Krimi

Letadlo spadlé do jezera vytahovali hasiči nafukovacími vaky

19.5.2011 08:57 (aktualizováno: 19.5.2011 09:07) Po dlouhých šesti hodinách se hasičům podařilo vyzdvihnout vrak dvoumístného sportovního letounu ze dna štěrkového jezera u Ostrožské Nové Vsi. Letoun havaroval ve středu po sedmnácté hodině. Pilot se naštěstí zachránil.

Ještě před pádem na hladinu se pilotovi navíc podařilo uzavřít všechny palivové uzávěry, aby minimalizoval dopady na zdroje pitné vody. V palivové nádrži letadla by mělo být asi 70 litrů pohonných hmot.

Letoun podle mluvčího hasičů Iva Mitáčka dopadl asi dvě stě padesát metrů od břehu. Vrak se podařilo vyzdvihnout pomocí nafukovacích zvedacích vaků, které k ponořenému stroji popruhy připevnili policejní potápěči. Pomáhala jim přitom i skupina soukromých potápěčů. V tu dobu na hladině zasahovalo pět záchranářských člunů. Na břehu navíc čekal těžkotonážní jeřáb s nataženým ramenem nad jezero s pitnou vodou.

Voda znečištěna nebyla

„V deset hodin večer se potápěčům podařilo nafouknout zvedací vaky a vrak letadla se vznesl ze dna k hladině jezera. Tam bylo letadlo zachyceno mezi čluny hasičů a bylo pomalu taženo ke břehu,“ uvedl mluvčí hasičů.

Po vyzdvihnutí letounu velitel zásahu potvrdil, že nedošlo ke znečištění vodního zdroje. Stroj se navíc podařilo vytáhnout v celku a nedošlo k jeho poškození, zlomení nebo deformaci. Pracovníci letecké firmy následně letadlo rozebrali a po odpojení křídel jednotlivé části naložili na připravený vůz. Stroj tak putoval zpět do nedalekých výrobních hal v Kunovicích.

Aleš Fuksa, Právo

nahoru

Krimi:

Cizinec si šel na Tachovsku zaplavat a zmizel, hledají ho potápěči

-

dnes 11:27 Video: Policejní a hasičští potápěči pátrají v neděli...

Auto na Novojičínsku srazilo a vážně zranilo dítě, které jelo na kole

-

dnes 09:39 aktualizováno Jedenáctiletého chlapce srazilo v sobotu...

V rakovnické nemocnici vypadl muž z okna

-

včera 16:47 Z okna rakovnické nemocnice v sobotu vypadl starší...

Při nehodě na Kutnohorsku zemřela žena, řidič a dítě jsou zranění

-

včera 15:26 Při dopravní nehodě v Miskovicích na Kutnohorsku v...

Záběry z dronu: hasiči likvidovali požár skládky na Orlickoústecku

-

včera 14:52 Video: aktualizováno Celkem 13 hasičských jednotek...

Žena si při hledání kešek chtěla na Sokolovsku zkrátit cestu a uvízla v rašeliništi

-

včera 13:07 Při oblíbené hře geocaching uvízla žena v pátek...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby