Kultura

Woody Allen komerční hvězdou? Nečekaný úspěch Půlnoci v Paříži

obrazek

Allen (vlevo) pózuje v Cannes s herci ze svého filmu Půlnoc v Paříži Owenem Wilsonem a Rachel McAdamsovou.

FOTO: Vincent Kessler, Reuters

23.6.2011 12:55 O Woody Allenovi je známo, že má asi víc fanoušků v Evropě než v rodné Americe. O to větší překvapení přinesl jeho nový film Půlnoc v Paříži, který se v USA nečekaně stal komerčním hitem.

Podle serveru The Hollywood Reporter se někteří lidé z branže domnívají, že Půlnoc v Pařízi bude komerčně nejúspěšnějším filmem za celou Allenovu kariéru. Allenovy snímky zaměřené na inteligentnější diváky mají většinou malé rozpočty, a i když bývají docela úspěšné, jejich tržby se s hollywoodskými blockbustery nedají srovnávat.

Jeho novinka prý ale brzy předhoní komedii Vicky Cristina Barcelona, drama Match Point a dokonce i Hanu a její sestry, která kdysi vydělala na americkém trhu 40 miliónů dolarů.

Půlnoci v Paříži se nějak podařilo zasáhnout nejen stálé artové publikum, ale i širší masy lidí, kteří běžně chodí jen na hollywoodský střední proud. Ve snímku hrají např. Owen Wilson, Rachel McAdamsová či Marion Cotillardová.

Svou roli možná sehrál i mírně kýčovitý název. Američanům se líbí Paříž, mnozí ji navštívili nebo ji chtějí navštívit. Navíc podle listu The Hollywood Reporter Wilson hraje typického obyčejného člověka, kterého jsou komerční diváci zvyklí vídat v běžných filmech, zatímco postavy z většiny Allenových intelektuálních příběhů moc nechápou. Film má navíc skvělé recenze v amerických novinách.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Hudebník a producent Michal Dvořák: Vytváříme něco nového

-

dnes 07:44 Michal Dvořák je nejen členem skupiny Lucie,...

Češi se často stydí za to, že sledují telenovely

-

včera 21:01 O některých televizních seriálech a pořadech si Češi...

Dinosaur Pile-Up: Nikdy nemáme pocit, že už máme dost písniček

-

včera 15:25 Anglická rocková skupina Dinosaur Pile-Up letos v létě...

Letní Letná - život mezi nebem, zemí a haraburdím

-

včera 12:09 Jubilejní 15. ročník mezinárodního festivalu nového...

Beyoncé zjistila, že je potomkem otrokáře a otrokyně

-

včera 10:07 Zpěvačka Beyoncé se zabývala historií své rodiny a...

Multimediální Rusáci mají premiéru na výročí invaze

-

včera 07:22 Nové multimediální představení Rusáci o mladých Rusech...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů