Krimi

Muž z Jablonce dostal za výrobu několika kilogramů pervitinu deset let

16.6.2011 15:13 Trojici výrobců pervitinu z Jablonce nad Nisou potrestal ve čtvrtek senát královéhradeckého krajského soudu. Hlavní obžalovaný Roman Hádek (44) má jít do vězení na deset let. Jeho dvě pomocnice, Lucie Gáliková (22) a její sestra Jana (19), vyvázly s tříletou podmínkou.

Drogu trojice vařila na Pardubicku a Rychnovsku z polských léků obsahujících pseudoefedrin. Hádek odmítl, že by sám drogu užíval, jistou závislost na droze však připustila Lucie Gáliková, která je zároveň matkou několikatýdenní dcery, jejímž otcem je Hádek.

Právě těhotenství Gálikové údajně přimělo její sestru Janu, aby místo ní pomáhala Hádkovi s výrobou drogy. „Lucii se přitom začalo dělat špatně, nechtěla jsem, aby v tom pokračovala,“ uvedla.

Hádek mladým ženám prý tvrdil, že s vařením drog skončí, jakmile splatí dluhy z minulosti. Policii se podařilo zjistit, že trojice loni za zhruba sedm měsíců vyrobila více než 5,5 kilogramu pervitinu. Rozprodával jej Hádek a podle obžaloby tím získal bezmála 1,9 miliónu korun.

Výrobce byl monitorován

Další tři čtvrtě kilogramu ještě neprodaného pervitinu, podle znalců velmi kvalitního, mu zabavila policie, když jej začátkem listopadu zatkla. Před tím činnost všech obžalovaných monitoroval policejní Toxi tým pomocí kamer a prostorových odposlechů, nainstalovaných v Hádkově chatě u Kostelce nad Orlicí, kde byla výrobna umístěna.

Obě mladé ženy rozsudek přijaly. Soudce Jiří Vacek zdůvodnil jejich mírný trest zejména tím, že spolupracovaly při vyšetřování a pomohly tak Hádka usvědčit. Hádek, jemuž soud také zabavil jeho osobní audi a chatu, v níž drogu vyráběl, si ponechal lhůtu k vyjádření, stejně jako státní zástupce.

Jiří Bednář, Právo

nahoru

Krimi:

Soudce, který změnil vyhlášený rozsudek, dostal po deseti letech trest

-

dnes 16:19 Po dlouhých deseti letech se podařilo uzavřít případ...

Policie zasahovala v advokátní kanceláři Rittigových právníků

-

dnes 13:18 Policie obvinila dva lidi z krácení daní, čímž podle ní...

Sedm let za pobodání seniora. Požádal mě o to, hájil se obžalovaný

-

dnes 13:13 Sedm let ve vězení by měl strávit čtyřiačtyřicetiletý...

Metro na lince A srazilo muže, který šel kolejištěm vstříc vlaku

-

dnes 12:43 Video: aktualizováno Pražské metro na trase A mezi...

Policie po roce vyšetřování obvinila tři muže za výbuch v Poličských strojírnách

-

dnes 10:54 aktualizováno Policie obvinila tři muže z trestného...

Podmínka za křivou výpověď Janouškova znalce platí, potvrdil soud

-

dnes 09:37 aktualizováno Odvolací soud ve středu potvrdil...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby