Věda a školy

Malí Korejci budou do čtyř let bez papírových učebnic

obrazek

Profimedia.cz

5.7.2011 09:15 Těžké školní tašky plné učebnic se pro školáky v Jižní Koreji brzy stanou minulostí. Tamní vláda rozhodla, že do roku 2015 budou ve všech školách děti používat místo papírových učebnic tablety, do nichž si studijní podklady stáhnou z internetu. Do té doby budou kombinovat digitální učebnice s papírovými.

Jihokorejské ministerstvo školství v nejbližších letech investuje dvě miliardy dolarů (asi 34 miliard korun) do vývoje digitálních učebnic, které mají do čtyř let nahradit papír. Tradiční učebnice obohacené multimediálním obsahem budou uloženy na internetu a školáci si je budou moci stáhnout do počítačů, tabletů, nebo chytrých telefonů. Systém usnadní studium i dětem, které se budou učit doma a budou moci studovat online.

V uvedené částce jsou podle korejského serveru chosunilbo i náklady na nákup tabletů pro školáky od dosud nespecifikované společnosti, které by měli žáci z nízkopříjmových skupin dostávat zdarma. Ve školách zároveň budou bezplatné wi-fi sítě pro stahování studijních dat.

Toto rozhodnutí podle všeho nahrává jihokorejské společnosti Samsung, která je druhým největším výrobcem tabletů po americkém Apple.

Podle expertů studenti preferují přístroj, který věrně napodobí učebnici, tedy s více než čtyřnásobnou plochou zobrazení než má současný král tabletů, iPad2 od Apple. Sektor školství by se tak podle nich mohl pro Samsung stát zlatou žilou.

pro, Novinky

nahoru

Věda a školy:

Astronaut Feustel se posunul na třetí místo v délce pobytu ve volném vesmíru

-

včera 18:40 Výstup do volného kosmu ze 14. června, který...

Indičtí vědci objevili novou planetu

-

17.6. 22:04 Video: Odborníkům z Indie se podařilo objevit novou...

Krutá volba Václava Krupky: buď SS, nebo koncentrák

-

17.6. 18:41 Kolem páté hodiny ranní 17. června 1942 někdo zaklepal...

Staří Inkové byli mistry v operacích lebky, přežilo přes 80 procent pacientů

-

17.6. 06:05 Operace lebky bez moderní anestezie, antibiotik a...

Lidský přesah je při vzdělávání to hlavní, říkají vítězové nové učitelské ceny

-

15.6. 15:59 Vítězové 1. ročníku soutěže pro inspirativní učitele...

Jsme na cestě k nové léčbě AIDS, tvrdí hongkongští vědci

-

15.6. 12:39 Video: Vědecký tým z Hongkongské univerzity oznámil,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů