Domácí

Policisty propouštět nebudeme, rozhodl Kubice nad seškrtaným rozpočtem

obrazek

Ministr vnitra Jan Kubice

FOTO: Petr Horník, Právo

9.8.2011 11:27 Ministerstvo vnitra se smiřuje s návrhem rozpočtu, který připravil ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Resort bude hospodařit s více než 51 miliardami. Rozpočtový deficit na příští rok vyčíslilo ministerstvo na 1,85 miliardy korun oproti letošnímu roku. Jen policii bude podle návrhu oproti letošku chybět 1,37 miliardy korun. Informoval o tom v úterý mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák.

"Úspory v roce 2012 musí mít minimální dopad do přímého výkonu služby," konstatoval ministr vnitra Jan Kubice s tím, že chce zachovat stávající průměrné platy policistů.

"Rozhodně nikdo nebude účelově tlačit na ukončování služebních poměrů na dobu určitou, tedy na odchod těch, kteří k policii a HZS nastoupili jako nováčci. Zároveň se budu snažit udržet zkušené kvalitní policisty a hasiče, kteří jako jediní mohou těmto nováčkům předat své zkušenosti," konstatoval Kubice.

Policii podle jeho slov opustí 1679 lidí. Podle ministra však nepůjde o propouštění, ale o každoroční odchod ze služby. O práci však přijde 273 občanských zaměstnanců.

V rozpočtu Hasičského záchranného sboru se resort rozhodl snížit prostředky na investice i odměny. Úsporu budou znamenat i odchody hasičů i občanských zaměstnanců. Celkem 354 uvolněných míst by mělo zůstat neobsazeno.

jas, Novinky

nahoru

Domácí:

Přes Česko projedou příští týden americké konvoje

-

dnes 09:25 aktualizováno Přes Českou republiku se budou příští...

Špitály používají předpotopní metody komunikace, bojí se o data

-

dnes 08:38 I v 21. století si nemocnice posílají informace o...

Země na Chebsku se v noci znovu otřásala

-

dnes 08:01 Na západě Čech pokračuje seismická aktivita. V úterý...

Návrh Pirátů na zrušení pokut pro vodáky pod vlivem vláda odmítla

-

dnes 07:54 aktualizováno Návrh Pirátů na zrušení pokut pro vodáky...

ČSSD hlasovala na radnici, za pronájem neplatila. Jen jsme proběhli, hájí se

-

dnes 04:22 Referendum o vstupu do vlády s hnutím ANO, které...

Zákon má řidiče přimět k návštěvě očního lékaře

-

dnes 01:54 Dvě třetiny řidičů nemají v pořádku zrak. Ukázala to...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby