Domácí

Žena podala trestní oznámení na zoo kvůli uhynulému slůněti

obrazek

Třináctiletá Vishesh s prvním živě narozeným slůnětem v Česku. Vzadu starší a zkušenější sloní tetička Suseela.

FOTO: Pavel Vlček, Právo

13.5.2011 14:05 (aktualizováno: 13.5.2011 14:24) Povzbuzující dopisy, telefonáty, e-maily i smuteční kondolence zaplavily v minulých dnech ředitelství ostravské zoologické zahrady po smrti prvního slůněte v historii českých zoologických zahrad. Ale nejenom to – mezi stovkami dopisů se najdou i takoví, kteří ze smrti mláděte obviňují pracovníky zoo. Jednapadesátiletá žena dokonce na zoologickou zahradu podala trestní oznámení.

Potvrdila to v pátek mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Trestní oznámení na policii přišlo podle ní dva dny před smrtí slůněte. „Mohu potvrdit, že jsme už 4. května přijali trestní oznámení. Nyní nás čekají výslechy zúčastněných osob a pak se rozhodne o dalším postupu,“ uvedla mluvčí policie.

Ředitel ostravské zoo Petr Čolas trestní oznámení zcela odmítl a potvrdil, že zoo se v posledních dnech potýká i s křivými obviněními a vyloženě zlostnými reakcemi.

„Nejčastěji jsou pracovníci ostravské zoo obviňování z toho, že jsou neschopní a že jsme záměrně nechali mládě umřít hladem. Každý, kdo sledoval zoufalou snahu ošetřovatelů i dalších pracovníků ostravské zoologické zahrady přikrmit mládě maximem mléčné náhražky, zejména v době, kdy matka měla sama problémy s kojením, ví, že je to úplný nesmysl,“ uvedl Čolas.

Lidé jsou ovlivněni idealizovanými dokumenty

„Ačkoli nás tyto reakce velmi mrzí, chápeme, že pro část laické veřejnosti ovlivněné výpravnými a často i idealizovanými dokumenty o životě zvířat, se celý případ může jevit jako těžko uchopitelný,“ dodal ředitel.

Uhynutí slůněte - rozhovor s mluvčí ostravské zoo. Zdroj: ČT 24

Podle něj v reakcích na smrt slůněte výrazně převažují chápající reakce veřejnosti. Kondolencí a povzbuzujících reakcí podle něj do zoo přichází nepřeberné množství. „Doslova stovky lidí vyjadřují svou účast a podporu a neznámí návštěvníci dokonce nechávají v pavilonu slonů květiny i drobné dárky pro ošetřovatele. Stejné povzbuzující reakce dostáváme od kolegů z jiných zoologických zahrad, kteří rovněž celou situaci sledovali a mnozí z nich nám byli průběžně nápomocni při konzultacích a radách,“ dodal ředitel.

hon, Právo

nahoru

Domácí:

Nejlepší vztah mají Češi ke Slovensku, polepšili si Němci

-

dnes 11:30 Nejlepší vztahy mají Češi tradičně ke Slovensku. Jejich...

Babišova vláda si schválila nový jednací řád

-

dnes 09:39 Babišova menšinová vláda bez důvěry ve středu schválila...

Česko se nepřidá k žalobě proti zpřísnění limitů znečištění ovzduší

-

dnes 08:55 aktualizováno Česká republika se nepřidá k žalobě...

Babišova menšinová vláda schválila demisi

-

dnes 08:50 Video: aktualizováno Menšinový kabinet Andreje Babiše...

Řidičům komplikuje jízdu sníh a ledovka

-

dnes 08:23 Přívaly sněhu či ledovka dělají od středečního brzkého...

Dálnice D1 se po 19 hodinách rozjela jedním pruhem, policie musela řidiče vzbudit

-

dnes 06:17 Video: aktualizováno Dálnice D1 na 99. kilometru u...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby