Zahraniční

Medvěděva rozzuřila slabá ochrana moskevského nádraží

10.2.2011 22:28 Ruský prezident Dmitrij Medvěděv překvapil nečekanou inspekcí Kyjevského nádraží v Moskvě. Hlavu státu silně popudila skutečnost, že u vchodu do tohoto metropolitního dopravního uzlu nenašel jediného policistu, ani žádný bezpečnostní rám, ačkoliv po krvavém atentátu na letišti Domodědovo nařídil zlepšit bezpečnostní opatření.

Šéf státních železnic dostal od prezidenta tři dny na to, aby se postaral o nápravu, přednosta stanice jeden den.

Výbuch bomby, odpálené nejspíše sebevražedným atentátníkem ze severního Kavkazu minulý měsíc v příletové hale na letišti Domodědovo, zabil 36 lidí a více než stovku dalších zranil. Na prezidentův pokyn pak musela opustit své posty řada funkcionářů, kteří za bezpečnost v dopravě měli odpovídat. Terčem krvavých teroristických útoků se v minulosti stala i železnice a metro.

"Kde je policie? Jak se provádějí kontroly? V hale nikdo není," vytkl prezident přednostovi stanice, podle kterého nádraží hlídá 64 bezpečnostních kamer, tři kontrolní stanoviště, čtyři strážníci a jeden tajný agent v civilu. Na strážnici samotné však Medvěděv zastihl jediného policistu, který po dotazu, kde se jsou jeho kolegové, je začal zoufale obvolávat, ale kloudnou odpověď poskytnout nedokázal. Policisty prezident nenašel ani na perónu.

"Hodnocení za zajištění bezpečnosti je neuspokojivé," oznámkoval nakonec prezident situaci na nádraží, kam ho provázeli i generální prokurátor, ministr vnitra a šéf tajné služby - a taky hned na místě dostali úkoly ke sjednání nápravy. Strážci mají napříště nádraží hlídat, a ne "někde bloumat a popíjet čaj".

Ještě dříve než nádraží se terčem Medvěděvovy kontroly stala stanice metra poblíž Kremlu, kde prezidentovi a jeho doprovodu předvedli bezpečnostní zařízení. Podle reportérů však šlo o "Potěmkinovu vesnici", protože vzápětí po prezidentově odchodu se poroučela i obsluha bezpečnostního zařízení. Tím je zatím vybavena jediná z více než 180 zastávek moskevské podzemky.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Venezuelu postihlo zemětřesení o síle 7,3 stupně

-

dnes 05:02 Severovýchod Venezuely postihlo v úterý kolem půl šesté...

Bývalý šéf Trumpovy kampaně Manafort je vinen z daňových podvodů

-

včera 22:49 aktualizováno Americká porota v úterý uznala částečně...

Bývalý Trumpův právník se dohodl na spolupráci s vyšetřovateli FBI

-

včera 21:53 Bývalý osobní právník amerického prezidenta Donalda...

Říkejte o tom mladým, aby se to už nestalo, apeloval Kiska v projevu k srpnu 1968

-

včera 19:58 Slovenský prezident Andrej Kiska vyzval při...

Nový most v Janově může stát za osm měsíců, slibuje provozovatel zřícené stavby

-

včera 19:45 Video: Firma Autostrade per l'Italia, provozovatel...

Každý rok z výletních lodí záhadně zmizí dvě desítky lidí, píše německý Focus

-

včera 17:38 Případ turistky z Velké Británie, která uprostřed noci...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů