Věda a školy

Jindřichův Hradec modernizuje další školy a školky

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

14.3.2011 11:00 V rekonstrukci základních škol a mateřinek, které zřizuje, pokračuje i v letošním roce Jindřichův Hradec. Radní schválili zakázky na výměnu oken na dvou školách a na modernizaci již zastaralého softwaru, který školská zařízení používají.

Na výměnu oken se musejí připravit na hlavním pavilónu 3. mateřské školy, která sídlí na Vajgaru. První část oken již pracovníci vyměnili v roce 2007, další etapa přišla na řadu o dva roky později. Tehdy bylo vyměněno 19 oken v hlavním pavilónu.

„Letos rozpočet města počítá s výměnou 15 oken a čtyř dveří na severní straně budovy, směrem k rybníku Vajgar, čímž by byla vyměněna všechna okna na severní, východní a západní straně hlavního pavilónu. V příštích letech předpokládáme výměnu oken na jižní straně budovy,“ sdělil místostarosta Bohumil Komínek (ČSSD).

Další okna se budou vyměňovat také v obou tělocvičnách 3. základní školy Jindřichův Hradec. „Okna jsou v havarijním stavu, nedoléhají a jejich stav způsobuje velké úniky tepla,“ řekl Komínek.

Třetí zadání veřejné zakázky, kterou projednali radní, se týká nákupu nového softwaru pro objednávkový, normovací a skladový systém ve školních jídelnách při základních školách zřizovaných městem.

„Současný program, který zahrnuje sklad potravin, evidenci plateb, normování obědů a styk s bankou, pracuje v již zastaralém systému DOS, nelze ho nadále aktualizovat. Z tohoto důvodu je nutné zakoupit nové programové vybavení a nové systémy pro objednávání obědů ve školních jídelnách při základních školách,“ dodal Komínek.

Jiří Falout, Právo

nahoru

Věda a školy:

Střední školy už nebudou v dotovaném programu Mléko do škol, rozhodla vláda

-

dnes 14:01 Střední školy čeká vyškrtnutí z dotovaného programu...

Přijímačky na střední potvrdily rozdíly mezi maturitními obory

-

dnes 12:56 Výsledky letošních jednotných přijímacích zkoušek na...

Astronaut Feustel se posunul na třetí místo v délce pobytu ve volném vesmíru

-

včera 18:40 Výstup do volného kosmu ze 14. června, který...

Indičtí vědci objevili novou planetu

-

17.6. 22:04 Video: Odborníkům z Indie se podařilo objevit novou...

Krutá volba Václava Krupky: buď SS, nebo koncentrák

-

17.6. 18:41 Kolem páté hodiny ranní 17. června 1942 někdo zaklepal...

Staří Inkové byli mistry v operacích lebky, přežilo přes 80 procent pacientů

-

17.6. 06:05 Operace lebky bez moderní anestezie, antibiotik a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů