Zahraniční

Žena svoji sebevraždu oznámila na Facebooku, nikdo jí nepomohl

obrazek

Novinky

5.1.2011 14:06 O vánočním svátku 25. prosince spáchala ve svém bytě v jihoanglickém Brightonu sebevraždu 42letá Simone Backová. Svůj čin oznámila na sociální síti Facebook, kde se rozloučila se známými. Nikdo z nich, kdo žil nablízku, nepřispěchal na pomoc, uvedl ve středu deník The Daily Telegraph.

Backová se přes svůj profil přátelila s 1048 lidmi. Když napsala, že se rozhodla svůj život ukončit, množství z nich bylo dostupných on-line. „Vzala jsem si všechny své prášky a brzy budu mrtvá. Sbohem všichni,“ napsala.

Někteří přátelé jí odpověděli, přičemž ti, kdo se vyskytovali v blízkosti jejího bydliště, ji většinou označili za lhářku a jeden příspěvek poznamenal, že je to „její volba“. Někteří přátelé naléhali, aby Backová udala místo pobytu a telefonní číslo, ale ona už se neozvala.

„Všichni se dál dohadovali,“ popsala přítelkyně Backové Samantha Pia Owenová. Dodala, že někteří lidé bydlí od kamarádčina bytu jen pár desítek metrů.

O sedmnáct hodin později vyrazila dveře do brightonského bytu policie a našla v něm mrtvé tělo Backové. Policisty zkontaktovala matka zemřelé poté, co od uživatele či uživatelky Facebooku obdržela varovnou SMS. Sama se na místo vypravit nemohla, protože je na vozíku.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Vyšetřovatelé FBI vyslechli předního právníka Bílého domu

-

včera 22:31 Přední právník Bílého domu Donald McGahn se dobrovolně...

Americká armáda zůstane v Iráku tak dlouho, jak bude nutné

-

včera 18:02 Americká armáda zůstane v Iráku tak dlouho, jak bude...

Afghánský prezident vyhlásil tříměsíční příměří s Tálibánem

-

včera 17:15 aktualizováno Afghánský prezident Ašraf Ghaní v...

Itálie a Malta se hádají, kdo má přijmout loď plnou migrantů

-

včera 16:37 Itálie a Malta v neděli vyostřily spor o to, která z...

Deset tisíc lidí čeká na záchranu kvůli záplavám v jižní Indii

-

včera 16:10 Video: Záchranáři v jihoindickém státě Kérala se dál...

Zástupce ředitele klíčové ruské kosmické společnosti RKK Eněrgija obvinili z podvodu

-

včera 15:47 Ruská raketová korporace RKK Eněrgija, která patří ke...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů