Ekonomika

Vodafone končí s reklamou na dálnicích

30.3.2011 14:37 Společnost Vodafone přestane využívat billboardy u dálnic a rychlostních komunikací pro reklamu. Odstraňovat svou reklamu z billboardů podél těchto komunikací začne v příštím týdnu a od července nebude již žádný z nich používat, informovala Alžběta Weinfurtová z tiskového oddělení mobilního operátora.

„Mnoho billboardů podél rychlostních komunikací splňuje současné bezpečnostní požadavky, nicméně některé z nich jsou nebezpečné. U většiny z nich spočívá nebezpečí i v pouhém očním kontaktu řidiče a následném snížení pozornosti věnované provozu,“ uvedl Ondřej Valenta, ředitel BESIP a tajemník Rady vlády pro bezpečnost silničního provozu.

Podle něj by krok Vodafonu měli následovat další velcí inzerenti, což nepochybně přispěje k bezpečnější dopravě a nižší nehodovosti a úmrtnosti na českých silnicích.

Tišší reklama

Vodafone rovněž začal iniciovat diskuzi o snížení hlasitosti televizní reklamy. Podle zjištění totiž mnoho zákazníků považuje stávající vysokou hlasitost za nepříjemnou a obtěžující.

„Odpovědné podnikání je pro nás prioritou. Oběma iniciativami chceme ukázat respekt vůči našim zákazníkům. Bezpečnost je důležitá pro nás všechny,“ říká Muriel Anton, generální ředitelka Vodafone ČR.

pit, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Zákon proti falšování vína počet vinoték nesnížil

-

dnes 09:49 V ČR bylo na konci loňského roku registrovaných 5700...

Podnikatelé se zdražení úvěrů neobávají

-

včera 16:56 Čeští podnikatelé počítají s tím, že v letošním roce...

Travel Service přepravil loni na svých linkách o pětinu více lidí

-

19.1. 22:30 Tuzemské aerolinky Travel Service přepravily loni na...

V USA hrozí, že po víkendu neotevřou úřady ani muzea

-

19.1. 17:53 Ve Spojených státech hrozí od pondělí omezení provozu...

Příjmy antivirové firmy Kaspersky, kterou v USA obvinili z napojení na Rusko, stouply o osm procent

-

19.1. 16:09 Ruskému výrobci antivirového softwaru Kaspersky Lab...

Ministr zemědělství Milek: Česko by mělo snížit stavy divočáků až o 90 procent

-

19.1. 14:27 Evropa by kvůli africkému moru prasat měla prudce...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby