Koktejl

U slovenského Lačnova neplatí gravitační zákon

obrazek

Voda v místě neteče tam, kam by podle všeho měla.

FOTO: Ivan Vilček, Právo

30.4.2011 21:05 Ocelová koule se kutálí do kopce, voda teče opačným směrem a autobus se rozjede nahoru. Tohle se děje na záhadném vršku u obce Lačnov na východě Slovenska. Jak informoval server tvnoviny.sk nikdo zatím nechápe, proč tomu tak je.

Na záhadné místo se rozjeli studenti prešovské stavební průmyslovky, aby tyto nepochopitelné jevy vyzkoušeli na místě. Profesoři ani studenti nechtěli věřit tomu, co viděli na vlastní oči. Jejich autobus zastavil na zmíněném kopci a po odbrzdění se pohnul do kopce. Řidič jen nechápavě kroutil hlavou. „Dá se říct, že je to celosvětová rarita,“ uvedl ředitel průmyslovky Stanislav Repeľ.

Studenti při dalších pokusech položili na silnici ocelovou kouli a ta se kutálela směrem nahoru. Rovněž na skateboardu se mohli studenti vozit opačným směrem. Největším překvapením byl pokus s vodou. Tekla totiž opačně - do kopce. Dokonce i tehdy, když mírně zvýšili sklon okapové roury, do níž vodu vylili.

„Proměřili jsme to. V těchto místech je čtyřprocentní stoupání. Funguje to však opačně,“ nechápavě kroutila hlavou učitelka geodezie Viera Petrušková.

Tajemný kopec zůstává záhadou. Místo prozkoumají další odborníci, aby zjistili, co způsobuje tento neobvyklý jev.

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

nahoru

Koktejl:

Město kvůli mobilním závislákům upravilo přechod pro chodce

-

včera 16:26 Video: Nizozemské město Bodegraven nainstalovalo na...

Mozek je víc než krása? Pro sapiosexuály ano

-

včera 11:54 Sapiosexuál. Toto slovo se teprve před nedávnem...

Štěstí v neštěstí: Matku s dítětem srazilo auto, pak dopadlo těsně vedle nich

-

včera 03:42 Video: Velkou smůlu a o pár okamžiků později pro změnu...

Ve Francii mají restauraci s číšníky s Downovým syndromem

-

18.2. 18:00 Upravit stůl a obsluhovat hosty je velmi složité, ale...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby