Krimi

Řidič sanitky upadl do bezvědomí, v nemocnici bojuje o život

obrazek

FOTO: Petr Nový, Novinky

14.6.2011 09:19 Záchranáři na severu Moravy zasahovali v pondělí u řidiče sanitky, který upadl do bezvědomí. Vůz stačil zastavit. Po oživovacích pokusech byl v kritickém stavu převezen do nemocnice v Ostravě.

V pondělí po poledni byli záchranáři na tísňové lince informováni o řidiči sanitního převozového vozu, kterému na silnici u Příbora na Novojičínsku selhalo srdce. Tomu se nejdříve udělalo nevolno, stihl ještě zastavit, ale rychle upadl do bezvědomí.

Nestandardní jízdu a zastavení zpozoroval řidič další převozové sanitky z Frýdku-Místku, který projížděl okolo. Zareagoval pohotově a spěchal se přesvědčit, zda jeho kolega nepotřebuje pomoc.

Osmapadesátiletého muže nalezl v kabině sanitního vozidla bez známek života. Po vytažení řidiče z automobilu ihned zahájil oživovací pokusy s nepřímou srdeční masáží a umělým dýcháním.

„Posádka rychlé lékařské pomoci pokračovala v resuscitaci, po podání léků a použití defibrilačních výbojů se po několika minutách podařilo obnovit činnost pacientova srdce,“ řekl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Záchranáři muže přepravili na specializované pracoviště do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. „Stav postiženého byl v době předání kritický,“ doplnil mluvčí.

Petr Nový, Novinky

nahoru

Krimi:

Chlapec na Lounsku vběhl pod nákladní auto, letěl pro něj vrtulník

-

včera 17:14 Třináctiletý chlapec se ve čtvrtek odpoledne zranil...

Soud vzal do vazby muže, který napadl tenistku Kvitovou

-

včera 16:52 Video: Okresní soud v Prostějově vzal ve čtvrtek do...

Čtrnáctiletý chlapec zemřel v potrubí libereckého bazénu, plavčík půjde před soud

-

včera 15:06 Okresní státní zastupitelství podalo po téměř...

Stát žaluje úředníky ministerstva průmyslu, poškodit ho měli o miliardy

-

včera 13:46 aktualizováno Vrchní státní zastupitelství podalo...

Státu nikdy neodpustím, řekla nevinná zdravotní sestra, kterou soudili za vraždy

-

včera 11:26 Výslechem zdravotní sestry Věry Marešové pokračoval ve...

Žena v Uherském Hradišti dělala zkoušku v autoškole namol opilá

-

včera 10:49 S malou sebedůvěrou se vydala ve středu k závěrečné...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby