Kultura

Titanic, největší kýč všech dob, bude ve 3D

obrazek

Titanic

Profimedia.cz

20.5.2011 09:20 Film Titanic čeká 6. dubna 2012 celosvětová obnovená premiéra ve 3D. Titanic byl mimo jiné zvolen největším hollywoodským kýčem všech dob v masivní anketě, které se účastnilo přes 24 tisíc čtenářů Novinek.

Titanic získal v anketě více než čtvrtinu hlasů. Na druhém místě skončily Hvězdné války (16 %) a na třetím Krásná pokojská, kterou volilo více než 11 % lidí.

Obnovená premiéra filmu připadá na 100. výročí vyplutí Titanicu (Titanic vyplul z přístavu Southampton 10. dubna 1912). Titanic, který napsal, režíroval a produkoval James Cameron, je v tržbách druhým nejúspěšnějším filmem všech dob. Obdržel jedenáct Oscarů, včetně Oscara za nejlepší film a nejlepší režii. Titanic zahájil hvězdné kariéry Leonarda DiCapria a Kate Winsletové.

"Existuje celá generace, která nikdy nezažila Titanic, tak jak má být viděn, tedy na velkém plátně. A bude to Titanic, jaký jste ještě nikdy nespatřili, digitálně upravený na 4K a pečlivě převedený do 3D projekce. V nezmenšené emocionální síle a v obraze silnějším než kdy jindy. Bude to epický zážitek pro fanoušky i začátečníky," tvrdí James Cameron.

K návratu Titanicu na plátna kin se také vyjádřili předseda a generální ředitel Fox Filmed Entertainment, Jim Gianopulos a Tom Rothman: "Náš více než třicetiletý vztah s Jimem Cameronem a jeho společností Lightstorm je nesmírně obohacující. Filmy Vetřelci, Avatar a celosvětový fenomén Titanic jsou jedním z největších zdrojů hrdosti v naší historii. Jsme rádi, že nová generace diváků zažije Titanic, a to dokonale digitální restaurovaný a ve 3D."

10 největších kýčů podle čtenářů Novinek:

1. Titanic 2. Hvězdné války 3. Krásná pokojská 4. a 5. Pretty Woman a Armageddon (stejný počet hlasů) 6. Den nezávislosti 7. A.I. umělá inteligence 8. Pearl Harbor 9. Harry Potter a kámen mudrců 10. Hříšný tanec
Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Festival Brod 1995 už není jenom vzpomínka

-

včera 12:46 Na stadiónu v Českém Brodu se od roku 1995 konal...

Zpěvačka Moonchild Sanelly: Vždy jsem rebelovala s příčinou

-

včera 09:11 Moonchild Sanelly je jihoafrická zpěvačka, která...

Hudebník a producent Michal Dvořák: Vytváříme něco nového

-

včera 07:44 Michal Dvořák je nejen členem skupiny Lucie,...

Češi se často stydí za to, že sledují telenovely

-

18.8. 21:01 O některých televizních seriálech a pořadech si Češi...

Dinosaur Pile-Up: Nikdy nemáme pocit, že už máme dost písniček

-

18.8. 15:25 Anglická rocková skupina Dinosaur Pile-Up letos v létě...

Letní Letná - život mezi nebem, zemí a haraburdím

-

18.8. 12:09 Jubilejní 15. ročník mezinárodního festivalu nového...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů