Krimi

V centru Prahy hořel historický dům

obrazek

Křižovnické ulici v centru Prahy začala 9. dubna odpoledne hořet střecha domu. Podle očitých svědků hrozí, že plameny přeskočí na další budovy. Na místě zasahují asi tři desítky hasičů, jsou tam i policisté a záchranná služba.

ČTK

9.4.2011 16:16 (aktualizováno: 9.4.2011 19:22) Na rohu Křižovnické a Veleslavínovy ulice v centru Prahy hořela v sobotu odpoledne střecha domu. Podle očitých svědků hrozilo, že plameny přeskočí na další budovy. Hasičům se ale kolem 16:20 podařilo dostat oheň pod kontrolu. Nikdo se nezranil. Hasiči na místě ještě v sedm večer za asistence policie zasahovali.

Jedná se o historický dům nazývaný U Pergamentu, v jehož přízemí se nachází Pivnice U Rudolfina. Obyvatelé domu i hosté restaurace budovu ještě před příjezdem hasičů sami opustili. "Nebylo třeba nikoho evakuovat," uvedla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Vyšetřovatelé stanovili výši škody na tři milióny korun. Příčina vzniku požáru zatím není známa.

Hasiči v sobotu večer podle Adamcové odčerpávali vodu z půdy. Podle mluvčí už je nyní jasné, že čtvrté patro, na které půda navazuje, je neobyvatelné. Hasiči předpokládali, že zásah ještě potrvá asi do 20:00. Kouř z velkého požáru, který vypukl po 15:00, se ze střechy valil i do okolních ulic, cítit byl například i v okolí Václavského náměstí.

Hasiči jej hasili ze tří vysokozdvižných žebříků, podle svědků na zem padaly kusy střechy. Kvůli zásahu hasičů byla v místě omezena doprava. Pro veškerou dopravu bylo uzavřeno nábřeží od náměstí Jana Palacha po Národní divadlo.

ČTK

nahoru

Krimi:

Čtrnáctiletý chlapec v Audi A4 na Náchodsku ujížděl policistům, nakonec havaroval

-

dnes 10:54 Nevšední pronásledování mají za sebou policisté z...

Hackeři ošálili švýcarskou banku, peníze prali v Plzni

-

dnes 09:10 Plzeňští policisté zabodovali na mezinárodní scéně v...

Navigace zavedla cizince na uzavřenou dálnici. Skončil na hromadě písku

-

dnes 08:48 Věřit slepě navigaci se nevyplácí. Ví to už i...

Policie dopadla fantoma Stodolní ulice, za tři roky okradl desítky tanečníků

-

dnes 08:13 Husarský kousek se podařil ostravské policii, která...

Vlak srazil u Nymburka člověka, provoz na Prahu se zastavil

-

dnes 06:21 aktualizováno Vlak ve středu brzo ráno srazil mezi...

Kauza hejtmana Půty je před soudem, zatím neveřejně

-

včera 17:16 Kauzu rekonstrukce kostela a jeho přestavby na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby