Zahraniční

Student zažaloval školu v Prešově, za šikanu chce 50 tisíc eur

21.2.2011 11:15 Bývalý student Střední pedagogické a sociální akademie v Prešově Slavomír I. zažaloval školu, kterou kdysi navštěvoval. Žádá vyplacení odškodného ve výši 50 tisíc eur (asi 1,2 miliónu Kč) za šikanu a psychickou újmu, kterou ve škole utrpěl. Informoval o tom deník Nový čas.

Bývalý student tvrdí, že mu na škole zasahovali do osobních práv, což vyústilo v šikanování ze strany spolužáků. Slavomír byl tzv. integrovaným žákem, protože trpí neurotickými těžkostmi. Některé činnosti nezvládal ve stejném tempu jako jeho spolužáci. „Ze začátku jsem ve škole neměl žádný problém. Ten nastal až po výměně třídní učitelky. Bez mého vědomí dala spolužákům podepsat anonymní dotazník. Týkal se mě a jejich vztahu ke mně,“ vysvětluje Slavomír.

Bývalý student tvrdí, že od vyplnění dotazníku se vztah spolužáků k němu změnil. „Dotazník naznačil spolužákům, že si ke mně mohou dovolovat cokoli. Nadávky typu debil a kretén byly běžné a od spolužačky jsem dostal facku,“ stěžuje si Slavomír.

Navzdory problémům Slavomír školu úspěšně ukončil. „Nechtěl jsem, aby Slavo trpěl ještě víc, proto jsem mu poradil, aby se žalobou počkal až do ukončení školy,“ uvedl jeho otec, který je advokátem.

Podle třídní učitelky se jedná o nedorozumění. „Je pravda, že žáci se ke Slavomírovi anonymně vyjadřovali, ale potřebovala jsem si vytvořit obraz o tom, jak ho vnímají. Objevilo se totiž několik konfliktů mezi ním a spolužáky,“ říká učitelka. Pedagožka je přesvědčena, že nekonala protizákonně.

 
Ivan Vilček (Bratislava), Právo

nahoru

Zahraniční:

Zahřívali se pájecí lampou a vypálili autobus, uhořelo 52 cestujících

-

včera 20:18 Pájecí benzínová lampa má na svědomí čtvrteční požár...

Nová obranná strategie USA se soustředí na Rusko a Čínu

-

včera 19:37 Jádrem nové obranné strategie Spojených států již není...

O Češku zadrženou v Pákistánu se hraje vysoká hra. Bude ji vyšetřovat zvláštní tým

-

včera 15:09 V Pákistánu byl vytvořen Společný vyšetřovací tým...

Rakousko zřídí zvláštní policejní jednotku na ochranu hranic

-

včera 13:50 Rakouský ministr vnitra Herbert Kickl ve čtvrtek...

Německého džihádistického rappera, který měl ženu původem z ČSSR, zabili v Sýrii

-

včera 13:18 Nejznámější německý džihádista Denis Cuspert byl zabit...

Rusko čelí útokům ve školách, v Ulan-Ude napadl mladík spolužáky sekyrou

-

včera 12:46 Video: Ve škole u Ulan-Ude nedaleko ruské hranice s...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby