Krimi

Muž z Jablonce dostal za výrobu několika kilogramů pervitinu deset let

16.6.2011 15:13 Trojici výrobců pervitinu z Jablonce nad Nisou potrestal ve čtvrtek senát královéhradeckého krajského soudu. Hlavní obžalovaný Roman Hádek (44) má jít do vězení na deset let. Jeho dvě pomocnice, Lucie Gáliková (22) a její sestra Jana (19), vyvázly s tříletou podmínkou.

Drogu trojice vařila na Pardubicku a Rychnovsku z polských léků obsahujících pseudoefedrin. Hádek odmítl, že by sám drogu užíval, jistou závislost na droze však připustila Lucie Gáliková, která je zároveň matkou několikatýdenní dcery, jejímž otcem je Hádek.

Právě těhotenství Gálikové údajně přimělo její sestru Janu, aby místo ní pomáhala Hádkovi s výrobou drogy. „Lucii se přitom začalo dělat špatně, nechtěla jsem, aby v tom pokračovala,“ uvedla.

Hádek mladým ženám prý tvrdil, že s vařením drog skončí, jakmile splatí dluhy z minulosti. Policii se podařilo zjistit, že trojice loni za zhruba sedm měsíců vyrobila více než 5,5 kilogramu pervitinu. Rozprodával jej Hádek a podle obžaloby tím získal bezmála 1,9 miliónu korun.

Výrobce byl monitorován

Další tři čtvrtě kilogramu ještě neprodaného pervitinu, podle znalců velmi kvalitního, mu zabavila policie, když jej začátkem listopadu zatkla. Před tím činnost všech obžalovaných monitoroval policejní Toxi tým pomocí kamer a prostorových odposlechů, nainstalovaných v Hádkově chatě u Kostelce nad Orlicí, kde byla výrobna umístěna.

Obě mladé ženy rozsudek přijaly. Soudce Jiří Vacek zdůvodnil jejich mírný trest zejména tím, že spolupracovaly při vyšetřování a pomohly tak Hádka usvědčit. Hádek, jemuž soud také zabavil jeho osobní audi a chatu, v níž drogu vyráběl, si ponechal lhůtu k vyjádření, stejně jako státní zástupce.

Jiří Bednář, Právo

nahoru

Krimi:

Na kruhovém objezdu se srazil autobus s nákladním autem, devět zraněných

-

dnes 07:15 aktualizováno Na kruhovém objezdu u Nymburka se ve...

Dálnici D1 blokoval kamión ve zúžení, kolona má 17 kilometrů

-

dnes 06:47 Dálnici D1 na 37. kilometru ve směru na Brno zablokoval...

Policie zadržela muže, který zřejmě pořezal Petru Kvitovou

-

včera 20:11 aktualizováno Policie zadržela muže, který měl v roce...

Řidič na skútru ujížděl policistům, chytli ho až v řepce

-

včera 17:39 Video: Pardubičtí policisté museli pronásledovat...

Osobní auto se na Rakovnicku čelně střetlo s dodávkou, jeden z řidičů zemřel

-

včera 16:28 Video: Řidič osobního auta zemřel ve středu odpoledne...

Chlapci si domluvili bitku. Za bodnutí do hrudníku dostal útočník podmínku

-

včera 16:06 Pražský městský soud ve středu uložil podmíněný trest...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby