Krimi

Řidič sanitky upadl do bezvědomí, v nemocnici bojuje o život

obrazek

FOTO: Petr Nový, Novinky

14.6.2011 09:19 Záchranáři na severu Moravy zasahovali v pondělí u řidiče sanitky, který upadl do bezvědomí. Vůz stačil zastavit. Po oživovacích pokusech byl v kritickém stavu převezen do nemocnice v Ostravě.

V pondělí po poledni byli záchranáři na tísňové lince informováni o řidiči sanitního převozového vozu, kterému na silnici u Příbora na Novojičínsku selhalo srdce. Tomu se nejdříve udělalo nevolno, stihl ještě zastavit, ale rychle upadl do bezvědomí.

Nestandardní jízdu a zastavení zpozoroval řidič další převozové sanitky z Frýdku-Místku, který projížděl okolo. Zareagoval pohotově a spěchal se přesvědčit, zda jeho kolega nepotřebuje pomoc.

Osmapadesátiletého muže nalezl v kabině sanitního vozidla bez známek života. Po vytažení řidiče z automobilu ihned zahájil oživovací pokusy s nepřímou srdeční masáží a umělým dýcháním.

„Posádka rychlé lékařské pomoci pokračovala v resuscitaci, po podání léků a použití defibrilačních výbojů se po několika minutách podařilo obnovit činnost pacientova srdce,“ řekl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Záchranáři muže přepravili na specializované pracoviště do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. „Stav postiženého byl v době předání kritický,“ doplnil mluvčí.

Petr Nový, Novinky

nahoru

Krimi:

Vlak u Tábora srazil člověka

-

včera 17:13 aktualizováno Rychlík na trase Linec-Praha v pátek...

Za zmanipulované losovačky padly podmínky, trest dostala i hlavní svědkyně proti Rathovi

-

včera 15:35 Až tříleté podmíněné tresty rozdal v pátek pražský...

Na Prachaticku se srazil vlak s fabií

-

včera 14:08 Pod vlakem skončila ve čtvrtek fabie, která vjela na...

Muž ze Šumperska začal střílet po sousedovi, s nímž měl spory

-

včera 13:09 Násilím se rozhodl vyřešit dlouhodobé spory se svým...

V bytě v pražských Kobylisích zemřelo tříměsíční dítě

-

včera 11:15 Video: Teprve tříměsíční dítě zemřelo ve čtvrtek večer...

Hasiči zasahovali kvůli orkánu Friederike u stovek událostí. Udeřil 11 let po Kyrillu

-

včera 11:12 Video: Popadané stromy, dopravní nehody, poškozené...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby