Krimi

Požár kulturního domu na Jičínsku způsobil škodu 12 miliónů

27.4.2011 12:38 Dvanáct miliónů korun činí předběžné vyčíslení škody, kterou způsobil ranní požár kulturního domu v obci Boháňka nedaleko Hořic v Podkrkonoší. Zabránit těmto škodám nepomohlo ani obrovské nasazení čtyř jednotek hasičů.

„O požáru jsme byli informováni ve středu ráno tři minuty po půl šesté,“ uvedl Ondřej Sezima z Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

Po příjezdu hasiči zjistili, že hořící budovou je místní kulturní dům. „Přestože jsme ihned zahájili hasební práce, celkem bylo nasazeno pět vodních proudů, požár byl již bohužel v pokročilé fázi hoření. Bylo zřejmé, že škody na objektu budou značné,“ pokračoval Sezima.

Zásah podle něho komplikovala také přítomnost propanbutanových lahví v objektu a nutnost jejich chlazení vodním proudem. Po půl sedmé byl již požár uhašen a zároveň bylo možné konstatovat, že celá budova je uvnitř vyhořelá. Došlo k propadnutí větší části střešní konstrukce a k popraskání a částečnému zborcení obvodového zdiva.

Majitelem objektu je obec Boháňka, škoda vzniklá majiteli byla předběžně vyčíslena na 12 milionů korun českých, nižší škoda vznikla také provozovateli. Příčina vzniku požáru je stále v šetření.

Ludmila Žlábková, Právo

nahoru

Krimi:

Náklaďák na Olomoucku řídili na střídačku dva namol opilí řidiči

-

dnes 11:52 Hned dva značně opilé řidiče v jednom nákladním vozidle...

Nebyl to úmysl, řekl k vraždě 14leté dívky obžalovaný

-

dnes 10:39 Video: aktualizováno Případ loňské vraždy čtrnáctileté...

Motorkář se na křižovatce srazil s autem, na místě zemřel

-

dnes 09:13 Čtyřiačtyřicetiletý motorkář zemřel v neděli na...

Policie odložila případ tragické nehody vysílané živě na Facebook. Dívka jela příliš rychle

-

dnes 09:07 Policie po téměř ročním vyšetřování ukončila a odložila...

Občanské spory se u soudů táhnou i přes šest let

-

dnes 03:53 Civilní soudní spory, jako jsou rozvody manželů,...

Při nehodě u Boče se zranilo pět lidí, silnice je uzavřena

-

včera 20:39 Na silnici I/13 u Boče na Karlovarsku se v neděli...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů