Koktejl

Mohutné deště v Rusku proměnily ulice v řeky

ZDROJ: LiveLeak.com

13.7.2011 18:48 Rusko sužují silné deště. Mnoho měst v jeho evropské části zaplavila v první polovině července voda. Ulice se tak během několika minut proměnily v řeky. Auta nemohla pořádně projíždět a chodci se po kolena brodili ve vodě a bezmocně zakopávali, jak je vidět na videu.

V Kazani tuto sobotu dosáhly deště takové intenzity, že se ulice naplnily vodou a auta se nemohla hnout z místa. Minulou středu zase zasáhly prudké deště Pjatigorsk na severu Kavkazu, kde způsobily nemalé škody jak na silnicích, tak na osobním majetku.

„Voda začala prudce stoupat, pospíchali jsme, abychom zachránili svůj majetek a přemístili ho nejvýše, jak jen to bylo možné. Hladina vody se ale zvyšovala velmi rychle, během 15 až 20 minut stoupla na 40 až 50 centimetrů,“ řekl agentuře Reuters Sergej Serdjukov z Pjatigorsku.

V noci z pátku na sobotu zase déšť s krupobitím a bouřkou ochromil Moskvu. V Petrohradu dokonce blesk zabil dva lidi, muže a ženu, kteří se schovávali pod stromem, informoval o tom ruský server The Voice of Russia. Dále také uvedl, že by se evropská část Ruska měla připravit na další vlnu podobných pohrom. Předpověď na druhou polovinu července totiž hlásí hurikány, bouře a tornáda.

Markéta Kautznerová, Novinky

nahoru

Koktejl:

O křeslo starosty obce v Peru se utkají Hitler a Lenin

-

včera 17:18 V peruánské obci Yúngar zažívají místní obyvatelé...

Hledač kovů našel zlatý valoun v hodnotě téměř dvou miliónů

-

včera 16:23 Pořádné štěstí měl před nedávnem penzista, který při...

Herec Pierre Richard v Praze vysadil keř vinné révy

-

včera 13:22 Video: Pierre Richard je kromě brilantního herce,...

Ohnivé tornádo vytrhlo hasičům hadici

-

včera 12:48 Video: Kanadští hasiči v Britské Kolumbii se celý...

Chutnají stejně, trpí méně. Humři dostanou před smrtí marihuanovou lázeň

-

včera 10:15 Stále více studií upozorňuje na to, že korýši jsou...

Řidič se rozjel s kamiónem a zapomněl, že má k návěsu přivázaného psa

-

včera 06:35 Lidem se často stává, že si před nasednutím do auta...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů