Krimi

V centru Prahy hořel historický dům

obrazek

Křižovnické ulici v centru Prahy začala 9. dubna odpoledne hořet střecha domu. Podle očitých svědků hrozí, že plameny přeskočí na další budovy. Na místě zasahují asi tři desítky hasičů, jsou tam i policisté a záchranná služba.

ČTK

9.4.2011 16:16 (aktualizováno: 9.4.2011 19:22) Na rohu Křižovnické a Veleslavínovy ulice v centru Prahy hořela v sobotu odpoledne střecha domu. Podle očitých svědků hrozilo, že plameny přeskočí na další budovy. Hasičům se ale kolem 16:20 podařilo dostat oheň pod kontrolu. Nikdo se nezranil. Hasiči na místě ještě v sedm večer za asistence policie zasahovali.

Jedná se o historický dům nazývaný U Pergamentu, v jehož přízemí se nachází Pivnice U Rudolfina. Obyvatelé domu i hosté restaurace budovu ještě před příjezdem hasičů sami opustili. "Nebylo třeba nikoho evakuovat," uvedla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Vyšetřovatelé stanovili výši škody na tři milióny korun. Příčina vzniku požáru zatím není známa.

Hasiči v sobotu večer podle Adamcové odčerpávali vodu z půdy. Podle mluvčí už je nyní jasné, že čtvrté patro, na které půda navazuje, je neobyvatelné. Hasiči předpokládali, že zásah ještě potrvá asi do 20:00. Kouř z velkého požáru, který vypukl po 15:00, se ze střechy valil i do okolních ulic, cítit byl například i v okolí Václavského náměstí.

Hasiči jej hasili ze tří vysokozdvižných žebříků, podle svědků na zem padaly kusy střechy. Kvůli zásahu hasičů byla v místě omezena doprava. Pro veškerou dopravu bylo uzavřeno nábřeží od náměstí Jana Palacha po Národní divadlo.

ČTK

nahoru

Krimi:

Obchodoval s knihami za téměř dva milióny ukradenými z fary. Dostal 2,5 roku

-

dnes 11:33 Nejvyšší soud (NS) potvrdil nepodmíněný trest Martinu...

Policie obvinila kvůli daňovému úniku bývalého advokáta lobbisty Rittiga

-

dnes 11:33 aktualizováno Policie v souvislosti se zásahem v...

Čtvrtou obětí z hořícího pražského hotelu je mladá žena z Jižní Koreje

-

dnes 10:31 Policie již potvrdila totožnost čtvrté oběti sobotního...

Policie hledá svědky hromadné nehody na D1, kteří mají kamerové záznamy

-

dnes 10:14 Policie žádá řidiče a svědky hromadné nehody na dálnici...

Řidič v pražské Uhříněvsi spáchal sebevraždu nárazem auta do stromu

-

dnes 08:42 Video: Sebevraždu spáchal v noci na úterý 27letý řidič...

Požár ničil v Olomouci auta, škoda přesáhne deset miliónů

-

dnes 08:02 Škodu za více než deset miliónů korun způsobil požár,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby