Koktejl

Mohutné deště v Rusku proměnily ulice v řeky

ZDROJ: LiveLeak.com

13.7.2011 18:48 Rusko sužují silné deště. Mnoho měst v jeho evropské části zaplavila v první polovině července voda. Ulice se tak během několika minut proměnily v řeky. Auta nemohla pořádně projíždět a chodci se po kolena brodili ve vodě a bezmocně zakopávali, jak je vidět na videu.

V Kazani tuto sobotu dosáhly deště takové intenzity, že se ulice naplnily vodou a auta se nemohla hnout z místa. Minulou středu zase zasáhly prudké deště Pjatigorsk na severu Kavkazu, kde způsobily nemalé škody jak na silnicích, tak na osobním majetku.

„Voda začala prudce stoupat, pospíchali jsme, abychom zachránili svůj majetek a přemístili ho nejvýše, jak jen to bylo možné. Hladina vody se ale zvyšovala velmi rychle, během 15 až 20 minut stoupla na 40 až 50 centimetrů,“ řekl agentuře Reuters Sergej Serdjukov z Pjatigorsku.

V noci z pátku na sobotu zase déšť s krupobitím a bouřkou ochromil Moskvu. V Petrohradu dokonce blesk zabil dva lidi, muže a ženu, kteří se schovávali pod stromem, informoval o tom ruský server The Voice of Russia. Dále také uvedl, že by se evropská část Ruska měla připravit na další vlnu podobných pohrom. Předpověď na druhou polovinu července totiž hlásí hurikány, bouře a tornáda.

Markéta Kautznerová, Novinky

nahoru

Koktejl:

Policejní dron vypátral seniora uvězněného v bažině

-

dnes 18:51 Peter Pugh může být za svůj život vděčný policejnímu...

Paraguayec přišel na svůj vlastní pohřeb, rodina mylně identifikovala tělo

-

dnes 15:55 Neuvěřitelně bizarní incident se odehrál před několika...

Na Indonésana spadla rakev s vlastní matkou a zabila ho

-

dnes 13:55 Video: Obrovskou tragédií skončil páteční pohřeb ženy...

Britskému poslanci ženy na dveře věší kalhotky

-

dnes 10:49 Britský poslanec sir Christopher Chope minulý týden...

Stařičký starosta získal ve volbách 100 procent hlasů

-

dnes 09:32 Jmenuje se Bruce Lorenz a letos mu bude 87 let. Je...

Muž zaparkoval přímo před hydrantem. Američtí hasiči se s autem moc nepárali

-

dnes 06:06 Nechat svůj vůz stát před požárním hydrantem je z...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů