Ekonomika

Electrocity popírá opuštění českého trhu

16.12.2003 13:15 Electrocity, jeden z největších obchodních řetězců zaměřených na tuzemském trhu na elektroniku, i po Novém roce zůstává na českém trhu. Generální ředitel společnosti Christos Barberis pro ČTK popřel informace, že by řetězec hodlal trh opustit.

S informací, že Electrocity hodlá opustit český trh přišel server Euro Online. "Myslí si, že to tu nemá perspektivu, a tak balí kufry," tvrdí podle serveru důvěryhodný zdroj blízký firmě. Barberis nicméně uvádí, že veškeré informace jsou mylné. Novinkám však při dopoledním telefonickém rozhovoru nebyl nikdo schopen podat vyjádření společnosti Europe Technic, která řetězec provozuje. Marketingovou pracovnicí bylo přislíbeno oficiální vyjádření emailem, nicméně žádné nedošlo.

Částečnou nefukčnost firemních webových stránek a úplnou internetového obchodu vysvětlil Barberis tím, že firma v současnosti zvažuje vhodné mediální prostředky pro budování vlastní značky a nevyloučil, že stránku v budoucnosti obnoví. Právě uzavření internetového obchodu bylo jedním ze zakladních kamenů spekulace o konci firma v Česku.

Cenovou válku umocnil příchod Electro Worldu

Podle serveru Euro Online se tak mělo jednat o první oběť dlouhotrvající cenové války mezi obchodníky s elektronikou. Electrocity má obchody v jedenácti městech České republiky. V Praze je šest obchodů a další dva jsou v Brně. Cenovou válku umocnil v říjnu 2002 příchod Electro Worldu, který provozuje britská společnost Dixons Group. Od té doby v Česku vyrostlo pět obřích prodejen, z toho tři v Praze.

"Jediná informace, kterou můžu potvrdit je, že konkurence na trhu s elektronikou je velmi tvrdá, stejně jako v celé Evropě," uvedl Barberis. "Konkurence na trhu s elektronikou se v současnosti vyhrocuje," potvrdil ČTK generální ředitel společnosti Electro World Jiří Řízek.

Podle odhadů společnosti Incoma Research měla společnost Europe Technic v prodejnách Electrocity obrat 1,9 miliardy korun a umístila se na 29. místě TOP 50 českého obchodu za rok 2002. Lépe jsou na tom prodejny Proton společnosti HP Tronic, která se umístila na 19. místě s obratem 2,6 mld. korun. Se stejným obratem ji následuje společnost K+B Expert se stejnojmennými obchody. Třiadvacáté místo si s obratem 2,2 mld. korun vysloužila společnost Okay. Na 27. skončil řetězec Datart s obratem ve výši 2 mld. korun.

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Nissan testuje sdílení jízd v samořízených vozech. Chce konkurovat Uberu

-

včera 16:43 Japonská automobilka Nissan Motor Co v pátek...

Část Čechů bohatne, luxus jede

-

23.2. 19:25 Ačkoliv je každý desátý Čech podle statistiků v...

ČEZ podepsal smlouvu o prodeji bulharských aktiv

-

23.2. 18:13 aktualizováno Energetická skupina ČEZ v pátek...

Developer dostal pokutu 300 tisíc za poškození přírody v Krkonoších

-

23.2. 15:27 Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila...

Prodej ČEZ v Bulharsku stál hlavu tamní ministryni energetiky

-

23.2. 13:57 aktualizováno Bulharská ministryně energetiky...

Čínská vláda převzala kontrolu nad obří pojišťovnou. Šéfa obvinila

-

23.2. 13:07 Čínská vláda převzala kontrolu nad společností Anbang...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby