Zahraniční

Nebezpečná střevní nákaza se rozšířila po celém Německu

obrazek

FOTO: Morris Mac Matzen, Reuters

25.5.2011 17:31 (aktualizováno: 25.5.2011 20:40) Nejméně 140 lidí se již v Německu ocitlo v kritickém stavu po nakažení životu nebezpečnou střevní bakterií, která se stihla během několika dnů rozšířit prakticky po celé zemi. Evidována jsou dvě úmrtí a u dvou dalších se čeká na potvrzení na základě laboratorních zkoušek, informovaly ve středu příslušné instituce.

Stále přibývá potvrzených výskytů nákazy, která se projevuje těžkými a krvácivými průjmy. Na 140 velmi vážných případů eviduje berlínský Institut Roberta Kocha (RKI). Laboratorní testy potvrdily, že následkem napadení touto bakterií zvanou enterohemoragická Escherichia coli (EHEC), zemřely dvě starší ženy.

RKI ve středu v podvečer vydal varování před konzumací syrových rajčat, salátových okurek a listového salátu ze severu Německa. Podle jeho zjištění konzumovali nemocní tyto potraviny výrazně častěji než zdraví jedinci. Zda je tato zelenina hledaným zdrojem či šiřitelem nákazy, ale institut neuvedl.

Právě na severu Německa nákaza, která postihuje především dospělé ženy, zhruba v polovině května vypukla. První případy se mezitím objevily také v ostatních částech Spolkové republiky, včetně Saska a Bavorska, které leží při hranicích s Českou republikou. V Sasku se však zatím jedná jen o podezření. Celkem výskyt nebo možný výskyt onemocnění už ohlásilo 14 ze 16 spolkových zemí.

Německé úřady v současnosti registrují přes 600 potvrzených infikací nebo podezření na ně. Více než 200 z nich připadá na severoněmecký Hamburk, kde se ve velmi vážném stavu nachází téměř 60 pacientů. Do této kategorie spadá v současnosti podle Institutu Roberta Kocha v celém Německu 138 lidí. Dvě třetiny z nich jsou ženy.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Krájení papeže z čokolády řeší prokuratura

-

dnes 20:54 V jihopolských Wadowicích, kde přišel na svět papež Jan...

Putin zpřístupnil utajované město, kde se vyráběl novičok

-

dnes 19:53 Město Šichany, kde se měly vyrábět armádní jedy včetně...

Vietnamec z Prahy se v Berlíně přiznal k podílu na únosu krajana

-

dnes 16:02 Muž podezřelý z podílu na loňském únosu vietnamského...

U Severního Kypru ztroskotala loď s migranty, nejméně 30 mrtvých

-

dnes 15:11 aktualizováno U pobřeží Severního Kypru ztroskotala...

Nevěděli jsme, že voda stoupá, řekli thajští fotbalisté v jediném rozhovoru před návratem domů

-

dnes 13:55 Dvanáct thajských fotbalistů, kteří byli před týdnem...

Maďarsko vystoupí z jednání OSN o globálním paktu o migraci

-

dnes 13:30 aktualizováno Maďarsko zahájí proceduru odchodu z...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů