Zahraniční

Student zažaloval školu v Prešově, za šikanu chce 50 tisíc eur

21.2.2011 11:15 Bývalý student Střední pedagogické a sociální akademie v Prešově Slavomír I. zažaloval školu, kterou kdysi navštěvoval. Žádá vyplacení odškodného ve výši 50 tisíc eur (asi 1,2 miliónu Kč) za šikanu a psychickou újmu, kterou ve škole utrpěl. Informoval o tom deník Nový čas.

Bývalý student tvrdí, že mu na škole zasahovali do osobních práv, což vyústilo v šikanování ze strany spolužáků. Slavomír byl tzv. integrovaným žákem, protože trpí neurotickými těžkostmi. Některé činnosti nezvládal ve stejném tempu jako jeho spolužáci. „Ze začátku jsem ve škole neměl žádný problém. Ten nastal až po výměně třídní učitelky. Bez mého vědomí dala spolužákům podepsat anonymní dotazník. Týkal se mě a jejich vztahu ke mně,“ vysvětluje Slavomír.

Bývalý student tvrdí, že od vyplnění dotazníku se vztah spolužáků k němu změnil. „Dotazník naznačil spolužákům, že si ke mně mohou dovolovat cokoli. Nadávky typu debil a kretén byly běžné a od spolužačky jsem dostal facku,“ stěžuje si Slavomír.

Navzdory problémům Slavomír školu úspěšně ukončil. „Nechtěl jsem, aby Slavo trpěl ještě víc, proto jsem mu poradil, aby se žalobou počkal až do ukončení školy,“ uvedl jeho otec, který je advokátem.

Podle třídní učitelky se jedná o nedorozumění. „Je pravda, že žáci se ke Slavomírovi anonymně vyjadřovali, ale potřebovala jsem si vytvořit obraz o tom, jak ho vnímají. Objevilo se totiž několik konfliktů mezi ním a spolužáky,“ říká učitelka. Pedagožka je přesvědčena, že nekonala protizákonně.

 
Ivan Vilček (Bratislava), Právo

nahoru

Zahraniční:

Bývalí francouzští špióni jsou podezřelí z velezrady

-

dnes 05:27 Dva bývalí agenti francouzských tajných služeb byli...

Muž v Dubaji se s novomanželkou rozvedl 15 minut po svatbě

-

dnes 05:21 Důvodem krátkého trvání manželství byla netrpělivost...

Chceme jednat. Kdykoliv a kdekoliv, vzkazuje Severní Korea Trumpovi

-

dnes 04:59 Severní Korea chce nadále se Spojenými státy jednat....

Trumpův právník dostal peníze od ukrajinských lobbistů. Podle zdrojů BBC kvůli schůzce prezidentů

-

včera 21:08 Ukrajinští lobbisté údajně zaplatili právníkovi...

Abramovič zvažuje izraelské občanství, zatím o ně nepožádal

-

včera 19:43 Ruský oligarcha Roman Abramovič, jemuž se nedaří...

Zkáza letu MH370 zřejmě zůstane zahalena tajemstvím, pátrání brzy skončí

-

včera 19:25 Pátrání po ztraceném letadle společnosti Malaysia...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby