Internet a PC

Padl nový rekord, Češi mají už 800 tisíc internetových domén

obrazek

Profimedia.cz

13.5.2011 09:36 V pátek byla pokořena pomyslná meta 800 tisíc zaregistrovaných internetových domén s koncovkou .CZ. Stalo se tak v 8 hodin 20 minut a 48 vteřin. Upozornilo na to sdružení CZ.NIC, správce české národní domény.

Správce české národní domény dále uvedl, že každý měsíc podle statistik přibývá v průměru deset tisíc domén s koncovkou .CZ. „Zhruba desetitisícové měsíční přírůstky nových domén .CZ evidujeme od října 2007, kdy došlo k migraci na nový registrační systém FRED, který proces registrace výrazně zjednodušil a zlevnil,“ řekl výkonný ředitel sdružení CZ.NIC Ondřej Filip s tím, že miliónový rekord by mohl padnout na začátku roku 2013.

Aktuálně téměř polovina (42 %) registrovaných webů s koncovkou .cz slouží k firemním prezentacím. Šest procent slouží k osobním prezentacím, stejný podíl mají na českém internetu také internetové obchody.

Zpravidla má uživatel zaregistrovanou jen jednu doménu. Najdou se ale i výjimky – rekordmanem loňského roku je majitel 2752 internetových domén, jehož jméno sdružení CZ.NIC nezveřejnilo.

Podle dubnových dat je v Česku registrováno 370 566 držitelů internetových domén, nejvíce z nich pochází ze Středočeského kraje, nejméně držitelů má Karlovarsko.

mif, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Rusko následuje Evropu, ruší vnitrostátní roaming

-

dnes 09:51 Čtyři hlavní mobilní operátoři v Rusku začali rušit...

iPad explodoval v Amsterdamu ještě v obchodě. Zranil tři zaměstnance

-

včera 14:46 Tři zaměstnanci obchodu Apple v nizozemském Amsterdamu...

Žij, zemři a opakuj. Dead Cells hráče svou nemilosrdností zaháčkuje na desítky hodin

-

včera 13:24 Video: Herní žánr zvaný Metroidvania, který vzdává...

Egyptský prezident podepsal zákon zesilující kontrolu internetu

-

včera 10:18 Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí podepsal zákon...

Sony nabídne průhlednou herní konzoli, půjde o limitovanou edici

-

včera 08:13 Speciální limitovanou edici své nejlepší konzole...

Angry Birds už netáhnou? Zisk Rovia dramaticky klesl

-

včera 07:07 Video: Společnosti Rovio Entertainments, která je...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů