Krimi

Dvě malé děti nepřežily těžkou nehodu u Poděbrad

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Alex Švamberk, Novinky

21.11.2010 16:41 (aktualizováno: 21.11.2010 18:27) Vážná nehoda dvou osobních aut mezi Poděbrady a Kolínem si v neděli odpoledne vyžádala život dvou malých dětí, tříletého a půlročního. Zraněno bylo ještě dalších pět lidí.

K nehodě došlo po poledni na silnici mezi Poděbrady a Kolínem, nedaleko kruhového objezdu se střetly dva osobní vozy opel a citroën. V opelu jelo pět osob, z toho dvě děti, v druhém cestovali manželé.

"Záchranáři měli na místě tři sanitní vozy a přivolali si na pomoc dva vrtulníky letecké záchranné služby z Prahy a Hradce Králové. Obě děti byly těžce zraněné, při příjezdu záchranářů byly v bezvědomí a nedýchaly. U obou dětí záchranáři okamžitě zahájili resuscitaci. Zranění tříletého dítěte byla natolik vážná, že i přes maximální úsilí záchranářů byly všechny jejich oživovací pokusy bez odezvy. Lékař musel konstatovat jeho smrt," sdělila krátce po nehodě mluvčí záchranářů Tereza Janečková.

Půlroční chlapeček byl převezen vrtulníkem do Fakultní nemocnice Motol v Praze. Jeho stav byl v době předání v nemocnici kritický a zanedlouho zemřel.

Z dospělých utrpěli dva lidé těžké zranění.

"Ženu s mnohočetnými zraněními záchranáři transportovali letecky na traumacentrum do Hradce Králové. Muž, který měl také mnohočetná těžká zranění, byl převezen sanitním vozem na traumacentrum do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Další tři zraněné záchranáři převezli do kolínské a nymburské nemocnice," popsala mluvčí.

sad, Novinky

nahoru

Krimi:

Obchodoval s knihami za téměř dva milióny ukradenými z fary. Dostal 2,5 roku

-

dnes 11:33 Nejvyšší soud (NS) potvrdil nepodmíněný trest Martinu...

Policie obvinila kvůli daňovému úniku bývalého advokáta lobbisty Rittiga

-

dnes 11:33 aktualizováno Policie v souvislosti se zásahem v...

Čtvrtou obětí z hořícího pražského hotelu je mladá žena z Jižní Koreje

-

dnes 10:31 Policie již potvrdila totožnost čtvrté oběti sobotního...

Policie hledá svědky hromadné nehody na D1, kteří mají kamerové záznamy

-

dnes 10:14 Policie žádá řidiče a svědky hromadné nehody na dálnici...

Řidič v pražské Uhříněvsi spáchal sebevraždu nárazem auta do stromu

-

dnes 08:42 Video: Sebevraždu spáchal v noci na úterý 27letý řidič...

Požár ničil v Olomouci auta, škoda přesáhne deset miliónů

-

dnes 08:02 Škodu za více než deset miliónů korun způsobil požár,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby