resort bude hospodařit s více než 51 miliardami. Rozpočtový deficit na příští rok vyčíslilo ministerstvo na 1,85 miliardy korun oproti letošnímu roku. Jen policii bude podle návrhu oproti letošku chybět 1,37 miliardy korun. Informoval o tom v úterý mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák.

"Úspory v roce 2012 musí mít minimální dopad do přímého výkonu služby," konstatoval ministr vnitra Jan Kubice s tím, že chce zachovat stávající průměrné platy policistů.

"Rozhodně nikdo nebude účelově tlačit na ukončování služebních poměrů na dobu určitou, tedy na odchod těch, kteří k policii a HZS nastoupili jako nováčci. Zároveň se budu snažit udržet zkušené kvalitní policisty a hasiče, kteří jako jediní mohou těmto nováčkům předat své zkušenosti," konstatoval Kubice.

Policii podle jeho slov opustí 1679 lidí. Podle ministra však nepůjde o propouštění, ale o každoroční odchod ze služby. O práci však přijde 273 občanských zaměstnanců.

V rozpočtu Hasičského záchranného sboru se resort rozhodl snížit prostředky na investice i odměny. Úsporu budou znamenat i odchody hasičů i občanských zaměstnanců. Celkem 354 uvolněných míst by mělo zůstat neobsazeno.

jas, Novinky

nahoru

Domácí:

Rozdrtil Zeman Drahoše? Byl věcný a slušný? Politici se neshodnou

-

včera 22:52 Finalisté prezidentské volby Miloš Zeman a Jiří Drahoš...

Poslanci můžou ve Sněmovně opět pít alkohol

-

včera 18:44 Při schůzích Sněmovny se opět může ve všech...

Méně plastu v přírodě? Pomoci by mohly zálohy na PET láhve

-

včera 17:39 Přestože Česká republika patří v třídění plastu k...

Bývalý pražský imám je uzavřený člověk, řekli svědci. S jeho výkladem islámu nesouhlasí

-

včera 17:32 Jako uzavřeného člověka popisují bývalého samozvaného...

Abych tu pohanku dokouřil. Zeman chtěl v diskusi se Soukupem dokončit pohádku

-

včera 17:08 Video: Prezident Miloš Zeman, který se v pondělí...

Praha 6 se plácla přes kapsu, za lavičku na počest Havla dala 850 tisíc

-

včera 17:03 Video: Červenou lavičku Ferdinanda Vaňka neboli alter...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby