Zahraniční

Muž unesl dcery a skočil pod vlak. Po dívkách pátrají policisté tří států

6.2.2011 20:29 Policisté ve Švýcarsku, Francii a Itálii usilovně pátrají po šestiletých dvojčatech poté, co jejich otec spáchal v Itálii sebevraždu skokem pod vlak. Matthias Kaspar Schepp odvezl dívky od jejich matky, která žije ve Švýcarsku. O pátrání informovala zahraniční média.

Schepp si dvojčata odvezl v pátek 28. ledna, aby s nimi strávil víkend. V pondělí však dívky nedorazily do školy a z vyšetřování vyplývá, že šlo o záměr, kdy otec chtěl dcery matce, s níž byl v rozvodovém řízení, unést. Kriminalisté zjistili, že s nimi v autě cestoval napříč Francií až do Itálie. Zřejmě naposledy byla trojice viděna minulý týden v Marseille. Schepp tam zakoupil jízdenky na trajekt na Korsiku.

Scheppovo auto bylo v pátek nalezeno ve čtvrtek v italské Cerignole poblíž kolejiště, kde bylo objeveno i tělo muže. Vůz však byl prázdný, dívky se ztratily.

Rozsáhlé pátrání

Vyšetřovatel Alfredo Fabbrocini uvedl, že se pokoušejí rekonstruovat Scheppovu cestu s dětmi na základě výpovědi svědků, záznamů bezpečnostních kamer, telefonních hovorů či výběrů peněz. Přiznal však, že o několika dnech nemají žádné informace. Policisté ze tří států na koních i pěšky a s psovody prohledávají všechny možné úkryty a po dívkách pátrají.

„Rozumějte, velmi nás to bolí. Nemáme tušení, kde (dívky) jsou,“ řekla deníku Toronto Star babička dvojčat.

Policie má také pohlednici, kterou Schepp zaslal své ženě z Marseille a v níž píše, že je zoufalý a nemůže bez ní žít, uvedla italská agentura Ansa.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Kreml prohlášení Skripalové nevěří, ambasáda žádá o setkání

-

dnes 12:40 Video: Ruské velvyslanectví v Londýně žádá o setkání s...

Let MH17 sestřelil nad Ukrajinou ruský raketový systém, tvrdí vyšetřovatelé

-

dnes 11:23 Video: aktualizováno Raketový systém použitý při...

Němci půlku z vyhoštěných migrantů ani nenajdou

-

dnes 11:18 V prvních třech měsících letošního roku musela být v...

Češi, kteří v Řecku fotili vojenské objekty, nakonec vyvázli s nižší podmínkou

-

dnes 10:14 Odvolací soud snížil dvěma Čechům, kteří byli v roce...

Kantor z britské mešity nabádal ke vpichování jedu do zmrzliny v obchodech

-

dnes 09:10 Před soudem ve Velké Británii tento týden stanul kantor...

Nejméně dva mrtví a 23 zraněných po železničním neštěstí u Turína

-

dnes 06:36 Video: aktualizováno Nejméně dva mrtvé a 23 raněných...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby