Věda a školy

Jindřichův Hradec modernizuje další školy a školky

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

14.3.2011 11:00 V rekonstrukci základních škol a mateřinek, které zřizuje, pokračuje i v letošním roce Jindřichův Hradec. Radní schválili zakázky na výměnu oken na dvou školách a na modernizaci již zastaralého softwaru, který školská zařízení používají.

Na výměnu oken se musejí připravit na hlavním pavilónu 3. mateřské školy, která sídlí na Vajgaru. První část oken již pracovníci vyměnili v roce 2007, další etapa přišla na řadu o dva roky později. Tehdy bylo vyměněno 19 oken v hlavním pavilónu.

„Letos rozpočet města počítá s výměnou 15 oken a čtyř dveří na severní straně budovy, směrem k rybníku Vajgar, čímž by byla vyměněna všechna okna na severní, východní a západní straně hlavního pavilónu. V příštích letech předpokládáme výměnu oken na jižní straně budovy,“ sdělil místostarosta Bohumil Komínek (ČSSD).

Další okna se budou vyměňovat také v obou tělocvičnách 3. základní školy Jindřichův Hradec. „Okna jsou v havarijním stavu, nedoléhají a jejich stav způsobuje velké úniky tepla,“ řekl Komínek.

Třetí zadání veřejné zakázky, kterou projednali radní, se týká nákupu nového softwaru pro objednávkový, normovací a skladový systém ve školních jídelnách při základních školách zřizovaných městem.

„Současný program, který zahrnuje sklad potravin, evidenci plateb, normování obědů a styk s bankou, pracuje v již zastaralém systému DOS, nelze ho nadále aktualizovat. Z tohoto důvodu je nutné zakoupit nové programové vybavení a nové systémy pro objednávání obědů ve školních jídelnách při základních školách,“ dodal Komínek.

Jiří Falout, Právo

nahoru

Věda a školy:

Nejsme podržtaškové, zlobí se někteří středoškoláci kvůli praxím

-

včera 11:55 Po seznámení s legislativou týkající se praktických...

Hmyzí robot českého vědce umí mávat křídly

-

včera 08:18 Video: Český vědec Matěj Karásek působící na Technické...

Solární kapuce přemění lidi ve sluneční elektrárnu

-

20.9. 17:57 Možná je solární kapuce vymyšlená studentem...

Třetina žáků zdravotnických SŠ zvažuje odchod do zahraničí, tvrdí průzkum

-

20.9. 12:19 Více než třetina žáků na středních zdravotnických...

Roste zájem o výuku češtiny

-

20.9. 11:09 Počty cizinců, kteří k nám přicházejí za prací,...

Praxe je levá ruka a teorie pravá, říká student a technický ředitel firmy v jedné osobě

-

19.9. 09:33 Už na střední škole se pozastavoval nad tím, jak...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů