Kultura

Mezzo-sopranistka Cecilia Bartoliová v Rudolfinu

31.5.2011 14:37 Již přes dvacet let patří Cecilia Bartoliová mezi světovou špičku v klasické hudbě. Devátého června vystoupí v pražském Rudolfinu a na programu jsou díla Antonia Vivaldiho.

Cecilia Bartoliová se může pyšnit neobvyklým počtem prodaných nosičů (cca osm miliónů) a mnoha cenami, jako jsou Grammy, Echo, Bambi a Classical Brit Award.

Mezi dirigenty, se kterými spolupracovala, byli Herbert von Karajan, Daniel Barenboim a Nikolaus Harnoncourt. Klasické hudební vzdělání získala v rodném Římě a od té doby jíž dvě desítky let koncertuje po celém světě s významnými orchestry (Akademie für Alte Musik, Les Arts Florissants, Concentus Musicus Wien, Freiburger Barockorchester, Il Giardino Armonico, Kammerorchester Basel, Les Musiciens du Louvre, Orchestra of the Age of Enlightenment a Orchestra La Scintilla).

Zpívala v Metropolitní opeře v New Yorku, v Královské opeře v Convent Garden v Londýně, v milánské La Scale, v Bavorské státní opeře v Mnichově, na Festivalu v Salzburgu a v Opeře v Curychu.

Většinu sezóny 2009/10 byla na turné se svou novou deskou věnovanou repertoáru neapolských kastrátů z 18. století. Album Sacrificum představila ve všech hlavních evropských městech. Zatím chyběla pouze Praha.

Vstupenky v síti Ticketpro

Stanislav Dvořák , Novinky

nahoru

Kultura:

Festival nového divadla nabídne Roštěnky, Erbena i Václava Havla

-

včera 16:15 Divadelní festivaly ovládnou v září a říjnu Jičín,...

Beethovenova opera Fidelio se vrací

-

včera 15:45 Téměř po třiceti letech se vrací do repertoáru...

Přijíždí reggae legenda Toots & The Maytals

-

včera 14:27 Už v pondělí 24. září vystoupí v pražském Lucerna...

Xindl X: Písničky přicházely samy a poměrně rychle

-

včera 12:00 Video: Nové album Xindla X se jmenuje Sexy Exity a...

Osudová kulka změní život sedmi lidí

-

včera 11:48 Na začátku padne výstřel, který protne osudy sedmi...

RECENZE: Po čem muži touží. Polívková hraje chlapa v ženském těle

-

včera 11:19 O tom, jestli to mají v životě snazší muži nebo ženy,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů