Ekonomika

Electrocity popírá opuštění českého trhu

16.12.2003 13:15 Electrocity, jeden z největších obchodních řetězců zaměřených na tuzemském trhu na elektroniku, i po Novém roce zůstává na českém trhu. Generální ředitel společnosti Christos Barberis pro ČTK popřel informace, že by řetězec hodlal trh opustit.

S informací, že Electrocity hodlá opustit český trh přišel server Euro Online. "Myslí si, že to tu nemá perspektivu, a tak balí kufry," tvrdí podle serveru důvěryhodný zdroj blízký firmě. Barberis nicméně uvádí, že veškeré informace jsou mylné. Novinkám však při dopoledním telefonickém rozhovoru nebyl nikdo schopen podat vyjádření společnosti Europe Technic, která řetězec provozuje. Marketingovou pracovnicí bylo přislíbeno oficiální vyjádření emailem, nicméně žádné nedošlo.

Částečnou nefukčnost firemních webových stránek a úplnou internetového obchodu vysvětlil Barberis tím, že firma v současnosti zvažuje vhodné mediální prostředky pro budování vlastní značky a nevyloučil, že stránku v budoucnosti obnoví. Právě uzavření internetového obchodu bylo jedním ze zakladních kamenů spekulace o konci firma v Česku.

Cenovou válku umocnil příchod Electro Worldu

Podle serveru Euro Online se tak mělo jednat o první oběť dlouhotrvající cenové války mezi obchodníky s elektronikou. Electrocity má obchody v jedenácti městech České republiky. V Praze je šest obchodů a další dva jsou v Brně. Cenovou válku umocnil v říjnu 2002 příchod Electro Worldu, který provozuje britská společnost Dixons Group. Od té doby v Česku vyrostlo pět obřích prodejen, z toho tři v Praze.

"Jediná informace, kterou můžu potvrdit je, že konkurence na trhu s elektronikou je velmi tvrdá, stejně jako v celé Evropě," uvedl Barberis. "Konkurence na trhu s elektronikou se v současnosti vyhrocuje," potvrdil ČTK generální ředitel společnosti Electro World Jiří Řízek.

Podle odhadů společnosti Incoma Research měla společnost Europe Technic v prodejnách Electrocity obrat 1,9 miliardy korun a umístila se na 29. místě TOP 50 českého obchodu za rok 2002. Lépe jsou na tom prodejny Proton společnosti HP Tronic, která se umístila na 19. místě s obratem 2,6 mld. korun. Se stejným obratem ji následuje společnost K+B Expert se stejnojmennými obchody. Třiadvacáté místo si s obratem 2,2 mld. korun vysloužila společnost Okay. Na 27. skončil řetězec Datart s obratem ve výši 2 mld. korun.

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Brexit bez dohody by země EU stál přes pět a půl biliónu, spočítal MMF

-

dnes 18:47 Pokud Británie opustí příští rok Evropskou unii bez...

Firmy luxují úřady práce. Zaměstnání už sežene téměř každý

-

dnes 17:47 Nezaměstnanost v Česku láme rekordy, stále ale ještě...

Firma Burberry spálila své luxusní parfémy a kabelky za stamilióny. Nechce zlevňovat

-

dnes 15:47 Britský výrobce luxusního módního zboží Burberry loni...

Suspendovaný šéf Audi podal stížnost proti vzetí do vazby

-

dnes 14:35 Dočasně uvolněný šéf automobilky Audi Rupert Stadler...

Bulharský regulátor zablokoval prodej tamní televize skupině PPF

-

dnes 13:32 aktualizováno Bulharský regulátor zablokoval plánovaný...

Oběd za 115 korun. Češi platí o 13 korun víc než před dvěma lety

-

dnes 12:47 Průměrná útrata za oběd v pracovním týdnu v červnu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů