Krimi

Dvě malé děti nepřežily těžkou nehodu u Poděbrad

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Alex Švamberk, Novinky

21.11.2010 16:41 (aktualizováno: 21.11.2010 18:27) Vážná nehoda dvou osobních aut mezi Poděbrady a Kolínem si v neděli odpoledne vyžádala život dvou malých dětí, tříletého a půlročního. Zraněno bylo ještě dalších pět lidí.

K nehodě došlo po poledni na silnici mezi Poděbrady a Kolínem, nedaleko kruhového objezdu se střetly dva osobní vozy opel a citroën. V opelu jelo pět osob, z toho dvě děti, v druhém cestovali manželé.

"Záchranáři měli na místě tři sanitní vozy a přivolali si na pomoc dva vrtulníky letecké záchranné služby z Prahy a Hradce Králové. Obě děti byly těžce zraněné, při příjezdu záchranářů byly v bezvědomí a nedýchaly. U obou dětí záchranáři okamžitě zahájili resuscitaci. Zranění tříletého dítěte byla natolik vážná, že i přes maximální úsilí záchranářů byly všechny jejich oživovací pokusy bez odezvy. Lékař musel konstatovat jeho smrt," sdělila krátce po nehodě mluvčí záchranářů Tereza Janečková.

Půlroční chlapeček byl převezen vrtulníkem do Fakultní nemocnice Motol v Praze. Jeho stav byl v době předání v nemocnici kritický a zanedlouho zemřel.

Z dospělých utrpěli dva lidé těžké zranění.

"Ženu s mnohočetnými zraněními záchranáři transportovali letecky na traumacentrum do Hradce Králové. Muž, který měl také mnohočetná těžká zranění, byl převezen sanitním vozem na traumacentrum do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Další tři zraněné záchranáři převezli do kolínské a nymburské nemocnice," popsala mluvčí.

sad, Novinky

nahoru

Krimi:

Čtrnáctiletý chlapec v Audi A4 na Náchodsku ujížděl policistům, nakonec havaroval

-

dnes 10:54 Nevšední pronásledování mají za sebou policisté z...

Hackeři ošálili švýcarskou banku, peníze prali v Plzni

-

dnes 09:10 Plzeňští policisté zabodovali na mezinárodní scéně v...

Navigace zavedla cizince na uzavřenou dálnici. Skončil na hromadě písku

-

dnes 08:48 Věřit slepě navigaci se nevyplácí. Ví to už i...

Policie dopadla fantoma Stodolní ulice, za tři roky okradl desítky tanečníků

-

dnes 08:13 Husarský kousek se podařil ostravské policii, která...

Vlak srazil u Nymburka člověka, provoz na Prahu se zastavil

-

dnes 06:21 aktualizováno Vlak ve středu brzo ráno srazil mezi...

Kauza hejtmana Půty je před soudem, zatím neveřejně

-

včera 17:16 Kauzu rekonstrukce kostela a jeho přestavby na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby