Krimi

Letadlo spadlé do jezera vytahovali hasiči nafukovacími vaky

19.5.2011 08:57 (aktualizováno: 19.5.2011 09:07) Po dlouhých šesti hodinách se hasičům podařilo vyzdvihnout vrak dvoumístného sportovního letounu ze dna štěrkového jezera u Ostrožské Nové Vsi. Letoun havaroval ve středu po sedmnácté hodině. Pilot se naštěstí zachránil.

Ještě před pádem na hladinu se pilotovi navíc podařilo uzavřít všechny palivové uzávěry, aby minimalizoval dopady na zdroje pitné vody. V palivové nádrži letadla by mělo být asi 70 litrů pohonných hmot.

Letoun podle mluvčího hasičů Iva Mitáčka dopadl asi dvě stě padesát metrů od břehu. Vrak se podařilo vyzdvihnout pomocí nafukovacích zvedacích vaků, které k ponořenému stroji popruhy připevnili policejní potápěči. Pomáhala jim přitom i skupina soukromých potápěčů. V tu dobu na hladině zasahovalo pět záchranářských člunů. Na břehu navíc čekal těžkotonážní jeřáb s nataženým ramenem nad jezero s pitnou vodou.

Voda znečištěna nebyla

„V deset hodin večer se potápěčům podařilo nafouknout zvedací vaky a vrak letadla se vznesl ze dna k hladině jezera. Tam bylo letadlo zachyceno mezi čluny hasičů a bylo pomalu taženo ke břehu,“ uvedl mluvčí hasičů.

Po vyzdvihnutí letounu velitel zásahu potvrdil, že nedošlo ke znečištění vodního zdroje. Stroj se navíc podařilo vytáhnout v celku a nedošlo k jeho poškození, zlomení nebo deformaci. Pracovníci letecké firmy následně letadlo rozebrali a po odpojení křídel jednotlivé části naložili na připravený vůz. Stroj tak putoval zpět do nedalekých výrobních hal v Kunovicích.

Aleš Fuksa, Právo

nahoru

Krimi:

Obchodoval s knihami za téměř dva milióny ukradenými z fary. Dostal 2,5 roku

-

dnes 11:33 Nejvyšší soud (NS) potvrdil nepodmíněný trest Martinu...

Policie obvinila kvůli daňovému úniku bývalého advokáta lobbisty Rittiga

-

dnes 11:33 aktualizováno Policie v souvislosti se zásahem v...

Čtvrtou obětí z hořícího pražského hotelu je mladá žena z Jižní Koreje

-

dnes 10:31 Policie již potvrdila totožnost čtvrté oběti sobotního...

Policie hledá svědky hromadné nehody na D1, kteří mají kamerové záznamy

-

dnes 10:14 Policie žádá řidiče a svědky hromadné nehody na dálnici...

Řidič v pražské Uhříněvsi spáchal sebevraždu nárazem auta do stromu

-

dnes 08:42 Video: Sebevraždu spáchal v noci na úterý 27letý řidič...

Požár ničil v Olomouci auta, škoda přesáhne deset miliónů

-

dnes 08:02 Škodu za více než deset miliónů korun způsobil požár,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby