Kultura

Mezzo-sopranistka Cecilia Bartoliová v Rudolfinu

31.5.2011 14:37 Již přes dvacet let patří Cecilia Bartoliová mezi světovou špičku v klasické hudbě. Devátého června vystoupí v pražském Rudolfinu a na programu jsou díla Antonia Vivaldiho.

Cecilia Bartoliová se může pyšnit neobvyklým počtem prodaných nosičů (cca osm miliónů) a mnoha cenami, jako jsou Grammy, Echo, Bambi a Classical Brit Award.

Mezi dirigenty, se kterými spolupracovala, byli Herbert von Karajan, Daniel Barenboim a Nikolaus Harnoncourt. Klasické hudební vzdělání získala v rodném Římě a od té doby jíž dvě desítky let koncertuje po celém světě s významnými orchestry (Akademie für Alte Musik, Les Arts Florissants, Concentus Musicus Wien, Freiburger Barockorchester, Il Giardino Armonico, Kammerorchester Basel, Les Musiciens du Louvre, Orchestra of the Age of Enlightenment a Orchestra La Scintilla).

Zpívala v Metropolitní opeře v New Yorku, v Královské opeře v Convent Garden v Londýně, v milánské La Scale, v Bavorské státní opeře v Mnichově, na Festivalu v Salzburgu a v Opeře v Curychu.

Většinu sezóny 2009/10 byla na turné se svou novou deskou věnovanou repertoáru neapolských kastrátů z 18. století. Album Sacrificum představila ve všech hlavních evropských městech. Zatím chyběla pouze Praha.

Vstupenky v síti Ticketpro

Stanislav Dvořák , Novinky

nahoru

Kultura:

RECENZE: Nuda to není, jen ohromná slátanina

-

dnes 11:45 Podtitul druhého pokračování Jurského světa: Zánik říše...

McCartney v 76 letech pojede turné s novým albem, na důchod nemyslí

-

dnes 10:26 Paul McCartney se chystá na další světové turné k nové...

RECENZE: Iron Maiden časem zrají

-

dnes 09:30 Britští Iron Maiden mají k českým divákům veskrze...

Feministické pohádky, které kašlou na prince

-

dnes 08:26 V zahraničí se kniha Good Night Stories for Rebel Girls...

Polský kandidát na Křišťálový glóbus chce vyvolat paniku

-

dnes 08:08 Pocení, třes, dušnost, pocit, že se stane něco...

Filmové premiéry: Jsem božská a Jurský svět: Zánik říše

-

dnes 07:00 Tento týden mají premiéru pouze dva filmy: proti...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů