Domácí

John chce ve svém úřadu angažovat Michálka, který potopil Drobila

obrazek

Libor Michálek

FOTO: Milan Malíček, Právo

4.5.2011 10:46 Libor Michálek, který loni stál u odhalení vedoucích k rezignaci Pavla Drobila na post ministra životního prostředí, by se mohl stát členem týmu, jenž při úřadu vlády buduje vicepremiér pro boj s korupcí Radek John (VV). Informaci Novinkám potvrdil šéf Johnových poradců Jan Kubáček.

"Ano, byli jsme s panem Michálkem v kontaktu a on předběžně souhlasí," konstatoval Kubáček.

Michálek by na vznikajícím úřadu měl mít jako dlouholetý kariérní úředník na starost zejména oblast veřejné správy a dotací. Kubáček doplnil, že díky svým zkušenostem by rovněž měl pomáhat v tipování potenciálně zneužitelných a neprůhledných záležitostí.

Michálek loni na podzim coby šéf Státního fondu životního prostředí pořídil nahrávky, na nichž lidé z okolí ministra Drobila hovoří o korupci ve veřejných zakázkách.

Pavel Drobil (ODS)

FOTO: Jan Handrejch, Právo

"Vedle analytických záležitostí by měl dohledávat i byrokratické přešlapy nahrávající korupci," doplnil Kubáček, podle nějž by John rád využil i poradní sbor, který coby ministr vnitra na svém tehdejším působišti sestavil.

Nově vzniklý úřad by měl koordinovat boj s korupcí. Podle předchozích vyjádření vicepremiéra Johna by na něm mělo působit 13 lidí a roční rozpočet by v příštích letech neměl přesáhnout 25 miliónů korun.

Úředníci se chtějí vedle ministerstev a úřadů zaměřit i na kraje, jimiž protéká značné množství peněz. "Chceme koncepci vzorového úřadu, který zveřejňuje veškeré informace o zakázkách přenést i na samosprávy," přiblížil Kubáček.

Rozruch před časem vzbudily informace o tom, že by si John rád z ministerstva vnitra přetáhl Michala Moroze, který mu dělal náměstka. Premiér to odmítl s tím, že personálie podléhají jeho souhlasu. [celá zpráva]

jas, Novinky

nahoru

Domácí:

Střední generace má plíce o pět let starší, než by měla mít

-

včera 18:45 Přibližně pětina z téměř tisíce lidí, kteří přišli do...

Novým ředitelem Bulovky se stal Jan Kvaček

-

včera 18:17 Pražskou Nemocnici Na Bulovce povede od 3. září Jan...

Kohout z pražského orloje dostal nový zlatý kabát

-

včera 17:49 Video: Pražský orloj zahalilo v lednu letošního roku...

Hamáčkovi radí slovenský policejní exprezident, který skončil kvůli vraždě novináře

-

včera 16:47 Bývalý slovenský policejní prezident Tibor Gašpar,...

Brněnský detenční ústav dostal další místa pro nejtěžší zločince

-

včera 14:47 Video: V samostatné budově uvnitř areálu brněnské...

Na první misi přišel o život. Lidé se v Plzni rozloučili s Patrikem Štěpánkem

-

včera 12:59 Video: aktualizováno V armádě byl teprve tři roky. V...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů