Krimi

Soud s Dudou zatím nezačal, jeho advokát na výzvy nereagoval

obrazek

Chomutovský hokejista Radek Duda při odchodu z karlovarského magistrátu

FOTO: Rudolf Voleman, Právo

10.5.2011 17:14 (aktualizováno: 10.5.2011 18:04) Hlavní líčení s někdejším hokejovým reprezentantem národního týmu Radkem Dudou, který je obžalován z přečinu výtržnictví, nebylo u Okresního soudu v Karlových Varech dosud nařízeno, protože hokejistův advokát ani po urgenci neodpověděl na procesní otázky soudu týkající se případu. Přitom státní zástupce Jan Svatoš očekával, že soud začne nejpozději do konce dubna.

Podle mluvčího karlovarského soudu Jana Hostaše lze ale nyní očekávat zahájení prvního líčení i přes dosavadní nečinnost Dudy a jeho obhájce.

„Ve věci již byly učiněny některé úkony,“ uvedl Hostaš, podle kterého karlovarská soudkyně Kateřina Sedláčková zaslala obhájci obviněného výzvu k vyjádření.

„Obviněný při výslechu před policejním orgánem uvedl, že se vyjádří k určité procesní otázce až poté, co státní zástupce rozhodne o jeho stížnosti proti usnesení o zahájení trestního stíhání. Obviněný se však již nevyjádřil, proto jej soud prostřednictvím obhájce k tomuto vyjádření vyzval,“ vysvětlil Hostaš postup soudu.

Obhájce obviněného však ve lhůtě stanové soudem na tuto výzvu nereagoval. „Proto mu byla v pondělí 2. května zaslána urgence a poskytnuta dodatečná lhůta pěti dnů,“ pokračoval Hostaš, podle kterého lhůta urgence už také vypršela.

„V současné době nemám žádnou informaci v tom směru, že by již požadované stanovisko obviněného bylo soudu sděleno. Lze důvodně předpokládat, že i kdyby byl obhájce obviněného i nadále nečinný, ve věci již bude bez zbytečného odkladu nařízeno hlavní líčení,“ konstatoval Hostaš.

Dudův advokát nereaguje

Podle Hostaše zastupuje Dudu advokát Petr Vališ. Ten ale nechtěl k záležitosti nic říkat. Duda, kterému v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky, se opakovaně v minulosti odmítl k záležitosti vyjadřovat.

Kontroverzní hokejista je obžalován za incident, ke kterému došlo v úterý 25. ledna v odpoledních hodinách na nábřeží Osvobození v Karlových Varech před prodejnou zverimexu. Řidič BMW nejdříve nedal přednost na přechodu důchodci Josefu H., který stačil jen na poslední chvíli před projíždějícím luxusním vozem uskočit, přičemž ale zavadil o vozidlo. Řidič proto zastavil a nejdříve nadávkami a pak i pěstmi napadl penzistu, který musel následně vyhledat lékařské ošetření v karlovarské nemocnici s oděrkami v obličeji.

Josef H. později v násilníkovi poznal hokejistu Radka Dudu. Ten kromě trestně právního řízení čelí rovněž přestupkovému řízení na karlovarském magistrátu, protože nedal přednost chodci na přechodu.

vor, Právo

nahoru

Krimi:

Zbil muže i ženu, pak násilník z Karlovarska chodil s nožem po obci a hledal policisty

-

včera 16:22 Video: Dvě napadení, vyhrožování hostům občerstvení i...

Podezřelým ze šíření nebezpečné drogy na Ostravsku je i žák základní školy

-

včera 15:22 Už dvanáct mužů obvinila policie na Ostravsku v...

V Drnovicích hoří kulturní dům, hasiči nasadili i cobru

-

včera 13:54 Video: aktualizováno Jihomoravští hasiči zasahují v...

Podnik propustil řidiče linky do pražské zoo, kterého přistihli na pervitinu

-

včera 13:28 Video: Pražský dopravní podnik propustil řidiče...

Migranti z kamiónu v Mikulově se vrátí na Slovensko a do Bulharska

-

včera 13:27 Kriminalisté již vyslechli čtveřici migrantů z...

Krajský soud rozhodl v případu spadlého mostu ve Studénce, výsledek zatím tají

-

včera 13:01 aktualizováno Krajský soud v Ostravě v pátek rozhodl,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů