Zahraniční

Muž unesl dcery a skočil pod vlak. Po dívkách pátrají policisté tří států

6.2.2011 20:29 Policisté ve Švýcarsku, Francii a Itálii usilovně pátrají po šestiletých dvojčatech poté, co jejich otec spáchal v Itálii sebevraždu skokem pod vlak. Matthias Kaspar Schepp odvezl dívky od jejich matky, která žije ve Švýcarsku. O pátrání informovala zahraniční média.

Schepp si dvojčata odvezl v pátek 28. ledna, aby s nimi strávil víkend. V pondělí však dívky nedorazily do školy a z vyšetřování vyplývá, že šlo o záměr, kdy otec chtěl dcery matce, s níž byl v rozvodovém řízení, unést. Kriminalisté zjistili, že s nimi v autě cestoval napříč Francií až do Itálie. Zřejmě naposledy byla trojice viděna minulý týden v Marseille. Schepp tam zakoupil jízdenky na trajekt na Korsiku.

Scheppovo auto bylo v pátek nalezeno ve čtvrtek v italské Cerignole poblíž kolejiště, kde bylo objeveno i tělo muže. Vůz však byl prázdný, dívky se ztratily.

Rozsáhlé pátrání

Vyšetřovatel Alfredo Fabbrocini uvedl, že se pokoušejí rekonstruovat Scheppovu cestu s dětmi na základě výpovědi svědků, záznamů bezpečnostních kamer, telefonních hovorů či výběrů peněz. Přiznal však, že o několika dnech nemají žádné informace. Policisté ze tří států na koních i pěšky a s psovody prohledávají všechny možné úkryty a po dívkách pátrají.

„Rozumějte, velmi nás to bolí. Nemáme tušení, kde (dívky) jsou,“ řekla deníku Toronto Star babička dvojčat.

Policie má také pohlednici, kterou Schepp zaslal své ženě z Marseille a v níž píše, že je zoufalý a nemůže bez ní žít, uvedla italská agentura Ansa.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Americké vládě hrozí platební neschopnost, Senát chce blokovat rozpočtové provizorium

-

dnes 06:32 Sněmovna reprezentantů USA schválila ve čtvrtek...

Při obchodování Trumpa s Rusy se mohly prát peníze

-

dnes 06:25 Když společnost Trump Organisation zastřešující byznys...

Bardotová: Herečky se v kampani MeToo jen pokrytecky zviditelňují

-

dnes 04:45 Brigitte Bardotová (83), legendární francouzská herečka...

Jihovýchod Asie děsí sílící džihád

-

dnes 03:50 Den před Silvestrem se na webu objevilo video se...

Kurz a Merkelová se chytli kvůli kvótám

-

včera 22:17 Debata v EU ohledně uprchlických kvót zabírá příliš...

Vězněné děti v Kalifornii byly v řetězech několik měsíců

-

včera 21:19 Třináct dětí, které věznili ve svém domě 56letý David...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby