Cestování

Británie bude lákat turisty na pohádkovou dovolenou

8.12.2010 11:46 Na dovolenou snů chce lákat zámožnější turisty britská turistická kancelář VisitBritain. Hlavními lákadly luxusní dovolené mají být hrady, zámky, honosné domy a divadla. Informovala o tom agentura Reuters.

VisitBritain bude nabízet pohádkovou dovolenou, rozdělenou podle míry luxusu do tří kategorií: zlatou, platinovou a černou. Doufá, že se jí podaří přilákat deset miliónů turistů, kteří mají roční příjem vyšší než milión dolarů.

"Každá země má pětihvězdičkové hotely, luxusní lázně, značkové obchody a soutěže v golfu, ale Británie vyniká tím, že je kolébkou luxusních značek," řekla Patricia Yatesová, ředitelka strategie a komunikace ve VisitBritain.

Hotel Ye Olde Bell ze 17. století ukrývá stylové pokojíky.

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

"Například pobyt v londýnském hotelu Claridge, nákupy v obchodním domě Selfridges v Birminghamu (postavený podle návrhu architekta českého původu Jana Kaplického), který je řazen mezi nejvýznamnější moderní stavby světa, nebo osmnáct jamek na golfovém hřišti v St. Andrew's, to je luxus, který nenajdete všude."

Pokoj v hotelu Ye Olde Bell s postelí s nebesy.

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Dovolená snů

Kancelář si zjistila, jaké představy mají bohatí lidé o pohádkové dovolené nebo dovolené snů; k nalákání turistů tak využije bohatou historii země, ukáže magickou stránku Británie, která má velký smysl pro hravost a fantazii.

Nabídne dovolenou těm, kdo chtějí zůstat celou dobu stranou a nerušeni, nebo si chtějí zahrát golf na prestižních místech, může ale zajistit i život na nějakém zámku ve Skotsku, kde si každý může namíchat svoji láhev sladové whisky.

Pro ty, kdo by se chtěli podívat pod kůži tradiční britské kultuře, je tady šance dostat se do zákulisí Shakespearova divadla v Londýně.

Kancelář nabídne dovolenou na míru i lidem, kteří chtějí zůstat celou dobu stranou a nerušeni.

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

K dispozici je také skvělé šampaňské, možnost pilotovat vrtulník, svézt se parním vlakem, otevírat ústřice nebo udit ryby.

"Zámožní cestovatelé si chtějí luxusní dovolenou upevnit svůj společenský status, chtějí vyprávět zážitky, jak dělali něco nového a jedinečného nebo využít nových zkušeností z cest v běžném životě," uvádí turistická kancelář.

Útulný pokoj ve věži hradu Peckforton Castle

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Agentura si na celosvětovou kampaň, kterou chce spustit příští rok, vyčlenila 50 miliónů liber (téměř 1,5 miliardy korun), dalších 50 miliónů chce získat ze soukromého sektoru.

Zlatá dovolená je pro ty, kdo se chtějí hodně blýsknout, platinová pro ty, kdo se tolik předvádět nepotřebují, a černá bude vyhovovat těm, kdo chtějí skvělou, ale nenápadnou dovolenou.

ČTK

nahoru

Cestování:

Na skok v zemi, kde platíte za razítko v pase

-

včera 16:07 Obrazem: Lichtenštejnské knížectví je se svými 160...

Japonci mohou bezvízově už do 189 zemí, Češi do 182

-

včera 13:22 Mít v současnosti japonský pas s sebou přináší...

Angkor Vat je podle cestovatelů nejlepší památkou světa

-

včera 11:40 Obrazem: Kambodžský chrám Angkor Vat zvolili uživatelé...

Mexické památky ve stínu Popocatépetlu

-

včera 09:13 Obrazem: Mexiko má hory, ale i pouštní oblasti,...

Bývalá prelatura začne oprašovat své interiéry a zpřístupní je exkluzivně návštěvníkům

-

22.5. 21:38 Budova bývalé prelatury v Plasích, která se v 19....

Pouze v Ndutu uvidíte a nafilmujete velké šelmy v akci zblízka

-

22.5. 18:43 Oblast Ndutu, často zařazená do plánu safari v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby