Krimi

Soud potvrdil trest pro manžela Fibingerové za smrtelnou autonehodu

obrazek

Manžel slavné koulařky a podnikatelky Heleny Fibingerové Jaroslav Šmíd.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

30.3.2011 17:24 Krajský soud v Brně ve středu rozhodl, že manžel slavné koulařky a podnikatelky Heleny Fibingerové Jaroslav Šmíd (77) je vinen a potvrdil trest 3,5 roku vězení za to, že předloni v listopadu autem zabil u Vnorov na Hodonínsku cyklistu Karla P. (†36). Odsouzený však emotivně u soudu tvrdil: „Do vězení nepůjdu!“.

Odsouzenému Šmídovi nyní zbývá jediná možnost, a tím je dovolání k Nejvyššímu soudu. To však musí řádně zdůvodnit, aby bylo vůbec přijato. Jako bezdůvodný ho totiž může NS odmítnout. Manžel televizní radní Fibingerové se odvolal proti lednovému rozsudku Okresního soudu v Hodoníně, který ho poslal na 42 měsíců do věznice s dozorem.

Tvrdí, že měl hypoglykemický šok

Podle soudu byl opilý, když na rovné silnici srazil otce tří dětí, který jel domů z práce a spěchal za rodinou. „Měl jsem v autě hypoglykemický šok, proto jsem se za jízdy napil vína, protože nic jiného jsem tam neměl!“ uvedl po rozsudku v Brně odsouzený.

Do  Hodonína k soudu na předchozí stání  nepřijel, v Brně se rozhodl pro osobní obhajobu. „Velmi mě mrzí, co se stalo. Nejsem žádný nelida, ale já za to nemůžu. Zahlédl jsem cyklistu na poslední chvíli. Náhle se přede mnou objevil. To, co se pak rozpoutalo, bylo hrozné. Necítím žádnou vinu! Nemohl jsem s tím vůbec nic dělat!“ hájil se důchodce v mysliveckém jelenicovém kabátě.

Tvrzení soudkyně Hany Kleinové, že v opilosti zabil Karla P., označil za lživá. Jeho obhájce Richard Maleček se u soudu pokusil zvrátit názor soudců informacemi o mrtvém. Ten byl totiž podle advokáta v roce 1994 potrestán za stejný skutek – tedy usmrcení cyklisty autem – pokutou 15 tisíc korun. „Tohle ale nemá s případem Jaroslava Š. nic společného!“ ohradil se proti tomu státní zástupce, který pro manžela Fibingerové požadoval vyšší trest.

Miroslav Homola, Právo

nahoru

Krimi:

Strážníci zveřejnili video z honičky, která skončila požárem. Měl jsem 10 piv, řekl řidič

-

včera 18:02 Video: Městská policie Praha zveřejnila v pondělí...

Muž vyplul s 1,7 promile na Baťův kanál, narazil do lodě s policisty

-

včera 17:18 Třicetiletý muž narazil v sobotu dopoledne lodí na...

Násilníka s kočárkem, který v metru napadl cestujícího, vypátrala policie

-

včera 15:18 Pražské policii se podařilo díky zveřejnění...

Byl to rapl, řekl o vrahovi manželů v zahrádkářské kolonii jeho kamarád

-

včera 14:48 Video: Výpověďmi předvolaných svědků a čtením...

Bývalý právník NBÚ je ve vazbě, policie ho obvinila z vydírání

-

včera 14:34 aktualizováno Ekonomický ředitel pražské Krajské...

Žena pořezala dva lidi u letního kina v Písku

-

včera 14:02 Písecká policie řeší incident ze společenské akce...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů