Věda a školy

Malí Korejci budou do čtyř let bez papírových učebnic

obrazek

Profimedia.cz

5.7.2011 09:15 Těžké školní tašky plné učebnic se pro školáky v Jižní Koreji brzy stanou minulostí. Tamní vláda rozhodla, že do roku 2015 budou ve všech školách děti používat místo papírových učebnic tablety, do nichž si studijní podklady stáhnou z internetu. Do té doby budou kombinovat digitální učebnice s papírovými.

Jihokorejské ministerstvo školství v nejbližších letech investuje dvě miliardy dolarů (asi 34 miliard korun) do vývoje digitálních učebnic, které mají do čtyř let nahradit papír. Tradiční učebnice obohacené multimediálním obsahem budou uloženy na internetu a školáci si je budou moci stáhnout do počítačů, tabletů, nebo chytrých telefonů. Systém usnadní studium i dětem, které se budou učit doma a budou moci studovat online.

V uvedené částce jsou podle korejského serveru chosunilbo i náklady na nákup tabletů pro školáky od dosud nespecifikované společnosti, které by měli žáci z nízkopříjmových skupin dostávat zdarma. Ve školách zároveň budou bezplatné wi-fi sítě pro stahování studijních dat.

Toto rozhodnutí podle všeho nahrává jihokorejské společnosti Samsung, která je druhým největším výrobcem tabletů po americkém Apple.

Podle expertů studenti preferují přístroj, který věrně napodobí učebnici, tedy s více než čtyřnásobnou plochou zobrazení než má současný král tabletů, iPad2 od Apple. Sektor školství by se tak podle nich mohl pro Samsung stát zlatou žilou.

pro, Novinky

nahoru

Věda a školy:

Před 80 lety mobilizovalo milión obyvatel Československa. Marně

-

dnes 01:01 Všeobecná mobilizace čs. armády, která byla vyhlášena...

Japonská sonda posadila na asteroid dva hopsavé robůtky

-

včera 11:21 Dva průzkumné roboty vypustila v pátek úspěšně u...

Nejsme podržtaškové, zlobí se někteří středoškoláci kvůli praxím

-

21.9. 11:55 Po seznámení s legislativou týkající se praktických...

Hmyzí robot českého vědce umí mávat křídly

-

21.9. 08:18 Video: Český vědec Matěj Karásek působící na Technické...

Solární kapuce přemění lidi ve sluneční elektrárnu

-

20.9. 17:57 Možná je solární kapuce vymyšlená studentem...

Třetina žáků zdravotnických SŠ zvažuje odchod do zahraničí, tvrdí průzkum

-

20.9. 12:19 Více než třetina žáků na středních zdravotnických...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů